1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Microfiber Bez: Eşsiz Temizlik Performansıyla Üstün Kalite
18 Ocak 2021 Günlük Burç Yorumları! Burç Tablosu

18 Ocak 2021 Günlük Burç Yorumları! Burç Tablosu

Sadece "günlük burç yorumları" değil! 12 burç özellikleri, Yükselen burç tablosu nedir? Burç tablosu ne işe yarar? Burç tablosu hesaplama nasıl yapılır? "Günlük burçlar" hakkında merak edilenlerden fazlası... 18 Ocak günlük burç analizi haber detayda...

A+A-

18 Ocak 2021 Günlük Burç Yorumları! Burç özellikleri nelerdir?  Yükselen burç tablosu hesaplama nasıl yapılır? YÜKSELEN BURÇ TABLOSU NEDİR? YÜKSELEN BURÇ TABLOSU NE İŞE YARAR? YÜKSELEN BURÇ HESAPLAMA NASIL YAPILIR? Burçlar ile ilgili merak edilen bütün konular detaylıca haber detayında... Ve Koç Burcu, Boğa Burcu, İkizler Burcu, Yengeç Burcu, Aslan Burcu, Başak Burcu, Terazi Burcu, Akrep Burcu, Yay Burcu, Oğlak Burcu, Kova Burcu, Balık Burcu hakkında merak edilen her şey haber detayında...
 

18 Ocak 2021 Koç Burcu Günlük Yorumu

Koç burcu günlük yorumu hayırla sonuçlanacak bir iş yapacağınız güne adım atacaksınız. Ancak bunun için çok iyi bir araştırma yapmanız ve iyi emek vermeniz gerekecek. Sabırlı davranarak bunu yapmayı başardığınızda sonucu oldukça tatmin edici olduğunu göreceksiniz. Hayatınızda meydana gelen olaylar memnuniyet verici şekilde çözülecek bir sorun anlamına gelir. Yaşayacağınız bu sorunu çözerken yine emek vermeniz gerekecek. Gereken emeği verdiğiniz zaman sorununuzu son derecede kolay bir şekilde çözdüğünüzü göreceksiniz. Son zamanlarda alın teriyle kazanılan temiz para anlamına gelecek işler sonucunda başarılı olacaksınız. Yapacağınız hayırlı bir iş sonucunda alın terinizle elinize para geçecek. Ancak eğer bir işe girmeyi planlıyorsanız endişe duygularınıza hâkim olmanız gerekecek. Çünkü gireceğiniz bu işten son derecede karlı çıkacaksınız. Hakkınızda içi boş dedikoduların yapıldığını duyacaksınız. Kulağınıza gelecek olan asılsız haberler bir miktar canınızın sıkılmasına sebep olacak. Ancak bu asılsız haberlere çok fazla itimat göstermeyeceksiniz. Bu sorunların da üstesinden kolaylıkla gelecek ve yeniden huzura ulaşacaksınız.

18 Ocak 2021 Boğa Burcu Günlük Yorumu

Boğa burcu günlük yorumu huzurlu bir hayatı temsil ediyor. Bu sıralar alacağınız kararların iki kat daha fazla önemli olduğu bir dönem içerisindesiniz. Alacağınız doğru kararlar sayesinde güvenli ve huzur dolu bir hayat yaşamaya başlayacaksınız. Aslında emeklerinizin boşa gitmeyeceği yönündedir. Kalkıştığınız işlerde ve attığınız her adımda emek verdiğinizde karşılığını en güzel şekilde alacaksınız. Son derecede bereketi bir dönemdesiniz. Bu dönemi iyi bir şekilde değerlendirmeniz halinde oldukça mutlu olacağınız günlere çok daha kolay ve kısa yoldan ulaşabileceksiniz. Yaşadığınız birçok olaylar adeta sizin kara sevdaya yakalandığınızı gösterecek. Yaşamış olduğunuz bağlılık zaman içerisinde yerini alışkanlıklara bırakmış. Sallantılardan geçen evliliğiniz ardından içinizi resmen karalar bağlamış. Ancak yakın zamanda bu durumun içerisinden sıyrılacağınızı gösterecek. Ferah ve son derecede huzur verici günlere doğru adım adım ilerlediğinizi göreceksiniz.

18 Ocak 2021 İkizler Burcu Günlük Yorumu

İkizler burcu günlük yorumu mantıklı bir insan olduğunuzu gösteren anlar gelecek. Bir işe kalkışmadan önce defalarca düşünüyorsunuz. Bu yönünüz hayatınızın ilerleyen aşamalarında da büyük ölçüde işlerinizi kolaylaştıracak. Alacağınız kararları mantık süzgecinizden geçirdiğiniz için sıkıntılar çıkmadan güzel bir hayat yaşayabileceksiniz. Aslında kalkıştığınız bir işin olumsuz yönde sonuçlanacağı anlamına gelmektedir. Şuan için her ne kadar emek verdiyseniz de verdiğiniz bu emeklerin karşılığını şimdilik alamayacaksınız. Ancak pes etmeden devam etmeniz gerekecek. En başta olumlu sonuçlanmaması ilerleyen zamanlarda vereceğiniz emekler doğrultusunda da olumsuz sonuçlanacağı anlamına gelmiyor. Bir süre daha emek vermeye devam ettiğinizde en sonunda istediğiniz sonuçları almayı başaracaksınız. Yaşadığınız olumsuz sonuçlar karşısında yuvanızda derin fırtınaların çıkmış olduğunu görüyorum. Ancak bu sürecin üstesinden zorlukları aşarak geleceksiniz. Alacağınız mantıklı kararlar sayesinde istediğiniz düzene gelebileceksiniz.

18 Ocak 2021 Yengeç Burcu Günlük Yorumu

Yengeç burcu günlük yorumu keyfi harcamalarınızdan dolayı maddi sıkıntılar yaşayacağınızı göstermektedir. Bu günlerde yaptığınız gereksiz harcamalar gelecek vadede maddi sıkıntılar yaşamanıza neden olacak. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak adına bu günden harcamalarınıza dikkat etmeniz gerekecek. Bu ara yüksek mevkide olan bir akraba anlamını taşımaktadır. Bu akrabanız sayesinde bir işinizi çok kolay bir şekilde halledeceksiniz. - Uzaklardan beklediğiniz haberin artık nihayet geleceği anlamını taşımaktadır. Alacağınız bu haber olumlu yönde olacak. Bu haber ile birlikte bir barışma görüyorum.  Bir kişiyle karşılıklı konuşacak ve aranızda çıkan birtakım sorunların düzelmesini sağlayacaksınız. Çok yorgunsunuz ve yapmak istediğiniz bir işinizi bir türlü yapamıyor oluşunuz. Bu iş her ne ise biraz daha emek vermeniz gerekecek. Ancak sarf ettiğiniz çabaların sonucu en sonunda alacaksınız.

18 Ocak 2021 Aslan Burcu Günlük Yorumu

Aslan burcu günlük yorumu özel hayatında son derecede parlak bir döneme gireceğin anlamını taşıyor. Hayatındaki kişiyle birlikte son derecede özel zamanlar yaşayacaksın. Özellikle de son dönemlerde eşinde meydana gelecek olan değişimler seni son derecede etkileyecek. İlişkinde kademeler halinde giderek daha mutlu olacağın anlamına geliyor. Eşinle birlikte son derecede özel ve ilişkinizin zirvesi olan anlar yaşayacaksın. Bu ilişkinin kaderi senin eşine yapacağın sürpriz oldukça olumlu bir hale getirecek ya da eşinin sana yapacağı bir sürpriz etkili olacak. Bu sürprizin ardından eşinle birlikte asla unutamayacağın anlar yaşayacaksın. Bu zirve noktasını görmeniz ardından ilişkinde bir durağanlaşma meydana gelecek. Bu durum ilişkinde eşinin biraz yorgun düşmesi nedeniyle heyecanını yitirmesinden meydana gelecek. Bu noktada eşine vereceğin güzel bir hediye ya da söyleyeceğin güzel bir söz eşinin sana karşı olan hislerini yeniden uyandırmanı sağlayacak.

18 Ocak 2021 Başak Burcu Günlük Yorumu

Başak burcu günlük yorumu seni son derecede önemli gelişmelerin beklediğini söyleyebilirim. Şu an hayatında seni derinden etkileyen bir insanın varlığını bilmelisiniz. Hayatındaki insana karşı hissettiklerin seni resmen kalbinde kelebekler uçuşmasına neden olacak. Ona karşı olan hislerini açmakta kesinlikle acele etmeyecek ve bunun için en doğru zamanı kollayacaksın. Romantik sürprizlerden ve hediyelerden oldukça hoşlanan bu kişi için güzel bir sürpriz hazırlayacaksın. Tesadüf eseri tanışacağın bu kişiyle birlikte yine tesadüfmüş gibi son derecede romantik bir ortamda bir araya geleceksin. Sen bunun tesadüf olmadığını her ne kadar bilsen de aşık olacağın kişi bu durumdan kesinlikle habersiz olacak. Aşkın tesadüfleri sevdiği gibi aşık olacağın bu kişi de seni sevmeye başlayacak.

18 Ocak 2021 Terazi Burcu Günlük Yorumu

Terazi burcu günlük yorumu hayatındaki kişiye karşı sürprizlerin olacak. Böylelikle de inişleri ve çıkışları ile devam eden ilişkide aradığın heyecanını kesinlikle kaybetmeyeceksin. İlişkindeki sadakat her geçen gün giderek artarken sen de bu durumun keyfini sonuna kadar çıkaracaksın. Bu durumda eşin de en az senin kadar mutlu olacak ve birlikte oldukça sağlam temellere dayanan ilişki yaşayacaksınız. Özellikle de arkadaş çevrende bu kişiyle ilişkini çekemeyen kişiler olacak. Ancak onlara kesinlikle prim vermeyecek ve hayatının aşkı olan hayat arkadaşınla birlikte mutlu olmaya bakacaksın. Bu durum da aşık olacağın bu hoş kişiyle birlikte son derecede mutlu olmanı ve harika bir aşka yelken açmanı da sağlayacak. Birlikte oldukça eğlenceli zamanlar geçireceksin.

18 Ocak 2021 Akrep Burcu Günlük Yorumu

Akrep burcu günlük yorumu son dönemlerde içinde çözemediğin bir mesele olduğunu görüyorum. İçinde meydana gelen sıkılmalar artık günden güne etkisini daha da fazla göstermeye başlıyor. Uzaktan baktığın son derecede hoş bir kişi olduğunu görüyorum. Bu kişinin sana karşı bir ilgisi yok. Hatta senin varlığından ve ona karşı olan hislerinden bile haberi yok. Ona karşı hislerini dile getirme cesaretini bir türlü gösteremiyorsun. Bu durum da senin kendi içinde derin fırtınalar meydana getiriyor. Tek bir yere odaklanırken etrafında olan biten olayları kaçırıyorsun. Senden hoşlanan bir kişi seni gözetlemeye devam ediyor. Platonik olduğun kişiden kopmayı başardığın anda bu kişinin varlığını fark edeceksin. Onunla daha yakın bir iletişim kurmaya başladığın zaman boşu boşuna etrafa kendini kapattığını ve tek bir yere odaklandığını fark edeceksin.

18 Ocak 2021 Yay Burcu Günlük Yorumu

Yay burcu günlük yorumu içinde kocaman bir karmaşa olduğunu fark edeceksin. Yerli yersiz içine çöken bu sıkıntı artık senin için oldukça can sıkıcı bir hale gelmiş durumda. Bitirdiğin ilişkinin izlerini bir türlü üzerinden söküp atamıyorsun. Bu durumu çevrene yansıtmamak adına elinden geleni yapıyorsun. İlişkini bitirmiş olmanın verdiği hüznü çevrendekilerle paylaşarak biraz olsun rahatlamak yerine sadece kendi içine atıyor ve etrafına karşı son derecede umursamaz bir hale bürünüyorsun. Aynı zamanda bu gözlere haber götüren kişilerin varlığından haberdar değilsin. Çevrendeki insanların seni bu kadar umursamaz görmesi, kendini daha güçlü hissetmene neden oluyor. Sanki içinde yaşadığın hisleri ifade ettiğin zaman seni güçsüz biri olarak görecekler gibi hissediyorsun. Ancak bu konuda tamamen yanılıyorsun. Ayrılık acısını içinde yaşamak kendini çok daha kötü hissetmene neden olurken seni izleyen bir çift gözün de bu durumdan son derecede rahatsız olmasına ve üzülmesine neden oluyor.

18 Ocak 2021 Oğlak Burcu Günlük Yorumu

Oğlak burcu günlük yorumu bir bütünken iki ayrı yere savrulmuş iki ayrı kişi olarak yorumluyorum. Eşinden boşanmış olmanın sana verdiği yarım kalmışlık duygusu ile bir türlü toparlanamamışsın. Gözünün önüne sürekli olarak eşinle birlikte geçirdiğin güzel günler geliyor. Bu güzel anılar seni hayata bağlarken bir diğer yandan da seni hayattan soyutluyor. Ancak bu gidişata bir son vereceksin. Artık içerisinde kalmış olduğun duygulardan taşınmak olarak yorumluyorum. Artık geçmişi geride bırakarak gelecek için son derecede temiz ve yeni bir sayfa açıyorsun. Bu açacağın yeni sayfa ile birlikte adet yeni bir sen olarak hayata kaldığın yerden devam ediyorsun.

18 Ocak 2021 Kova Burcu Günlük Yorumu

Kova burcu günlük yorumu hayatının son derecede hızlı akan ve oldukça keyifli bir dönemine giriyorsun. İçerisinde bulunduğun güzel duygular her geçen gün biraz daha seni kendi içine çekmeye devam ediyor. Yeni bir aşk dönemi yaşadığını görüyorum. Şu an için konuşmaya devam ettiğin kişiye dair kendi kafanda güzel planlar kurmaya devam ediyorsun. Çok fazla hoşuna giden bu kişiye dair oldukça güzel dileklerin olduğunu görüyorum. Kafanda geçirdiğin bu dileklerin en kısa zaman içerisinde gerçekleşecek. Sana aşk hayatında müjdeli haberler veriyor. Son derecede şanslı olduğun bir dönem içerisine gireceksin. Bu dönemde konuştuğun kişiyle birlikte son derecede özel zamanlar geçirme fırsatını elde edeceksin.

18 Ocak 2021 Balık Burcu Günlük Yorumu

Balık burcu günlük yorumu şu an da flört ettiğin kişiyle birlikte hiç beklemediğin bir anda romantik anlar yaşayacaksın. Tesadüf eseri son derecede romantik bir ortam meydana gelecek. Bu romantik anı kullanmasını çok iyi bileceksin. Hoşlandığın kişiye yaklaşırken karşındaki kişinin de sana karşı boş olmadığını fark edeceksin. Giderek yakınlaşmaya devam ederken hayallerinin gerçekleşeceğini fark edeceksin. Bu anlarda ağzından farkına varmadan tutamayacağın sözler çıkacak. Anı yaşamak her ne kadar güzel gelse de ilerleyen zamanlarda verdiğin sözler nedeniyle bir pişmanlık duygusu yaşayacaksın. Her ne kadar vermiş olduğun sözü tutmaya çalışsan bile elinden gelmeyen durumlar bu sözü tutmana engel olacak.

YÜKSELEN BURÇ TABLOSU NEDİR?

Yükselen burçları hesaplama ile ilgili etkili üç adet parametre bulunmaktadır. Bunlardan ilki doğum tarihidir. Yükselen burç bulmak için işe ilk olarak dış burcun tespiti ile başlanmaktadır. Bilindiği üzere burada esas önemli olan şey, ay ve gündür. Yılların, dış burç hesaplanması konusunda herhangi bir etkisi yoktur. Yükselen burç tayini yapıldığı sırada kullanılmakta olan ikinci parametre ve en önemlisi ise doğum saatidir. Yükselen burcunu bulabilmek için ilk olarak doğum saatinin net bir şekilde bilinmesi gerekmektedir, yükselen burcun öğrenilmesinde bu şart vardır. Ve maalesef bu parametrenin eksikliği sonucunda tespitin mümkün olamaması durumu meydana gelmektedir; çünkü yükselen burçlar, doğum sırasında doğu ufkunda yükselen burçtur. Yükselen burcu bulabilmek için kullanılmakta olan üçüncü parametre de doğum yeridir. Bu, çok da fazla dikkate alınmayan bir konudur fakat aslında gerçek bir yükselen burç tayini yalnızca ve yalnızca doğum yerinin de hesaba katılması ile gerçekleştirilebilmektedir. Bu yüzden, saydığımız bu üç parametrenin de her biri yükselen burç için çok büyük bir öneme sahiptir. Peki ama yükselen burç tablosu nedir? Ne işe yarar.

Dış burcun tespit edilmesinin ardından, yükselen burç tablosunda görmekte olduğumuz doğum saati ile kesişen sütunda yazılı olan burçlar, yükselen burçlardır. Ancak bunun öncesinde yükselen burç tablosunun ne olduğunu bilmemiz gerekiyor; yükselen burç tablosu belli saat aralıkları ve ona denk gelen doğum tarihinin kesiştiği noktayı; yani doğduğunuz saat aralığı ile doğum tarihinizin kesiştiği noktada yer alan yükselen burcunuzu size gösteren bir tablodur. Tablonun sol tarafında doğduğunuz saat aralığına göre yukarıda yer alan doğum tarihinin kesiştiği noktada yazan burç, yükselen burcunu belirtmektedir. Her bir burcun son ve ilk günlerinde doğan kişilerin öz burcu doğum yılına göre de değişiklik gösterebilmektedir.

YÜKSELEN BURÇ TABLOSU NE İŞE YARAR

Yükselen burç tablosu, size yükselen burcunuzu bulmanız konusunda yardımcı olan bir tablodur. Tabloların genelinde; sol sütunda tarih aralıkları ve üst sütunda da burçlar yerlerini almaktadır. Doğduğunuz tarihi ve saati tablodan bulup kesiştikleri noktanın hangi burca işaret ettiğini rahatlıkla görmenizi sağlar ve bu sayede de yükselen burcunuzu öğrenmiş olursunuz. Ancak belirtmekte fayda var ki, bu tablolar her zaman doğruyu ve net bilgiyi işaret etmemektedirler. Kesin sonuçları yalnızca kişisel haritanızın hesaplanması ile bulabilmeniz mümkün olabilir. Peki ama yükselen burç nedir? Önemi nedir?

Pek çok insan güneş burcunun ne olduğunu bilmektedir. Koç, Terazi, Balık vs. gibi, insanlar hangi burca mensup oldukları hakkında mutlaka fikir sahibidirler. Doğduğumuz esnada güneş hangi takım yıldızı içerisinde ilerliyor ise işte o insanların güneş burcu olarak belirlenmektedir. Fakat sıra yükselen burçlara geldiği zaman durum biraz daha farklı bir duruma dönüşüyor. Kişi doğduğu sırada doğu ufkunda yükselmekte olan burca, bir başka astrolojik terim olan yükselen burç diyoruz. Yükselen burcun hesaplanması için doğum saatini ve doğum yerini biliyor olmak çok büyük bir öneme sahiptir. Zira yükselen burcunuzu ancak bunlar sayesinde hesaplayabilir ve hangi burca mensup olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Peki yükselen burç ne işe yarar? Yükselen burcunuz sizin sosyal maskenizdir aslında. İlk tanışmalarınızda insanlar güneş burcunuzu değil de yükselen burcunuzu algılamaktadırlar. Fakat sizi tanıdıkça, sizin hakkınızda daha fazla şey öğrendikçe güneş burcunuzu da hissetmeye başlamaktadırlar. Kısaca özetlemek gerekirse ilk izlenimi her zaman yükselen burcu vermektedir. Ve tamamen olmasa bile fiziki görünüm üzerinde de ciddi bir etkisi olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle yüz hatları, surat şekilleri üzerinde fazlasıyla etkili olduğunu gözlemleyebiliriz.

YÜKSELEN BURÇ HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Siz doğduğunuz anda ufuk çizgisinden yükselmekte olan burca teknik olarak yükselen burç ismi verilmektedir. Yükselen burcunuz, kişiliğiniz açısından en az kendi dahil olduğunuz burcunuz kadar büyük bir önem arz etmektedir. Yükselen burç ortalama bir şekilde 2 saatte bir değişim gösterdiğinden dolayı hesaplamada hata olmaması açısından, mutlaka ama mutlaka doğum saatinin doğru bilinmesi gerekmektedir. Peki ama yükselen burç hesaplama işlemi nasıl yapılmaktadır? Yükselen burç neye göre hesaplanmaktadır?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, yükselen burç, kişi doğduğu esnada ufuk çizgisinden yükselmekte olan burçtur ve kişi doğduğu sırada yükselen bu takım yıldıza verilmiş olan astrolojik teknik bir terim olarak bilinmektedir. Yükselen burcunuz, görünüşü ve sizin kendinizi nasıl, ne şekilde gördüğünüzü temsil etmekte olan bir burçtur. Yükselen burcunuzu hesaplamak için ilk bilmeniz gereken şey doğum saatiniz olmalıdır. Dahil olduğunuz burcun aksine yalnızca doğum tarihi yeterli değildir. Ortalama 2 saatte bir değişim göstermekte olduğu için, yükselen burcu hesaplarken doğum saati büyük bir önem taşımaktadır. Yani eğer elinizde net bir doğum saatiniz yoksa, bu bilgiye sahip değilseniz yükselen burcunuzu ne yazık ki hesaplayamazsınız.

12 bölüme ayrılmış olan bir burç haritası üzerinde yükselen burç 1. bölümde yer almaktadır. Gün, saat ve dakika şeklinde doğdunuz an, yükselen burcunuz hakkında bilgiler sunmaktadır. Hatta doğum yeriniz de yükselen burcunuz üzerinde etkili bir rol oynamaktadır. Örneğin İstanbul ve İzmir’de aynı anda doğmuş olan bebeklerin burç dereceleri birbirinden farklı bir şekilde oluşmaktadır. Bunun nedeni de güneş ve dünya arasındaki açıdan kaynaklanmaktadır. İşte bütün bu nedenlerden dolayı doğum anınızı eksiksiz bir şekilde bilmek, yükselen burç hesaplaması sırasında ciddi bir önem taşır.
 

Burçlar Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Astroloji alanında gökyüzünde bulunan 12 takım yıldızına verilen isim burç olarak ifade edilmektedir. Tarihi geçmişi uzun dönemleri kapsayan burçların her biri farklı konumlarda hareket eder. Bu dizilim ise bazı oluşumları, insanlar üzerinde yarattığı etkiyi ve burçlara olan yeni oluşumları simgeler.

Koç Burcu Özellikleri

Ateş grubunda yer alan Koç Burcu değişken yapıya sahip, yönetici gezegeni Mars, rengi ise ateş kırmızısı ve narçiçeğidir. Uğurlu taşları arasında pırlanta, yakut, demir ve ametist taşı yer alır. Koç burcunun şanslı sayısı 9, şanslı günü Salı, metali ise demirdir. Zıt burcu Terazi, sevdiği çiçekler ise hanımeli, lale, sardunya ve gelinciktir. 12 Burç kuşağı arasında ilk burç Koç burcudur. Enerjik yapısıyla tanınan Koç burcu üyeleri, egosu yüksek bir burçtur. Heyecanlı ve dinamik yapıları en belirgin özellikleri arasındadır. Sabırsız, bencil yapıda olan Koç burcu üyeleri genellikle başlamış oldukları işlerin sonucu beklemezler. Kıskanç, olaylara karşı abartılı yaklaşımları ise zaman zaman olumsuz bir özellik haline gelir. Fiziksel olarak yüz çehresi uzun, kol ve bacak yapıları güçlüdür. Spor yapmayı seven, diş bakımına özen gösteren bakımlı bir özelliğe sahiptir.

Boğa Burcu Özellikleri

Toprak grubuna mensup, sabit fikirli ve negatif düşünceye sahip olan Boğa burcu mensuplarının yönetici gezegeni Venüs olarak bilinir. Uğurlu taşı elmas, şanslı sayısı 6, şanslı günü Cuma, zıt burcu ise Akrep burcudur. En sevdiği renkler; ateş pembesi, eflatun ve açık mavidir. Boğa burcunun çiçekleri ise pembe gül, menekşe, şebboy ve pembe karanfildir. Sabit fikirli yapıları en belirgin özellikleri olup, yardımsever yapılarının arkasında istemedikleri durumlarda bu yardımlarını dile getirerek kırıcı olabilirler. Nefret ve intikam duygularının gelişmiş olduğu Boğa burçları yıllar boyu intikamlarını sürdürebilir. Oldukça sabırlı bir yapıya sahiptirler. Maddi olarak eli sıkı olarak tabir edilebilir. Bu nedenle Boğa burçları genç yaşta mal mülk sahibi olabilirler. Genellikle esmer, saçları gür, sağlam bir boyun yapısına sahiptirler. Elleri ve bilekleri kuvvetli olan bu kişiler el sanatlarında oldukça başarıdırlar.

İkizler Burcu Özellikleri

Hava grubunda olan İkizler burcu üyeleri, pozitif bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda değişken ruh haline sahip olup, yönetici gezegeni Merkür, uğurlu taşı akiktir. En sevdiği renkler; gri, siyah, mavi ve sarıdır. Şanslı sayısı 5 rakamı, şanslı günü Çarşamba, metali ise cıvadır. Çiçekleri; açelya, mimoza, lavanta ve çiğdemdir. Anlaşamadığı burç Yay burcudur. Hızlı ve atik yapıları ile birden fazla işi birlikte yapabilirler. Değişkenlikleri her ortama ayak uydurmalarına en büyük destektir. Birden fazla duyguyu aynı anda yaşayabilir, insanlarda anlaşılamaz bir etki bırakabilir. Bilgileri olmayan konularda bilmediklerini belli etmezler. Zeki, akıllı ve bu yönüyle oldukça etkileyici bir yapıya sahiptirler. Oldukça tutumlu olan Yay burçları, başkasının parasına karşı tutumlu değildir. Uzun boylu, kumral ve zarif bir fiziki özelliğe sahiptirler. Keskin gözlere sahiptirler.

Yengeç Burcu Özellikleri

Su grubuna sahip olan Yengeç burçlarının negatif bir özelliğe sahip olması olumsuz özellikleri arasındadır. Yönetici gezegeni Ay, şanslı sayısı 2, uğurlu taşı incidir. En sevdiği renkler; gümüş, eflatun ve gridir. Şanslı günü Pazartesi, anlaşamadığı burç ise Oğlak burcudur. En sevdiği çiçekler; zambak, nilüfer ve beyaz güldür. Aşırı hassas, takıntılı ve alıngan bir yapıya sahiptir. Sorumluluk sahibi olan Yengeç burçları, duygusal bir burçtur. Detaylara önem veren ve mükemmeliyetçi yapıda olan Yengeç burcu üyeleri; düşünceli, neşeli, anlayışlı, yardımsever ve iyi kalplidir. Alıngan ve hassas yapılarından dolayı kendisini üzen kişileri affetmezler ya da çok zor bağışlarlar. Yengeç burçları tartışmaktan hoşlanmaz, sabırlıdır, ailesi ve sevdiklerine çok düşkündür. Müziğe ve dine karşı konulara ilgilidir. Annesine ve ailesine çok düşkün olan Yengeç burcu erkekleri evlenmekte biraz zorlanırlar. Duygularını belli etmek istemezler. Yuvarlak yüz hatlarına sahip olup, orta boylu yapıya sahiptirler. Beyaz tenli, kumral ve renkleri soluktur. Gözleri ela, mavi, yeşil olabilir. Güzel ve yakışıklı bir yüze sahiptirler. Kilo almaya müsait bir yapıları olsa da genellikle fit görünüme sahiptirler.

Aslan Burcu Özellikleri

Ateş grubunda olan Aslan burcu mensuplarının yönetici gezegeni Güneş’tir. Şanslı sayısı 1 ve 4 olup, en şanslı günü Pazar günüdür. En anlaşamadığı burç Kova, metali ise altındır. En sevdiği çiçekler; ayçiçeği, sarı krizantem ve kasımpatıdır. Lider ve yönetici özelliklerine sahip olan Aslan burçları, egosu yüksek, merhametli, vicdanlı, hassas ve sert görüntüsünün altında oldukça iyimser bir yapıya sahiptir. Organizasyon, yönetim ve idare işlerinde oldukça başarılıdırlar. İkna edici kabiliyete sahip olan Aslan burcunun neredeyse ikna edemeyeceği kimse yoktur. Güçlü yapılarının yanında mütevazı bir özelliğe sahiptir. Bu mütevazı duruşu suiistimal edildiğinde ise gerçek bir aslana dönüşürler. Hayır diyebilen yapıları ile istemedikleri ve mantığına yatmayan hiçbir şeyi kabul etmezler. Bu durum inat gibi görünse de davranış olarak oldukça mantıklıdır. Orta boylu ya da uzun boya sahiptirler. Kasları güçlü, buğday benizli, açık renk saçları kendine güvenli yürüyüşleri vardır. En dikkat çeken yeri ise saçları ve gözleridir. Bakışlarını yönelttikleri kişiyi adeta hipnoz eder ve dikkatini çekerek akıllarda kalır. Gururlu ve çalışkan yapıları ile kimseye zarar vermezler. Finans, yönetim, organizasyon, sanat ve daha birçok işte çalışabilir, her çalıştığı işi başarı ile yapar.

Başak Burcu Özellikleri

Toprak burcu olan, değişken yapıya sahip Başak burçları mesafeli ve soğuk yapısıyla dikkat çeker. Duruş itibari ile çok fazla kişi ile ilişki kurmayan Başak burcu üyeleri, iç dünyasında bambaşka kişilerdir. Yönetici gezegeni Merkür olup, şanslı sayısı 5, şanslı günü ise Çarşamba olarak bilinir. En sevdiği çiçekler; zambak, sarı menekşe, lavanta ve açelyadır. Yaşamlarının büyük bir bölümünü çalışmakla geçiren Başak burcu mensupları, detaycı ve bilgiye sürekli açtır. Pratik yapılarıyla birçok işi halledebilirler. Ayrıntılar arasında oldukça vakit geçirir ve bir konuda karar verirken yıllarca sabırla bekleyebilir. Bu huyları diğer burçlara mensup kişilerin sabrını zorlayabilir. Mükemmeliyetçi yapılarıyla hayır kelimesini en iyi kullanan burçlar arasındadır. Soğuk ve mesafeli görüntülerinin ardında oldukça sıcak yapıya sahiptirler. Mizahi yönleri gelişmiş Başak burçlarının, kelimelerle arası oldukça iyidir. Zarif bir yapıya sahip olup kadın ve erkek olarak ince, uzun fiziki yapıya sahiptir. Esmer ya da beyaz tenli olan Başak burçlarının saçları ise koyu ve uzundur. Bakışları etkileyici, soğuk görüntüsü karizmatiktir. Klasik ve sade kıyafetlerden hoşlanırlar. Bakımı, güzel olan şeyleri severler. Onlar için kaliteli karakter ve kişilik önceliklidir.

Terazi Burcu Özellikleri

Hava burcu, pozitif, enerjik, şanslı sayısı 6, şanslı günü Cuma, yönetici gezegeni Venüs’tür. En sevdiği çiçekler; sarıpapatya, krizantem, beyaz gül olup, pastel renklerden hoşlanırlar. Kararsız, çekici, etkili bir havası olan Terazi burçları, negatif enerjinizi anında ortadan kaldırmayı başarır. Mütevazı ve tebessüm eden mizacının altında ego gizlidir. Kolay olmayan bu burçların hayatına girmek için standardınızı yüksekte tutmalısınız. Yuvarlak yüzlü, beyaz tenli, belirgin ve koyu renk gözlere sahiptirler.

Akrep Burcu Özellikleri

Su grubu, şanslı rakamı 9, şanslı günü Salı, anlaşamadığı burç ise Boğa’dır. Ateş çiçeği ve kırmızı çiçekleri severler. Bakışları duygularını aktarmakta en belirgin yerdir. Çalışkan, kendi dünyasında yaşayan, düşüncelerini belli etmeyen ve halinde sadelikten yana kişilerdir. Cinsellik onlar için önemli olup aksi halde hemen uzaklaşırlar. Hırslı, kıskanç, duygusal, cinsellik hormonları yüksek bir burçtur. Kurmuş oldukları cinsel yaşam bilinenden oldukça farklıdır. Karşı cinsin buna saygı göstermesini ve uyum sağlamasını beklerler. İş yaşamında başarılı, kendinden emin, tuttuğunu koparan bir yapıya sahiptir.

Yay Burcu Özellikleri

Ateş grubu, yönetici gezegeni Jüpiter ve Neptün’dür. Şanslı rakamı 3, şanslı günü Perşembe, rengi ise turkuaz ve mordur. Yetenekli, felsefe konularında başarılı, geçmişten ders çıkaran bir yapıya sahiptir. Araştırmayı sever, yeni olan her şeyi keşfetmeye meraklıdır. Çekici, uzun boylu, ince yapılı, beyaz tenlidirler. Güvenli ve iyi bir bakışa sahiptir.

Oğlak Burcu Özellikleri

Toprak grubunda, yönetici gezegeni Satürn, şanslı sayısı 8, şanslı günü Cumartesi, anlaşamadığı burçlar yengeçtir. Çalışkan, güçlü yapıya sahip, insan ilişkilerinde mesafelidirler. Güvenilir, dürüst, cömert, geleneklere bağlı özelliklere sahiptirler. Genellikle ince yapıya sahip olup, orta boylu, siyah saçlı, belirgin çene yapısına sahiptirler.

Kova Burcu Özellikleri

Hava grubu, şanslı sayısı 4, şanslı günü Pazar, yönetici gezegeni Satürn ve Uranüs’tür. Anlaşamadığı burç ise Aslan’dır. Sabit düşünceli, akılcı, sezgi gücü yüksek burçlardır. Bildiğini okuyan, sabit fikirli ve inatçı yapıları ile zor bir burçtur. Mesafeli, yeniliklere açık ve özgürdür. Bu nedenle aile hayatı onlar için zordur. Orta ya da uzun boylu olabilir. Açık ten rengi, açık renk saçlara sahiptir. Yüz hatları güzel olup, ani çıkan ve iyileşen hastalıklara karşı hassastır.

Balık Burcu Özellikleri

Yönetici gezegeni Jüpiter ve Neptün olan Balık burçlarının şanslı rakamı 3, şanslı günü, Perşembe, şanslı taşı ise Ay taşıdır. Sabırlı, cömert, duygusal, hassas bir yapıya sahiptir. İç dünyalarında oldukça mutlu hayaller kurar. Kıskanç, sabırlı yapısının altında oldukça agresiftir. Kırılgan ancak oldukça güçlüdürler. Soluk benizli, kahverengi gözleri, koyu renk saçları, uzun ve narin yapısıyla oldukça dikkat çekicidir. Sağlıkla ilgili konularda oldukça hassas ve üşütmeye meyillidirler. Psikoloğa sıklıkla gidebilen, hassas ve kırılgan bir yapıya sahiptirler.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.