1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. 16 Ocak Günlük Burç Yorumları! Burç özellikleri, Yükselen burç tablosu hesaplama
16 Ocak Günlük Burç Yorumları! Burç özellikleri, Yükselen burç tablosu hesaplama

16 Ocak Günlük Burç Yorumları! Burç özellikleri, Yükselen burç tablosu hesaplama

Sadece "günlük burç yorumları" değil! 12 burç özellikleri, Yükselen burç tablosu nedir? Burç tablosu ne işe yarar? Burç tablosu hesaplama nasıl yapılır? "Günlük burçlar" hakkında merak edilenlerden fazlası... 16 Ocak günlük burç analizi haber detayda...

A+A-

Sadece "günlük burç yorumları" değil! 12 burç özellikleri, Yükselen burç tablosu nedir? Burç tablosu ne işe yarar? Burç tablosu hesaplama nasıl yapılır? "Günlük burçlar" hakkında merak edilenlerden fazlası... 16 Ocak günlük burç analizi haber detayda...

16 Ocak 2021 Günlük Burç Yorumları! Burç özellikleri nelerdir?  Yükselen burç tablosu hesaplama nasıl yapılır? YÜKSELEN BURÇ TABLOSU NEDİR? YÜKSELEN BURÇ TABLOSU NE İŞE YARAR? YÜKSELEN BURÇ HESAPLAMA NASIL YAPILIR? Burçlar ile ilgili merak edilen bütün konular detaylıca haber detayında... Ve Koç Burcu, Boğa Burcu, İkizler Burcu, Yengeç Burcu, Aslan Burcu, Başak Burcu, Terazi Burcu, Akrep Burcu, Yay Burcu, Oğlak Burcu, Kova Burcu, Balık Burcu hakkında merak edilen her şey haber detayında...
 

16 Ocak 2021 Koç Burcu Günlük Yorumu

16 Ocak Koç burcu günlük yorumu ne kadar karmaşık durumlar içerisine düştüğünüze işaret eder. İnsanların bu kadar saçma sapan hareketler ile karşınızda olması aslında sizlerin de yapısal olarak sorun yaşayan bir isim olmanıza neden olmuş. Artık her şeyi geride bırakacak ve rahat edeceğiniz anlarda olmak için emek vermek istemişsiniz. Bunu da hayatınıza aldığınız kişi ile yapmak istemişsiniz. Şu an konuşmalara devam ettiğiniz kişi ile ne gibi konularda yer alacağınıza işaret eden olaylar hayatınızdaki yerine dikkatleri çekti. Bu kişi ile her ne kadar net bir şey yer almıyor olsa bile yine de istediğiniz tüm anları onlar ile görmeniz söz konusu. Bu ara içinizde adeta büyük bir enerji oluşumu konusunda gerekli olan adımları sunuyor da diyebilirim. Bir yandan da gelecek içerisinde ne gibi etkiler ile karşılaşacak olduğunuza işaret eden anlar gelecek. Bu da hayatınızın en derin adımlarında devam edeceğinizi sizlere aktarabilirim. Yeniden mutlu olacağınız günler için az bir zaman kaldığını da dile getirebilirim. Hayatınızın en neşe dolu anlarında hareket edeceksiniz. Her şey sizlerin mutlu olması için bu kadar emek verirken artık istediğiniz her süreç için sabırlı devam edenlerden biri olmalısınız.

16 Ocak 2021 Boğa Burcu Günlük Yorumu

16 Ocak Boğa burcu günlük yorumu aşk haneniz içerisinde yer alan kırgın durumlara işaret eder. Artık o kadar kırgın zamanlar geçirmişsiniz ki insanlar ile bu durumda olmak her anlamı ile sizleri kırmış. Sizler de bu durumları geride bırakmak için mantığınıza yatan biri ile yan yana gelmiş ve her anı daha duygu dolu görmeyi tercih etmişsiniz. Şu anlık ufak çaplı sorunlar olsa bile sizler için iyi geliyor. Şuan içerisinde yer aldığınız durumları net olarak gösteren olaylar rahat bir nefes aldığınıza işaret eder. Geçmişte yaşamış olduğunuz her şey teker teker geride kalmaya başlamış. Bu da sizlerin içerisinde yer alan güven duygularının yeniden oluşmasına etki eder olmuş. Kalbinizde yer alan enerji ile hayata daha çok odaklanan isimler arasında devam ediyorsunuz. İlerleye zamanlarda haneniz içerisinde her şeyin sizleri daha çok mutlu edeceğine işaret eder. O kadar mutlu oluyorsunuz ki adeta her anın bu kadar özellikleri ile geliyor olması kalbinizde sizlerin kelebekler uçuşmasına etki ediyor. Bazen bu hayat benim mi diyeceğiniz kadar hayret edeceğiniz durumlar içerisine gireceksiniz. Bu da sizler için daha neşe dolu anların gelmesi konusunda büyük etkilerini sunacak. Bu da sizlerin hayatının mükemmel bir şekilde devam edeceğine en net kanıtlardan biri olmaktadır.

16 Ocak 2021 İkizler Burcu Günlük Yorumu

16 Ocak İkizler burcu günlük yorumu yakın zamanlarda aşk haneniz içerisinde yer alan durumlardan ne kadar yorgun çıktığınıza işaret eder. A dan z ye kadar yaşanan olaylar sizlerin kırgın bir halde devam etmesine neden olmuş. Artık sizler de bu durumlardan kurtulmak ve geçmişten gelen isimler ile uğraşmak yerine daha çok aklınıza ve kalbinize yatan biri ile deneme kararı almışsınız. Bu ara hayatınızda yer alan kişi ile ne kadar enerji dolu anlarda yer aldığınıza işaret eder. Her durum sırasında daha farklı hareket ediyor olmak aslında kalbinizin derinliklerinde yer alan bu isim ile hayatın en farklı özelliklerini görmeniz için uygun olacak. Yeniden bir araya gelene kadar her an bu ismi özlüyor olmak aslında daha çok ona sıkı sıkıya bağlı bir isim olmanız için etki eden durumlardan bir tanesi de oluyor. İlerleyen zamanlarda çok ciddi bir ilişki için teklif alacağınız ve her anlamı ile sizleri mutlu edeceğine işaret eder. Alacağınız teklifin hem çok romantik olması hem de her anlamı ile sizleri etkileyen bir adım olması da dikkatleri çekiyor. Direk ret eden isimlerden bir tanesi olmak yerine eğer tam anlamı ile düşünür ve hareket ederseniz asıl orada daha mutlu olacağınızı da eklemek isterim.

16 Ocak 2021 Yengeç Burcu Günlük Yorumu

16 Ocak Yengeç burcu günlük yorumu yakı zamanlarda aşk hayatınızda yaşanmış olan sorunlardan sonra gele kişiye işaret eder. Bu kişi ile de çok farklı bir tanışma ortamı olduğu ve aklınızda acaba olur mu olmaz mı diye düşünürken bir anda konuşma ortamı içerisinde kendinizi bulduğunuzu eklemek isterim. Hayatınızda bu kadar farklılıkları ile yer alan kişi ciddi anlamda farklı anlar oluşturmuş. Artık hayatınızda ne gibi etkileri ile yer aldığınıza işaret eder. Bu kişi ile gerçekten de çok mutlusunuz. Her an sizler için farklı bir adım ile geliyor ve her geldiği an ile şaşkınlık içerisinde kalmanıza etki ediyor. Bazı anlarda aranızda ufak çaplı sorunlar oluyor. Bunları da büyütmek yerine daha çok olaylara yapıcı bir şekilde davranmayı tercih etmelisiniz. Gelecek zamanlarda aşk hayatınızın bir anda istediğiniz gibi olacağına işaret eder. Bu aralar daha çok biri birinizi tanımak için geçen zaman dilimleri. Daha çok yaşanan olayları büyütmek yerine biraz sakin kalarak sizlerin istedikleri gibi olmasını beklemelisiniz. Alttan almayı başararak sakin kalmayı başarırsanız aslında ne kadar çok sevilen ve bu ilişkide değer gören kişi olacağınızı da göreceksiniz. Bunlar için uygun olan zamanları da beklemek sizler için en uygun olan adım olacaktır.

16 Ocak 2021 Aslan Burcu Günlük Yorumu

16 Ocak Aslan burcu günlük yorumu geçmiş zamanlarda kırgın bir isim olsanız bile çok güçlü bir halde hayata tutunan isimler arasında yer aldığınıza işaret eder. İnsanlar ile a dan z ye kadar her sorunu geride bırakan nadir isimlerden biri olmayı başarmışsınız. Hayatınıza girmek üzere olan kişi ile her ne kadar sorun dolu anlardan geçseniz bile yakında her şey düzene girecek diye sabır etmişsiniz. Şu an hayatınızda olan kişinin artık sizlere sadece özel olan anları sunmak için elleri arasında olan her şeyi verdiğine işaret eder. Bu kişi ile çok neşeli anlarda yer alıyor ve adeta her andan keyif alıyorsunuz. Bu durumun yakın zamanda ciddi bir adıma kavuşması için dua edenler arasındasınız. Yakın zamanlarda çok farklı bir teklif alacağınıza ve bunun ile ayaklarınızın yerden kesileceğine işaret eder. Merak ettiğiniz her şeyi en detayları ile hayatınızda görecek olmak sizlerin neşe dolu anları elde etmesine yardımcı olacak. Bu ara bir yola çıkabilir ve aşkın daha derinliklerine kadar hayatınızda yer almasını görebilirsiniz. Bunun için sabırlı olun ve her şey düzene girene kadar elleriniz arasında yer alan güç ile hayatınıza odaklanın. Artık en farklı anlar sadece sizler için gelecek.

16 Ocak 2021 Başak Burcu Günlük Yorumu

16 Ocak Başak burcu günlük yorumu geçmiş zamanlar için işaret eden durumlardan bir tanesi olan olaylar zincirlemesi sizlerin en gibi zor olan durumları geride bıraktıklarınıza işaret eder. İnsanlar ile yeniden yan yana gelmek adeta her anlamı ile sizler için çok zor olmuş. Kalbinizde yer alan yaralardan dolayı a dan z ye kadar herkesten kaçan ve yalnız kalmak isteyen bir isim olmuşsunuz. Bu da sizlerin daha çok bunalım süreçlerinden çıkma adımlarının gecikmesine neden olmuş. Hayatınızda yer alan kişi ile birçok sorunu geride bırakmak için uygun olan zamanlarda yer aldığınıza işaret eder. Hayatınızda olan kişinin bu kadar derinden sizler için bir şeyler yapıyor olması her konuda sizlerin daha rahat etmesine etki ediyor. Aşk hayatında yaşanan enerji ile hayata daha enerjik olarak tutunan isimler arasında yer alıyorsunuz. Yakında artık daha özgür olan durumlarda yer alacağınıza işaret eder. Sizler için yeni bir isim koyma ve daha farklı etkinliklere yer alma gibi farklı teklifler gelmesi söz konusu olabilir. Bu kişi sayesinde hayattan keyif alacağınız ve bu sayede birçok konuda istediğiniz kadar güzel günler göreceğinizi de eklemek isterim. Bu kadar derinlerden biri birinize bağlı olduğunuz kişi hayatınızın temelinde yer almak için elleri arasında olan her şeyi sunacak.

16 Ocak 2021 Terazi Burcu Günlük Yorumu

16 Ocak Terazi burcu günlük yorumu Geçmiş zamanlarda yaşanan durumlara işaret eden adımlardan bir tanesi hayatınızda oluşan olaylar oluyor. Bu daha çok sizlerin kırılan ve kırgınları ile yüz yüze olan biri olmanıza neden olmuş. Her ne kadar haddinden fazla emek veren bir isim olsanız bile yeniden sizlerin bu durumlar yaşaması hayata küsen bir isim haline gelmeniz için etken olmuş. Artık bu yorgun olan durumlardan kurtulmak için hazır olduğunuz anlarda yeni biri ile yan yana gelmişsiniz. Şu an içerisinde yer aldığınız hayatın ne kadar neşe verdiğine işaret eder. Yeniden bir isim ile yan yana gelmek adeta hayatınızda eksik olan anları tamamlamak için en uygun olan zamanlarda yer almanıza etki ediyor. Bunun ile devam etmek şu süreçlerde sizlere haddinden fazla neşe veriyor. Arada olan ufak tefek tartışmalara da pek takılmamak gerekir. Gelecek zamanda sizler için gelen özel haberlere işaret eder. Öyle bir anda yer alacaksınız ki her anlamı ile kalbinizde olan durumların ne kadar özel bir şekilde devam edeceğini göreceksiniz. Her şeyi yaşamak için daha sabırlı devam etmeyi tercih edin. Bu süreçler sizlerin en mutlu anlarda olması için gerekli olan olanaklarını da sunacak.

16 Ocak 2021 Akrep Burcu Günlük Yorumu

16 Ocak Akrep burcu günlük yorumu geçmiş zamanlarda a dan z ye kadar yaşanan her şeye işaret eden günler oluyor. Her ne kadar neşe dolu olan bir isim olsanız bile hayatınızın birçok konuda bu kadar yorucu olması sizlerin de bir noktada pes etmesine neden olmuş. Her an daha rahat etmek için sabırlı olsanız bile yine de istediğiniz kadar özel anlarda olamamışsınız. Yeni giren kişi bu algıları değiştirmek için uygun anları sizlere sunuyor. Şu an içerisinde yer aldığınız durumları gösteren anlar artık sizler için en uygun olan ismin burada olduğunu gösterir. Kalbinize tam anlamı ile hitap eden bu kişi sayesinde rahat bir nefes alıyorsunuz. Her ne kadar tam anlamı ile isim koymak için erken olduğunu düşünüyor olsanız bile birçok konuda sizlere özel anları sunuyor olması rahatlatıyor. Gelecek zamanda hayatınızda olacak birçok ana işaret eder. İstediğiniz kadar özel bir aşk yaşamak için en uygun zamandasınız. Her şeyin sizlere uygun bir şekilde yer alıyor olması kalbinizin derinliklerinde kelebekler uçmasına da yardımcı olacak. Çok farklı bir haber alacak ve ayakların dahi yerden kesilecekleri kadar özel olan bir hayata sahip olacaksınız. O anlara kadar rahat bir hayat için daha sabırlı olmayı tercih edin.

16 Ocak 2021 Yay Burcu Günlük Yorumu

16 Ocak Yay burcu günlük yorumu geçmiş zamanlara işaret eden olaylar yeniden hayatınızda gündem oluyor. Bu daha çok herkes ile yan yana gelirken alttan alan taraf olduğunuzu gösterir. Bu durum artık bir noktadan sonra sizlerin de patlamasına neden olmuş. Her anı yaşarken bu kadar kendinizden ödün vermek herkesten uzaklaşmanıza neden olduğu an tanışmış olduğunuz kişi birçok sorunu unutturmuş diyebilirim. Artık birçok konuda mutlu bir isim olduğunuzu gösterir. İnsanlarla yan yana olmak ve onlar ile bir şeyler paylaşmak sizlerin neşe dolu anlarına işaret etmiş. Her zaman daha rahat olan anlarda yer alıyorsunuz. Bu da kalbinizi daha rahat açan fakat bir yandan da akıllarında soru işaretleri olan kişi olmanıza etki etmiş. Son süreçlerde artık her anın sadece sizlere özgü olduğuna işaret ediyor. Şu an daha konuşma aşamalarında olduğunuz kişi ile her anı deli dolu yaşamak için hazır olmanız gerekiyor. İstediğiniz kadar özel olan adımların gelmesi için çok az bir zamana daha ihtiyacınız var. Her şeyin daha iyi olması için sabır dolu olmanızda fayda olacak. Yakında her şey istediğinizden de özel olarak yoluna girecek.

16 Ocak 2021 Oğlak Burcu Günlük Yorumu

16 Ocak Oğlak burcu günlük yorumu Geçmiş zamanların ne kadar enerji dolu olarak hayatınızda yer alacağına işaret eden durumlardan bir tanesi son zamanlarda yaşadığınız anlar oluyor. Bu daha çok sizlerin çok yorgun ve artık nefes almak konusunda zorluk çeken bir kişi olduğunuzu gösterir. İnsanlar ile yeniden yan yana olmak sizler için bu süreçlerde iyi gelmeye başlamış. Her anda devam etmek artık nefes aldığınız her anın sizler ile olacağının göstergesi olmuş. Gelen bu anlarda yaşadığınız durumlardan aşka işaret eden gelişmeler istediğiniz gibi biri ile yan yana olduğunuzu gösteriyor. Bu kişi hem kalbinize hem de mantığınıza uyan birisi. Her anlamı ile size hitap eden bir isim olması gerçekten de kalbinizde yer alan her şeye hitap eden bir durum olmuş. Sizler de merak ettiğiniz kadar özel olan bir aşkın içerisinde devam ediyorsunuz. Gelecek zamanların ne kadar enerjik ve neşe dolu olacağına işaret eden günler artık her durumu sizden yana kılıyor. Hayatınızda yolunda gitmeyen her an artık uygun olan adımları ile yer alıyor. Merakların ve hayallerin bile ötesinde olan bir aşk ile devam edecek ve buna ait olan anlarda yer alacaksınız. Hayatınızın en temelinde olan bu durumlar ile devam etmek gerçekten de aşkın en uygun olan adımlarına işaret eder olmuş.

16 Ocak 2021 Kova Burcu Günlük Yorumu

16 Ocak Kova burcu günlük yorumu geçmişte yaşanan sıkıntıların bilinç altınız üzerinde ne kadar etkili bir halde yer aldığına işaret eder. Artık çok yorgun düştüğünüz bu zaman dilimlerinden kaçmak ve kurtulmak olduğunuza işaret eder. Yeniden biri ile yan yana gelmek her konuda rahat eden bir isim olmanız için olumlu etkileri de sonuna sizlere vermiş. Her şey rayına oturmaya başladığı anlarda yer almışsınız. Bu ara hayatınızda olan kişi ile çok özel anlarda yer alıyorsunuz. Her şeyi sizlerin istediklerine göre sunan bir yapısının olması adeta birçok konuda ayakları yerden kesilen bir isim olmanıza etki ediyor. Arada ufak tefek olan tartışmalar söz konusu. Bunları hayatın tuzu biberi olarak görmenizde fayda var. Gelecek zamanların ne kadar hareketli olacağına işaret eden adımlar bu ara hayatınızda meydana gelmeye başlayacak. Bu daha çok aşk hayatınızın sizlerin istediği gibi devam edeceğine ve birçok konuda güzel anları yaşamak içi hazır olduğunuza işaret eder. İnsanlar ile yan yana gelecek ve kalabalık bir ortamda merak ettiğiniz kadar uygun olan anların tek sahibi olacaksınız. Her şeyin sizler için özel olacağı anlara kadar sabırlı devam etmeyi tercih edin.

16 Ocak 2021 Balık Burcu Günlük Yorumu

16 Ocak Balık burcu günlük yorumu hayatınızda yer aldığınız durumları en iyi şekilde gösteren olaylar yeniden gündemde oluyor. Bu daha çok hayatınızda her kim oldu ise olsun bunların sizlerden bir şeyler aldıklarına işaret eder. A dan z ye kadar herkes için vermiş olduğunuz emekleri bu kadar hayal kırıklıkları ile karşınızda yer alması daha büyük sorunların olmasına neden olmuş. Şu an içerisinde yer aldığınız durumları daha rahat bir şekilde ifade eden gelişmeler yakın zamanda aşk hayatınızda bir hareketlenme olduğunu gösterir. Hem aklınızda hem de kalbinizde bu ara birilerinin yer alması söz konusu. Bu kişiye karşı beslemiş olduğunuz duygular acaba karşılıklı mı yoksa değil mi diye merak ettiğiniz süreçlerdesiniz. Gelecek zamanları daha rahat bir şekilde anlamamıza yardımcı olan olaylar bu ara hayatınıza girecek yeni isimler olmasına dikkatleri çeker. Aşk hayatınıza girmek için hazırlanan birisi olduğunu ve bu kişi ile eğer yan yana gelmeyi başarırsanız istediğiniz kadar özel anları elde edeceksiniz. Bu aralarda dikkatli ve sabırlı olursanız eğer her şeyin istediğiniz gibi olması söz konusu.

YÜKSELEN BURÇ TABLOSU NEDİR?

Yükselen burçları hesaplama ile ilgili etkili üç adet parametre bulunmaktadır. Bunlardan ilki doğum tarihidir. Yükselen burç bulmak için işe ilk olarak dış burcun tespiti ile başlanmaktadır. Bilindiği üzere burada esas önemli olan şey, ay ve gündür. Yılların, dış burç hesaplanması konusunda herhangi bir etkisi yoktur. Yükselen burç tayini yapıldığı sırada kullanılmakta olan ikinci parametre ve en önemlisi ise doğum saatidir. Yükselen burcunu bulabilmek için ilk olarak doğum saatinin net bir şekilde bilinmesi gerekmektedir, yükselen burcun öğrenilmesinde bu şart vardır. Ve maalesef bu parametrenin eksikliği sonucunda tespitin mümkün olamaması durumu meydana gelmektedir; çünkü yükselen burçlar, doğum sırasında doğu ufkunda yükselen burçtur. Yükselen burcu bulabilmek için kullanılmakta olan üçüncü parametre de doğum yeridir. Bu, çok da fazla dikkate alınmayan bir konudur fakat aslında gerçek bir yükselen burç tayini yalnızca ve yalnızca doğum yerinin de hesaba katılması ile gerçekleştirilebilmektedir. Bu yüzden, saydığımız bu üç parametrenin de her biri yükselen burç için çok büyük bir öneme sahiptir. Peki ama yükselen burç tablosu nedir? Ne işe yarar.

Dış burcun tespit edilmesinin ardından, yükselen burç tablosunda görmekte olduğumuz doğum saati ile kesişen sütunda yazılı olan burçlar, yükselen burçlardır. Ancak bunun öncesinde yükselen burç tablosunun ne olduğunu bilmemiz gerekiyor; yükselen burç tablosu belli saat aralıkları ve ona denk gelen doğum tarihinin kesiştiği noktayı; yani doğduğunuz saat aralığı ile doğum tarihinizin kesiştiği noktada yer alan yükselen burcunuzu size gösteren bir tablodur. Tablonun sol tarafında doğduğunuz saat aralığına göre yukarıda yer alan doğum tarihinin kesiştiği noktada yazan burç, yükselen burcunu belirtmektedir. Her bir burcun son ve ilk günlerinde doğan kişilerin öz burcu doğum yılına göre de değişiklik gösterebilmektedir.

YÜKSELEN BURÇ TABLOSU NE İŞE YARAR

Yükselen burç tablosu, size yükselen burcunuzu bulmanız konusunda yardımcı olan bir tablodur. Tabloların genelinde; sol sütunda tarih aralıkları ve üst sütunda da burçlar yerlerini almaktadır. Doğduğunuz tarihi ve saati tablodan bulup kesiştikleri noktanın hangi burca işaret ettiğini rahatlıkla görmenizi sağlar ve bu sayede de yükselen burcunuzu öğrenmiş olursunuz. Ancak belirtmekte fayda var ki, bu tablolar her zaman doğruyu ve net bilgiyi işaret etmemektedirler. Kesin sonuçları yalnızca kişisel haritanızın hesaplanması ile bulabilmeniz mümkün olabilir. Peki ama yükselen burç nedir? Önemi nedir?

Pek çok insan güneş burcunun ne olduğunu bilmektedir. Koç, Terazi, Balık vs. gibi, insanlar hangi burca mensup oldukları hakkında mutlaka fikir sahibidirler. Doğduğumuz esnada güneş hangi takım yıldızı içerisinde ilerliyor ise işte o insanların güneş burcu olarak belirlenmektedir. Fakat sıra yükselen burçlara geldiği zaman durum biraz daha farklı bir duruma dönüşüyor. Kişi doğduğu sırada doğu ufkunda yükselmekte olan burca, bir başka astrolojik terim olan yükselen burç diyoruz. Yükselen burcun hesaplanması için doğum saatini ve doğum yerini biliyor olmak çok büyük bir öneme sahiptir. Zira yükselen burcunuzu ancak bunlar sayesinde hesaplayabilir ve hangi burca mensup olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Peki yükselen burç ne işe yarar? Yükselen burcunuz sizin sosyal maskenizdir aslında. İlk tanışmalarınızda insanlar güneş burcunuzu değil de yükselen burcunuzu algılamaktadırlar. Fakat sizi tanıdıkça, sizin hakkınızda daha fazla şey öğrendikçe güneş burcunuzu da hissetmeye başlamaktadırlar. Kısaca özetlemek gerekirse ilk izlenimi her zaman yükselen burcu vermektedir. Ve tamamen olmasa bile fiziki görünüm üzerinde de ciddi bir etkisi olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle yüz hatları, surat şekilleri üzerinde fazlasıyla etkili olduğunu gözlemleyebiliriz.

YÜKSELEN BURÇ HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Siz doğduğunuz anda ufuk çizgisinden yükselmekte olan burca teknik olarak yükselen burç ismi verilmektedir. Yükselen burcunuz, kişiliğiniz açısından en az kendi dahil olduğunuz burcunuz kadar büyük bir önem arz etmektedir. Yükselen burç ortalama bir şekilde 2 saatte bir değişim gösterdiğinden dolayı hesaplamada hata olmaması açısından, mutlaka ama mutlaka doğum saatinin doğru bilinmesi gerekmektedir. Peki ama yükselen burç hesaplama işlemi nasıl yapılmaktadır? Yükselen burç neye göre hesaplanmaktadır?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, yükselen burç, kişi doğduğu esnada ufuk çizgisinden yükselmekte olan burçtur ve kişi doğduğu sırada yükselen bu takım yıldıza verilmiş olan astrolojik teknik bir terim olarak bilinmektedir. Yükselen burcunuz, görünüşü ve sizin kendinizi nasıl, ne şekilde gördüğünüzü temsil etmekte olan bir burçtur. Yükselen burcunuzu hesaplamak için ilk bilmeniz gereken şey doğum saatiniz olmalıdır. Dahil olduğunuz burcun aksine yalnızca doğum tarihi yeterli değildir. Ortalama 2 saatte bir değişim göstermekte olduğu için, yükselen burcu hesaplarken doğum saati büyük bir önem taşımaktadır. Yani eğer elinizde net bir doğum saatiniz yoksa, bu bilgiye sahip değilseniz yükselen burcunuzu ne yazık ki hesaplayamazsınız.

12 bölüme ayrılmış olan bir burç haritası üzerinde yükselen burç 1. bölümde yer almaktadır. Gün, saat ve dakika şeklinde doğdunuz an, yükselen burcunuz hakkında bilgiler sunmaktadır. Hatta doğum yeriniz de yükselen burcunuz üzerinde etkili bir rol oynamaktadır. Örneğin İstanbul ve İzmir’de aynı anda doğmuş olan bebeklerin burç dereceleri birbirinden farklı bir şekilde oluşmaktadır. Bunun nedeni de güneş ve dünya arasındaki açıdan kaynaklanmaktadır. İşte bütün bu nedenlerden dolayı doğum anınızı eksiksiz bir şekilde bilmek, yükselen burç hesaplaması sırasında ciddi bir önem taşır.
 

Burçlar Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Astroloji alanında gökyüzünde bulunan 12 takım yıldızına verilen isim burç olarak ifade edilmektedir. Tarihi geçmişi uzun dönemleri kapsayan burçların her biri farklı konumlarda hareket eder. Bu dizilim ise bazı oluşumları, insanlar üzerinde yarattığı etkiyi ve burçlara olan yeni oluşumları simgeler.

Koç Burcu Özellikleri

Ateş grubunda yer alan Koç Burcu değişken yapıya sahip, yönetici gezegeni Mars, rengi ise ateş kırmızısı ve narçiçeğidir. Uğurlu taşları arasında pırlanta, yakut, demir ve ametist taşı yer alır. Koç burcunun şanslı sayısı 9, şanslı günü Salı, metali ise demirdir. Zıt burcu Terazi, sevdiği çiçekler ise hanımeli, lale, sardunya ve gelinciktir. 12 Burç kuşağı arasında ilk burç Koç burcudur. Enerjik yapısıyla tanınan Koç burcu üyeleri, egosu yüksek bir burçtur. Heyecanlı ve dinamik yapıları en belirgin özellikleri arasındadır. Sabırsız, bencil yapıda olan Koç burcu üyeleri genellikle başlamış oldukları işlerin sonucu beklemezler. Kıskanç, olaylara karşı abartılı yaklaşımları ise zaman zaman olumsuz bir özellik haline gelir. Fiziksel olarak yüz çehresi uzun, kol ve bacak yapıları güçlüdür. Spor yapmayı seven, diş bakımına özen gösteren bakımlı bir özelliğe sahiptir.

Boğa Burcu Özellikleri

Toprak grubuna mensup, sabit fikirli ve negatif düşünceye sahip olan Boğa burcu mensuplarının yönetici gezegeni Venüs olarak bilinir. Uğurlu taşı elmas, şanslı sayısı 6, şanslı günü Cuma, zıt burcu ise Akrep burcudur. En sevdiği renkler; ateş pembesi, eflatun ve açık mavidir. Boğa burcunun çiçekleri ise pembe gül, menekşe, şebboy ve pembe karanfildir. Sabit fikirli yapıları en belirgin özellikleri olup, yardımsever yapılarının arkasında istemedikleri durumlarda bu yardımlarını dile getirerek kırıcı olabilirler. Nefret ve intikam duygularının gelişmiş olduğu Boğa burçları yıllar boyu intikamlarını sürdürebilir. Oldukça sabırlı bir yapıya sahiptirler. Maddi olarak eli sıkı olarak tabir edilebilir. Bu nedenle Boğa burçları genç yaşta mal mülk sahibi olabilirler. Genellikle esmer, saçları gür, sağlam bir boyun yapısına sahiptirler. Elleri ve bilekleri kuvvetli olan bu kişiler el sanatlarında oldukça başarıdırlar.

İkizler Burcu Özellikleri

Hava grubunda olan İkizler burcu üyeleri, pozitif bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda değişken ruh haline sahip olup, yönetici gezegeni Merkür, uğurlu taşı akiktir. En sevdiği renkler; gri, siyah, mavi ve sarıdır. Şanslı sayısı 5 rakamı, şanslı günü Çarşamba, metali ise cıvadır. Çiçekleri; açelya, mimoza, lavanta ve çiğdemdir. Anlaşamadığı burç Yay burcudur. Hızlı ve atik yapıları ile birden fazla işi birlikte yapabilirler. Değişkenlikleri her ortama ayak uydurmalarına en büyük destektir. Birden fazla duyguyu aynı anda yaşayabilir, insanlarda anlaşılamaz bir etki bırakabilir. Bilgileri olmayan konularda bilmediklerini belli etmezler. Zeki, akıllı ve bu yönüyle oldukça etkileyici bir yapıya sahiptirler. Oldukça tutumlu olan Yay burçları, başkasının parasına karşı tutumlu değildir. Uzun boylu, kumral ve zarif bir fiziki özelliğe sahiptirler. Keskin gözlere sahiptirler.

Yengeç Burcu Özellikleri

Su grubuna sahip olan Yengeç burçlarının negatif bir özelliğe sahip olması olumsuz özellikleri arasındadır. Yönetici gezegeni Ay, şanslı sayısı 2, uğurlu taşı incidir. En sevdiği renkler; gümüş, eflatun ve gridir. Şanslı günü Pazartesi, anlaşamadığı burç ise Oğlak burcudur. En sevdiği çiçekler; zambak, nilüfer ve beyaz güldür. Aşırı hassas, takıntılı ve alıngan bir yapıya sahiptir. Sorumluluk sahibi olan Yengeç burçları, duygusal bir burçtur. Detaylara önem veren ve mükemmeliyetçi yapıda olan Yengeç burcu üyeleri; düşünceli, neşeli, anlayışlı, yardımsever ve iyi kalplidir. Alıngan ve hassas yapılarından dolayı kendisini üzen kişileri affetmezler ya da çok zor bağışlarlar. Yengeç burçları tartışmaktan hoşlanmaz, sabırlıdır, ailesi ve sevdiklerine çok düşkündür. Müziğe ve dine karşı konulara ilgilidir. Annesine ve ailesine çok düşkün olan Yengeç burcu erkekleri evlenmekte biraz zorlanırlar. Duygularını belli etmek istemezler. Yuvarlak yüz hatlarına sahip olup, orta boylu yapıya sahiptirler. Beyaz tenli, kumral ve renkleri soluktur. Gözleri ela, mavi, yeşil olabilir. Güzel ve yakışıklı bir yüze sahiptirler. Kilo almaya müsait bir yapıları olsa da genellikle fit görünüme sahiptirler.

Aslan Burcu Özellikleri

Ateş grubunda olan Aslan burcu mensuplarının yönetici gezegeni Güneş’tir. Şanslı sayısı 1 ve 4 olup, en şanslı günü Pazar günüdür. En anlaşamadığı burç Kova, metali ise altındır. En sevdiği çiçekler; ayçiçeği, sarı krizantem ve kasımpatıdır. Lider ve yönetici özelliklerine sahip olan Aslan burçları, egosu yüksek, merhametli, vicdanlı, hassas ve sert görüntüsünün altında oldukça iyimser bir yapıya sahiptir. Organizasyon, yönetim ve idare işlerinde oldukça başarılıdırlar. İkna edici kabiliyete sahip olan Aslan burcunun neredeyse ikna edemeyeceği kimse yoktur. Güçlü yapılarının yanında mütevazı bir özelliğe sahiptir. Bu mütevazı duruşu suiistimal edildiğinde ise gerçek bir aslana dönüşürler. Hayır diyebilen yapıları ile istemedikleri ve mantığına yatmayan hiçbir şeyi kabul etmezler. Bu durum inat gibi görünse de davranış olarak oldukça mantıklıdır. Orta boylu ya da uzun boya sahiptirler. Kasları güçlü, buğday benizli, açık renk saçları kendine güvenli yürüyüşleri vardır. En dikkat çeken yeri ise saçları ve gözleridir. Bakışlarını yönelttikleri kişiyi adeta hipnoz eder ve dikkatini çekerek akıllarda kalır. Gururlu ve çalışkan yapıları ile kimseye zarar vermezler. Finans, yönetim, organizasyon, sanat ve daha birçok işte çalışabilir, her çalıştığı işi başarı ile yapar.

Başak Burcu Özellikleri

Toprak burcu olan, değişken yapıya sahip Başak burçları mesafeli ve soğuk yapısıyla dikkat çeker. Duruş itibari ile çok fazla kişi ile ilişki kurmayan Başak burcu üyeleri, iç dünyasında bambaşka kişilerdir. Yönetici gezegeni Merkür olup, şanslı sayısı 5, şanslı günü ise Çarşamba olarak bilinir. En sevdiği çiçekler; zambak, sarı menekşe, lavanta ve açelyadır. Yaşamlarının büyük bir bölümünü çalışmakla geçiren Başak burcu mensupları, detaycı ve bilgiye sürekli açtır. Pratik yapılarıyla birçok işi halledebilirler. Ayrıntılar arasında oldukça vakit geçirir ve bir konuda karar verirken yıllarca sabırla bekleyebilir. Bu huyları diğer burçlara mensup kişilerin sabrını zorlayabilir. Mükemmeliyetçi yapılarıyla hayır kelimesini en iyi kullanan burçlar arasındadır. Soğuk ve mesafeli görüntülerinin ardında oldukça sıcak yapıya sahiptirler. Mizahi yönleri gelişmiş Başak burçlarının, kelimelerle arası oldukça iyidir. Zarif bir yapıya sahip olup kadın ve erkek olarak ince, uzun fiziki yapıya sahiptir. Esmer ya da beyaz tenli olan Başak burçlarının saçları ise koyu ve uzundur. Bakışları etkileyici, soğuk görüntüsü karizmatiktir. Klasik ve sade kıyafetlerden hoşlanırlar. Bakımı, güzel olan şeyleri severler. Onlar için kaliteli karakter ve kişilik önceliklidir.

Terazi Burcu Özellikleri

Hava burcu, pozitif, enerjik, şanslı sayısı 6, şanslı günü Cuma, yönetici gezegeni Venüs’tür. En sevdiği çiçekler; sarıpapatya, krizantem, beyaz gül olup, pastel renklerden hoşlanırlar. Kararsız, çekici, etkili bir havası olan Terazi burçları, negatif enerjinizi anında ortadan kaldırmayı başarır. Mütevazı ve tebessüm eden mizacının altında ego gizlidir. Kolay olmayan bu burçların hayatına girmek için standardınızı yüksekte tutmalısınız. Yuvarlak yüzlü, beyaz tenli, belirgin ve koyu renk gözlere sahiptirler.

Akrep Burcu Özellikleri

Su grubu, şanslı rakamı 9, şanslı günü Salı, anlaşamadığı burç ise Boğa’dır. Ateş çiçeği ve kırmızı çiçekleri severler. Bakışları duygularını aktarmakta en belirgin yerdir. Çalışkan, kendi dünyasında yaşayan, düşüncelerini belli etmeyen ve halinde sadelikten yana kişilerdir. Cinsellik onlar için önemli olup aksi halde hemen uzaklaşırlar. Hırslı, kıskanç, duygusal, cinsellik hormonları yüksek bir burçtur. Kurmuş oldukları cinsel yaşam bilinenden oldukça farklıdır. Karşı cinsin buna saygı göstermesini ve uyum sağlamasını beklerler. İş yaşamında başarılı, kendinden emin, tuttuğunu koparan bir yapıya sahiptir.

Yay Burcu Özellikleri

Ateş grubu, yönetici gezegeni Jüpiter ve Neptün’dür. Şanslı rakamı 3, şanslı günü Perşembe, rengi ise turkuaz ve mordur. Yetenekli, felsefe konularında başarılı, geçmişten ders çıkaran bir yapıya sahiptir. Araştırmayı sever, yeni olan her şeyi keşfetmeye meraklıdır. Çekici, uzun boylu, ince yapılı, beyaz tenlidirler. Güvenli ve iyi bir bakışa sahiptir.

Oğlak Burcu Özellikleri

Toprak grubunda, yönetici gezegeni Satürn, şanslı sayısı 8, şanslı günü Cumartesi, anlaşamadığı burçlar yengeçtir. Çalışkan, güçlü yapıya sahip, insan ilişkilerinde mesafelidirler. Güvenilir, dürüst, cömert, geleneklere bağlı özelliklere sahiptirler. Genellikle ince yapıya sahip olup, orta boylu, siyah saçlı, belirgin çene yapısına sahiptirler.

Kova Burcu Özellikleri

Hava grubu, şanslı sayısı 4, şanslı günü Pazar, yönetici gezegeni Satürn ve Uranüs’tür. Anlaşamadığı burç ise Aslan’dır. Sabit düşünceli, akılcı, sezgi gücü yüksek burçlardır. Bildiğini okuyan, sabit fikirli ve inatçı yapıları ile zor bir burçtur. Mesafeli, yeniliklere açık ve özgürdür. Bu nedenle aile hayatı onlar için zordur. Orta ya da uzun boylu olabilir. Açık ten rengi, açık renk saçlara sahiptir. Yüz hatları güzel olup, ani çıkan ve iyileşen hastalıklara karşı hassastır.

Balık Burcu Özellikleri

Yönetici gezegeni Jüpiter ve Neptün olan Balık burçlarının şanslı rakamı 3, şanslı günü, Perşembe, şanslı taşı ise Ay taşıdır. Sabırlı, cömert, duygusal, hassas bir yapıya sahiptir. İç dünyalarında oldukça mutlu hayaller kurar. Kıskanç, sabırlı yapısının altında oldukça agresiftir. Kırılgan ancak oldukça güçlüdürler. Soluk benizli, kahverengi gözleri, koyu renk saçları, uzun ve narin yapısıyla oldukça dikkat çekicidir. Sağlıkla ilgili konularda oldukça hassas ve üşütmeye meyillidirler. Psikoloğa sıklıkla gidebilen, hassas ve kırılgan bir yapıya sahiptirler.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.