1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ankara Ceza Hukuku Tanımı Ve Avukatlık Hizmetleri
Ankara Ceza Hukuku Tanımı Ve Avukatlık Hizmetleri

Ankara Ceza Hukuku Tanımı Ve Avukatlık Hizmetleri

Suç oluşturan hukuki davranışlar ve bu davranışlara ilişkin yaptırımları düzenleyen hukuku dalı olmakla birlikte maddi anlamda ceza hukuku ve şekli anlamda ceza hukuku olmakla birlikte ikiye ayrılır.

A+A-

 Suç oluşturan hukuki davranışlar ve bu davranışlara ilişkin yaptırımları düzenleyen hukuku dalı olmakla birlikte maddi anlamda ceza hukuku ve şekli anlamda ceza hukuku olmakla birlikte ikiye ayrılır. Ceza hukuku, kamu hukuku olduğu için devlet ve kişiler arasında eşitlik söz konusu değildir. Bireylerin hukuk kuralarına uymaması halinde devlet yaptırım uygular. Ceza hukuku bir kamu davası olduğu için kişilerin hayatını etkileyen önemli bir hukuk alanıdır. Mağdur veya failin savunulması, hakların korunması açısından Ankara ceza avukatı tarafından savunulması gerekir. 

Ankara Ceza Avukatı Hangi Davalara Bakar? 

Yasalara ait işlenmiş herhangi bir suçun sonunda açılan davalara ceza avukatı bakar. Ankara avukat içerisinden önemli bir görevi üstlenen ceza avukatlarına çok iş düşer. Hırsızlık, dolandırıcılık, adam öldürme, yaralama, evrakta sahtecilik gibi birçok olguda karşımıza ceza hukuku davaları çıkar.

Ankara Ceza Avukatı Ücretleri 

Ceza davaları için Ankara avukat ücretleri, dosyanın ağırlığına, avukatın kalitesi ve başka unsurlara göre değişkenlik gösteren bir olgudur. Bu noktada net bir ücret bilgisi paylaşmak doğru olmayacaktır. Avukatlar barolara bağlı olarak çalıştığı için avukatlık ücretleri sadece kendi isteklerine göre şekillenmez. Baroların her yıl açıkladığı asgari ücret tarifesi baz alınarak fiyat belirlenmesi, ücretlerin şekillenmesinde en önemli unsurdur.  Ankara ceza avukatı için ilgili siteden destek alabilirsiniz; https://www.delilavukatlik.com/ankara-ceza-avukati

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.