1. HABERLER

 2. GÜNDEM

 3. Kur’an Kursu Öğrencilerine Trafik Eğitimi
Dijital Ajans Çalışma Adımları Nelerdir?

Dijital Ajans Çalışma Adımları Nelerdir?

Dijital ajanslar sanal ortamlarda işletmeye ilişkin tanıtımları yapan, işletmelerin web sitelerini tasarlayan, sosyal medya hesaplarını yöneten ve SEO uyumlu içerikler üreten ajanslardır.

A+A-

 

Kurumsal kimliğin oluşturulmasında her detay düşünmeli, dijital ortamlarda da işletmenin tanıtımı yapılmalıdır. Dijital ajans sanal ortamlarda işletmeye ilişkin tanıtımları yapan, işletmelerin web sitelerini tasarlayan, sosyal medya hesaplarını yöneten ve SEO uyumlu içerikler üreten ajanslardır. Dijital ajansların çalışma adımları genel olarak sırasıyla şu şekildedir:

 • İşletme ile tanışma
 • İşletmenin beklentisine göre dijital faaliyet stratejisi oluşturma
 • İşletmeye özel alternatif teklifler sunma
 • Çalışma süreci içerisinde değerlendirme ve raporlama yapma

Sizler de işletmenizin büyümesine hız kazandırmak istiyorsanız deneyimli bir dijital ajans ile çalışmanızı öneririz.

Kurumsal Kimlik Nedir?

Ticaretle uğraşan bir şirketin, hayır işleri konusunda faaliyet gösteren bir dernek veya vakıfın veya herhangi bir oluşumun kendisini ifade ediş tarzı bir bütün olarak kurumsal kimlik kavramını ortaya çıkarmaktadır.

Oluşumunuzu daha önce fark etmemiş kişilerin ilgisini çekmek için kurumsal kimliğinizin işletmenizi doğru şekilde yansıtması bu konuda önem taşımaktadır. İşletmenizin hedeflerini, ilkelerini, faaliyetlerini ve beklentilerini karşı tarafa aktarış şekliniz üçüncü kişilerin şirketinize olan yaklaşımını belirlemede etkili olmaktadır

Kurumsal Kimlik Oluşturma Aşamaları Nelerdir?

İş dünyasında kalıcılığı yakalamak istiyorsanız işletmenizin büyük veya küçük olmasına bakmaksızın kurumsal kimliğinizle öne çıkmayı başarmalısınız. Özellikle rekabetin yoğun olduğu bu zamanlarda işletmeniz hakkında insanlarda olumlu bir görünüş yaratmak oldukça önemlidir.

Görsel ögeler kullanılarak oluşturulan kurumsal kimliğin hazırlanma süreci ile belirli aşamaları takip ederek farkınızı ortaya koyacak bir kimliğe sahip olabilir ve diğer firmalardan daha yaratıcı fikirlerinizle zihinlerde yer etmeyi başarabilirsiniz.

 Bunun için kurumsal kimliğin oluşturulma aşamalarından hazırlık sürecini kontrollü bir şekilde geçmelisiniz. İşletmenizin zaman içerisindeki beklentileriyle müşteri beklentilerini karşılayabilecek kurumsal kimliğe ilişkin analizi yapmalısınız. Aklınızda oluşan fikirler ardından bu fikirleri görsel ve işitsel ögelere dökmeniz gereklidir.

 İşletme onayına sunduğunuz tasarımlarınız onay aldığı takdirde ilgiyi işletmenize çekebilmek için tasarımlarınızı doğru yerlerde kullanmalısınız. Böylelikle kurumsal kimliği oluşturma aşamalarını başarıyla tamamlayıp insanlarda işletmeniz hakkında bir kanaat oluşmasını sağlayabilirsiniz.

Kurumsal Kimlik Çalışmasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kurumsal kimliğiniz işletmenizin devamlılığını sağlamasında en önemli etkenlerden biridir. Bu nedenle kurumsal kimliğin hazırlanması sürecinde dikkat etmeniz gereken birtakım gereklilikler vardır.

 Bunlardan en önemlisi işletmenizin üçüncü kişilerin zihninde nasıl bir izlenim uyandırmasını istediğinize doğru bir şekilde karar vermenizdir. İşletme faaliyetlerinizi yansıtırken olabildiğince açık ve anlaşılabilir sembol, logo, reklam, slogan gibi görsel ve işitsel ögeler kullanmalısınız.

 Ayrıca kurumsal kimliğinizi yansıtabilme fırsatı yaratmalı ve insanların hayatına tanıtıcı reklam gibi yöntemlerle dahil olmalısınız. Bu hususlara dikkat edildiği takdirde işletmenizi diğer kişilere istediğiniz şekilde tanıtabilirsiniz.

Neden Grafik Tasarım Desteği Almalısınız?

Teknolojik gelişmeler artık kendisini güncelleyebilen, farklı dizaynlarla insanların karşısına çıkabilen, yaratıcı fikirlerle meydana getirilmiş kurumsal kimliklere sahip olunmasını gerektirmektedir.  Kimlik oluşturulmasını herhangi bir destek almadan oluşturmak beklenen olumlu sonuçları getirmeyebilir. Bu nedenle özellikle görsel ögeleri kullanarak insanların ilgi alanlarına girmeyi hedefliyorsanız alanında uzman grafik tasarımcılardan grafik tasarım desteği almalısınız.

Uzman Grafik Tasarımcılarının Sahip Olduğu Nitelikler

Grafik tasarım konusunda destek almaya kara veren işletmelerin öncelikli olarak yapması gereken uzman grafik tasarımcılarını araştırmak olmalıdır.  Rastgele seçilen grafik tasarımcıların meydana getirecekleri kurumsal kimlik çalışması neticesinde şirketler arasındaki rekabet ortamında ön plana çıkmak pek mümkün olmayacaktır.

 Bu nedenle uzman bir grafik tasarımcıdan kimlik oluşturma sürecinde destek alınmalıdır. Peki uzman grafik tasarımcının sahip olduğu nitelikler nelerdir?

 • Grafik tasarımı konusunda teorik ve teknik bilgiye sahip olmak
 • Özgün ve yaratıcı fikirlere sahip olmak
 • İyi analiz yeteneğine sahip olmak
 • İnsanların beğenilerini analiz edip yönlendirebilmek
 • Teknolojik gelişmeleri takip etmek

Tüm bu konular ilginizi çekiyorsa kurumsal kimlik çalışması nasıl yapılır başlıklı içeriğe bir göz atmalısınız.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.