1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Yeni model pırlanta kolyeler
Yüzlerce aile Yenişehir Belediyesinin sosyal yardımlarıyla yeni yıla giriyor

Yüzlerce aile Yenişehir Belediyesinin sosyal yardımlarıyla yeni yıla giriyor

Sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını yürüten Mersin Yenişehir Belediyesi, dar gelirli ailelere yönelik rutin olarak sürdürdüğü sosyal yardımlarını yeni yıla girerken de devam ettiriyor.

A+A-

 

Yenişehir Belediyesinin sosyal yardımları fark yaratıyor

Sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını yürüten Mersin Yenişehir Belediyesi, dar gelirli ailelere yönelik rutin olarak sürdürdüğü sosyal yardımlarını yeni yıla girerken de devam ettiriyor. İhtiyaç duyulan malzemelerin dağıtım çalışmalarına katılan Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Samimiyetle, kalbimizin, yüreğimizin sesini dinleyerek bu hizmetleri yapmaya çalışıyoruz. İhtiyaçlar doğrultusunda, her anlamda Yenişehir Belediyesi olarak görev başındayız.” dedi.

Yenişehir Halk Kart ile vatandaşlara nakdi destek sağlayan Mersin Yenişehir Belediyesi, gelen talepler ve yaptığı tespitler doğrultusunda hazırladığı gıda kolisi, kıyafet çantası, tablet, kırtasiye malzemeleri, akülü ve tekerlekli sandalye, engelli puseti, medikal yürüteç, bebek ve hasta bezi ile bebek maması gibi ihtiyaç malzemelerini vatandaşlara tek tek ulaştırdı. Kara kış destekleri kapsamında gıda yardımlarından nakdi desteğe, giysiden kırtasiye malzemelerine kadar temel ihtiyaç malzemelerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Mersin Yenişehir Belediyesi engelli vatandaşları ve sokaktaki canları da unutmadı.

Başkan Özyiğit, “Ailelerimize her anlamda destek oluyoruz.”

Yenişehir Belediyesi, 2021 yılının son günlerinde sosyal yardım çalışmalarını yoğunlaştırarak, vatandaşların yüzlerini güldürmeye devam ediyor. Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit de ihtiyaç duyulan malzemelerin dağıtımı çalışmalarına katıldı, vatandaşlarla buluştu. Yenişehir’deki ihtiyaç sahiplerini büyük bir oranda belirlediklerini ifade eden Başkan Özyiğit şunları söyledi: “Sosyal yardımlar konusunda Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğümüzle gerçekten de bir rutin oluşturduk. Öncelikle ihtiyaç sahiplerini belirledik, Yenişehirimizde ihtiyaç sahiplerini büyük oranda tespit ettik ve onlarla direkt temas halindeyiz. Hangi evde engelli var, hangi evde ihtiyaç sahibi yaşıyor noktasında arkadaşlarımızın tespitleriyle, ailelerimize her anlamda destek oluyoruz. Bu sadece bugüne özel bir durum değil ama biz yeni yıla özgü dayanışma köprüsünü arttırma noktasında çalışma yaptık.”

“Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek’ talimatına yüzde yüz uyma noktasında bir çaba içerisindeyiz.”

İhtiyaçları tek tek tespit ettiklerini söyleyen Başkan Özyiğit, “Bugün gıda kolisi, hasta yatağı, hastaların yaşlıların, uzun süre yatmak zorunda kalan insanların ihtiyaç duyduğu malzemeler, yürümekte zorlananlar için tekerlekli sandalye, daha çocuk yaştaki bir engelli kardeşimize vereceğimiz daha korunaklı olan engelli puseti, bebek maması, kıyafet çantası, tablet, halk kart ve kırtasiye çantalarını vatandaşlarımıza ulaştıracağız.  Ayrıca birlikte yaşadığımız sokaktaki canlarımız için de mama dağıtımı yapıyoruz. Yani ihtiyaçlar doğrultusunda her anlamda Yenişehir Belediyesi olarak görev başındayız.  Malzeme ve yiyecek ihtiyacının ötesinde uzmanlarımızın ailelerimize vermiş olduğu sosyo-psikolojik destekler de bunun içerisinde. Yani ailelerimize uzman desteği de veriyoruz.  Dolayısıyla büyük bir aile olduğumuzu biliyoruz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek’ talimatına yüzde yüz uyma noktasında bir çaba içerisindeyiz. Samimiyetle, kalbimizin, yüreğimizin sesini dinleyerek gerçekten de bu hizmetleri yapmaya çalışıyoruz. Burada Yenişehir Belediyemizde çalışan Sosyal Hizmet Ekibine teşekkür ediyorum. Bu çalışmalar kolay olmuyor,  ihtiyaçların tespiti tek tek yapılıyor.” ifadelerini kullandı.

“Dayanışmayı daha da arttırmamız, geliştirmemiz gerekiyor.”

Yenişehir Halk Kart ve üniversite öğrencilerine eğitim yardımı tutarlarının bugün yatırıldığını dile getiren Başkan Özyiğit, “Bu sürece katkı veren Yenişehirli hemşehrilerim var,  onlara da teşekkür ediyorum.   Dayanışmayı daha da arttırmamız, geliştirmemiz gerekiyor. Yani karşılıklı o dayanışmayı oluşturan, birbirimize destek olduğumuz süreçleri devam ettireceğiz. Büyük bir ciddiyet ve samimiyetle çalışan ekibimiz var.  Bugün Yenişehir Halk Kart ile 685 ihtiyaç sahibinin hesaplarına 200 TL yatıyor. Bunun dışında 2020-2021 dönemin de kentimizde üniversiteyi kazanan çocuklarımızın hesaplarına eğitim yardımlarını da yatırdık.  Kişi başına 1200 TL.  Pandeminin olması ve çocukların okullarına gidememesi nedeniyle dedik ki ‘ bizde öğrencilik yaptık, o para evde değil gurbette lazım. okula gittiklerinde gönderelim’ ve şimdi hesaplarına yatırdık. 2021-2022 döneminde 4 yıllık üniversite kazanan Yenişehirli gençlerimizin eğitim yardımlarının ilk taksitini de 15 Ocak’a kadar, ikinci taksitini de Nisan ayında yatırmış olacağız. Dolayısıyla onlara bir cep harçlığı, eğitimlerine bir destek noktasında bir çalışmamız olmuş oldu. Öğrencilerimizin de her zaman yanında olmamız gerekiyor.” diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.