1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. GSB - KYK memur alımı başvuru sonuçları açıklandı mı? GSB sonuç sorgulama!
GSB - KYK memur alımı başvuru sonuçları açıklandı mı? GSB sonuç sorgulama!

GSB - KYK memur alımı başvuru sonuçları açıklandı mı? GSB sonuç sorgulama!

GSB - KYK memur alımı başvuru sonuçları açıklandı mı? GSB sonuç sorgulama, GSB - KYK memur alımı, GSB personel alımı başvuru sonuç sorgulama nasıl yapılır, GSB KYK yurt personeli, GSB KYK yurt personel sınav sonuçları. Hepsi haber detayda...

A+A-

Son dakika: Artık KYK 500 memur alımı başvurularında sona gelindi. 4 Ocak'ta start verilen müracaatlar 20 Ocak 2021 tarihi itibariyle tamamlandı. Yurtlarda memur, personel olarak görev almak isteyen adaylar bu sefer sonuçların açıklanacağı tarih için heyecanlı bekleyişe geçti. GSB KYK yurt personeli olarak 63 şehirde 70'i bayan 230'u erkek olmak üzere toplamda 500 memur alımının yapılacağı duyurulmuştu. Alımlar için müracaatlar artık sona erdi. Ancak neticelerin açıklanacağı tarih için henüz bir açıklama yapılmadı. Konuya ilişkin son dakika gelişmeleri için bizi takipte kalın. Göreve başlamaya hak kazanan adaylar; açıklanacak tarihe kadar, istenilen belgeleri tamamlayarak ilgili il müdürlüklerine bizzat teslim etmeleri gerekmekte.

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYK) personel alımı başvurularının sona ermesinin akabinde başvuru sonuçları merak edilir oldu. Peki; GSB memur alımı başvuru sonuçları açıklandı mı? GSB memur alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanır? İşte GSB memur alımı başvuru sonuç sorgula! Son dakika haberi! Son dakika gelişmesinin ayrıntıları haber devamında...

GSB MEMUR VE PERSONEL BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

GSB KYK yurt personeli olarak 63 ilde 70'i kadın 230'u erkek olmak üzere toplamda 500 memur alımı yapacağını açıklamıştı. Alımlar için başvurular tamamlandı. Ancak sonuçların açıklanacağı tarih için bir açıklama belirtilmedi. Konu hakkında son gelişmeler için bizi takipte kalın.

KYK YURT PERSONELİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin 4, 5, 6 ve 7'nci alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak,
2. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
3. Yükseköğretim kurumlarından en az lisans düzeyinde mezun olmak,
4. 2020 yılı KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak,
5. Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 65 yaşından büyük olmamak,
6. Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik aylığı almamak, (Dul ve yetim aylığı hariç)
7. Görevini devamlı yapmaya engel hastalığı bulunmamak,
8. Tam zamanlı çalışmaya engel durumu bulunmamak,
- Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinde istisna edilenler hariç olmak üzere, sözleşmenin feshi sebebiyle görevinden ayrılanlardan sözleşmelerinin fesih tarihinden itibaren 1 yıl geçmeyenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir. Bu hususun sonradan anlaşılması halinde yerleştirmeleri yapılmış olsa dahi sözleşmeleri iptal edilecektir.
- Adayların başvurunun son günü itibarıyla aranan şartlara haiz olması gerekmektedir.

KYK PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1. Biyometrik fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş ve adayın kolaylıkla tanınmasını sağlayabilecek nitelikte olmalıdır),

2. Mezuniyet durumunu gösterir diploma veya doğrulama kodu bulunan mezuniyet belgesi (Diploma yabancı bir ülkeden alınmışsa YÖK'ten alınmış denklik belgesi),

Duyuruya uygun şekilde yapılan başvuruların, cinsiyete göre başvuru yapılan her bir pozisyon için belirlenen kontenjan sayısından fazla olması halinde, KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere ilan edilen kontenjan sayısının dört (4) katına kadar aday sözlü sınava çağrılacak.

KYK PERSONEL ALIMI SÖZLÜ SINAVI NE ZAMAN VE NEREDE?

Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar sözlü mülakata çağırılacak.

1. Sınav sözlü olarak Ankara'da yapılacaktır.

2. Sözlü sınavda adaylar; sınav komisyonu üyelerinin her biri tarafından;

a) Görevin gerektirdiği mesleki alan bilgisi (Genel mevzuat ile Bakanlığımız mevzuatı vb.), (50 puan)

b) Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, (10 puan)

c) Liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu, (10 puan)

d) Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı, (10 puan)

e) Genel kültürü ve genel yeteneği, (10 puan)

f) Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, (10 puan) konularından 100 puan üzerinden değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Komisyon üyelerinin vermiş olduğu puanların aritmetik ortalaması esas alınmak suretiyle sözlü sınav puanı belirlenecek.

KYK ALIMI SÖZLÜ SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar sınav giriş belgesini basvuru.gsb.gov.tr adresinden alacaklar. Adaylar sözlü sınava gelirken "Sınav Giriş Belgesi" ile birlikte kimlik belgelerinden birini (Nüfus cüzdanı veya pasaport) yanlarında bulundurmalıdır.

GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ

Göreve başlamaya hak kazanan adaylar; belirtilecek tarihe kadar, istenilen belgeleri tamamlayarak ilgili il müdürlüklerine şahsen teslim edeceklerdir. Posta, kargo veya kurye ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır. Ancak fiilen askerlik görevinde bulunanlar ile hastalık veya doğum mazereti nedeniyle belgelerini teslim etmeye gidemeyecek durumda olanlar (durumlarını belirten askerlik belgesi, doğum raporu veya hastalık raporu ibraz etmeleri kaydıyla) belgelerini yakınları aracılığıyla teslim edebileceklerdir.

İl müdürlüklerince adayların teslim ettiği belgeler kontrol edilecek ve belgeleri tamam olan adaylara hizmet sözleşmesi imzalatılarak ilgili yurt müdürlüklerinde göreve başlamaları sağlanacaktır.

Doğum, hastalık, askerlik vb. nedenlerle sözleşme imzalamaya gelemeyecek durumda olanların; bu durumlarını belgelendirmeleri halinde kanuni mazeretlerinin sona ermesini müteakip hizmet sözleşmeleri imzalatılarak göreve başlamaları sağlanacaktır.

Asıl listede yer alanlardan göreve başlama işlemlerinin yapılması için geçerli bir mazereti olmadığı halde başvurmayanlar ile gerekli şartları taşımadığı sonradan anlaşılanlar göreve başlatılmayacaktır. Bu adaylar için sınav sonuçları kazanılmış hak sayılmayacaktır.

Yedek adaylar, herhangi bir nedenle boş kalacak olan sözleşmeli pozisyona, aynı usul ve esaslar dikkate alınarak başarı sırasına göre sınav sonuçlarının geçerlilik süresi içinde göreve başlatılacaktır. Sınav sonuçları yeni bir sınav yapılmadığı takdirde sınav sonucunun ilan tarihini takip eden bir yıl süreyle geçerli olacaktır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.