1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Mardin’de 4 Yıl Kesinleşmiş Hapis Cezası Bulunan Hükümlü Yakalandı
Yök'ten Kabe-i Muazzama'ya Yapılan Provokasyona Kınama Mesajı

Yök'ten Kabe-i Muazzama'ya Yapılan Provokasyona Kınama Mesajı

Dün yapılan alçak saldırıya, yurt genelinden çığ gibi tepkiler gelmeye devam ediyor. ​Yükseköğretim Kurulundan (YÖK), Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe-i Muazzama'ya karşı yapılan alçak saldırıya dair açıklama yapıldı.

A+A-

Cinsel sapkınların Boğaziçi Üniversitesinde Kabe-i Muazzama'ya yönelik yaptıkları provokasyonuyla ilgili YÖK açıklama yaptı.

Açıklamada, "Boğaziçi Üniversitesinde Ka’be-i Muazzama’nın hak ettiği saygı ve tazime ters düşen provakatif bir eylem gerçekleşmiştir. Türk milletinin müşterek hassasiyetlerinden birisi de dini şiarlara ve sembollere hürmet göstermektir. Bu necib milletin kendisini diğer milletlerden ayırdeden hususiyetlerden birisi olan “edeb ve hürmet” konusundaki azami titizliğini hayasızca ihlal eden bu eylemin, pervasızlığın ve saygısızlığın sahipleri için ömür boyu bir utanç vesilesi olacağı açıktır." denildi.

"Üniversiteler sadece bilimsel faaliyetlerin yapıldığı yerler olmayıp aynı zamanda kendi milletinin kültür ve değerlerine sahip çıkacak nesiller, ahlaklı ve dürüst vatandaşlar yetiştiren kurumlardır." denilen açıklamada, "Bu gibi çirkin davranışların ne bu davranışı gösterenlerin ne de mensubu oldukları üniversitenin saygınlığını artırmayacağı, savundukları fikirlere fayda getirmeyeceği ortadadır. Dolayısıyla öğrencileri de dahil tüm akademi camiasının; toplumun müşterek hassasiyet noktaları, değerleri ve kutsallarına karşı her zaman dikkatli, nezaketli ve saygılı bir üslubu benimsemesinin kendisini ayakta tutan bu topluma karşı bir vazifesi olduğunu ve bu eylemi gerçekleştirenlerin üniversite gençliğini temsil etmediğini hatırlatmak isteriz" ifadelerine yer verildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler