1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Yahudi Rejimi Hazreti İbrahim Camii'nde Ezanın Okunmasına İzin Vermiyor
Yahudi Rejimi Hazreti İbrahim Camii'nde Ezanın Okunmasına İzin Vermiyor

Yahudi Rejimi Hazreti İbrahim Camii'nde Ezanın Okunmasına İzin Vermiyor

Siyonist rejim güçleri, sözde Yahudilerin rahatsız olduğu ileri sürülerek geçen aydan beri Hazreti İbrahim Camii'nde ezan okunmasına 50 kez mani oldu. Bu anlamda siyonist işgalciler her gün akşam ezanının okunmasına engel oluyor.

A+A-

Siyonist işal rejimi, işgal altındaki Batı Şeria’nın El-Halil kentinde bulunan Hazreti İbrahim Camii’ndeki restorasyon ve bakım çalışmalarını daha önce engellemişti. İşgal askerleri, düzenledikleri baskınla El-Halil İmar Komitesi'nden işçilerin camiye girmesine ve rutin onarım ve bakım çalışmalarını yapmasına engel olmuştu.

Siyonist rejimin hukuksuz uygulamaları bununla da kalmadı. Covid-19 tedbirleri kapsamında daha önce 15 gün süreyle kapattığı İbrahim Camii'ni 5 gün daha kapatma kararı aldı.

Filistinlinin işgal altındaki Batı Şeria’nın El-Halil kentinde bulunan Hazreti İbrahim Camii’ne girişine izin vermeyen işgalciler, 7 Ocak 2021 tarihinde 10 gün süreyle camiye girişleri yasaklayarak insanların ibadet hakkını ihlal etti.

El Halil'deki Hazreti İbrahim Camii'nin altında yer alan mağarada Hazreti İbrahim ve eşinin kabirlerinin yanı sıra Hazreti İshak, Hazreti Yakup, Hazreti Yusuf ve eşlerinin kabirleri de bulunuyor.

Önceki ve Sonraki Haberler