1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Van’da Su Sayaçlarını Çalan 4 Kişi Tutuklandı

Van’da Su Sayaçlarını Çalan 4 Kişi Tutuklandı

Van Emniyet Müdürlüğü tarafından, 17 ayrı suçtan dolayı aranan 4 kişi, yapılan başarılı çalışmalar sonucunda yakalandığı açıklandı.

A+A-

Van Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, son bir ay içerisinde merkez ilçelerdeki binaların bodrum katında bulunan su sayaçlarının çalınması suretiyle meydana gelen toplam 17 hırsızlık olayıyla ilgili çalışma yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, “Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerimizce; olayların faili şüpheli şahıs/şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalarda, incelenen güvenlik kameralarında, 4 şahsın olay yerine kiraladıkları araç ile geldikleri ve şüphelilerin İ.Ö., N.İ., U.T. ve Ç.T. oldukları tespit edilmiştir. Kiralık araç, sokağa çıkma kısıtlaması sırasında İpekyolu ilçesi Bostaniçi Mahallesi'nde görülmüş ve şüphelilerden İ.Ö. ile N.İ. yakalanmıştır.

Araç içerisinde yapılan aramada ise 2 adet tabanca, 7 adet fişek ve 21 gram uyuşturucu madde ele geçirilmiştir. Diğer şüpheliler U.T. ve Ç.T. de aynı gün sokağa çıkma kısıtlaması sırasında Cumhuriyet Caddesi ara sokaklarında yakalanmışlardır" denildi.

Gözaltına alınan İ.Ö., N.İ., U.T. ve Ç.T. isimli şüpheli şahısların, çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklandıkları, çalınan su sayaçlarının bir kısmının mağdurlara teslim edildiği belirtildi.

Editör
Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler