1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Denizbank Banka Kartı Şifresi Öğrenme
Vakıfbank 6 ay sonra ödemeli kredi başvurusu 2020

Vakıfbank 6 ay sonra ödemeli kredi başvurusu 2020

Korona virüs tedbirleri kapsamında tüm devlet bankaları 6 ay geri ödemesiz kredi fırsatı sunmaktadır. Bu sayede tüketiciler bu zorlu süreçte kısmen de...

A+A-

Korona virüs tedbirleri kapsamında tüm devlet bankaları 6 ay geri ödemesiz kredi fırsatı sunmaktadır. Bu sayede tüketiciler bu zorlu süreçte kısmen de olsa rahatlama fırsatı elde edecektir. Bu nedenle pek çok tüketici bu konu hakkında araştırmaya başlamıştır. Burada vaat edilen kredi uygun faiz oranları ve uygun vade koşulları ile tüketici için bir fırsat olarak değerlendirilmektedir. Tüm kamu bankları ülke olarak geçirdiğimiz şu zorlu günlerde tüm vatandaşların rahat bir nefes almasını sağlayacaktır. En çok merak edilen bir diğer konu ise bu krediye nasıl başvurulacağıdır. Vakıfbank bu konuda kredi için bazı şartları öne sürmektedir.

Vakıfbank 6 Ay Ertelemeli Kredi Şartları Nelerdir?

Kısa süre önce 6 ay ertelemeli kredi talepleri bankalara ulaşmaya başladı. Peki, bu krediyi kullanabilmek için gerekli olan şartlar nelerdir? Vakıfbank 6 Ay Ertelemeli Kredi Şartları;

  • Öncelikle bu krediye başvurabilmeniz için aylık hane gelirinizin 5000 TL altında olması şarttır.
  • Özel şartların yanı sıra herkes bu krediye rahatlıkla başvuru yapabilmektedir.
  • Korona virüs tedbirleri kapsamında şubeye gitmenize gerek kalmayacak.
  • Bu krediyi kullanabilmek için mobil bankacılık, internet bankacılığı ya da müşteri hizmetlerine ulaşarak bu krediye başvuru yapabilirsiniz.
  • Ayrıca SMS kanalı ile de kredi başvuru talebinde de bulunabilirsiniz.

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisine rahatlıkla başvurabilmektesiniz. Bu kredinin özellikleri ise; 6 ay geri ödemesiz olması, uygun faiz koşulları, 6 ay ve 36 ay vadeli olmak koşulu ile eşit taksitler ile 10.000 TL’ ye kadar olabilmektedir. Bu kredinin diğer bir avantajı ise şubeye kadar gitmenize gerek olmamasıdır. Tüm kamu bankaları 0,49 faiz ile 36 aya kadar Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisine başvuru yapma fırsatınız bulunmaktadır.

Vakıfbank 6 Ay Ertelemeli Kredi Başvuru Fırsatı

Korona pandemi ile mücadelede ülkemiz pek çok alanda tedbirler almaya başladı. Öncelikle sağlık koşullarının yanı sıra İç İşleri Bakanlığının aldığı tedbirler ve Maliye Bakanlığının aldığı tedbirler bu pandemiye savaş açılmış durumdadır. Ekonomik olarak tedbirlerin arasında tüm kamu bankalarının 6 ay ertelemeli kredi fırsatı ortaya çıkmaktadır. Bu sıkıntılı süreçte bu kredi tüm vatandaşlara büyük bir fırsat olacaktır. Bireysel temel ihtiyaç destek kreşine oldukça başvuru yapılmıştır. Son olarak bu krediye 3,7 milyon kişi başvurmuştur.

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisine başvuru yapanların sayısı oldukça fazla olmasından dolayı bankalar bu taleplere anında cevap verilememektedir. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank 6 ay ertelemeli bireysel temel ihtiyaç destek kredisi fırsatı sunmaktadır. Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi ise oldukça yoğun talep görmüştür. Ekonomideki yaşanabilecek olumsuzlukların önüne bu şekilde geçilmesi hedeflenmektedir.

Temel ihtiyaç kredisi sonuçları ne zaman belli olacak?

Bankalarda başvuru kanallarının açılması ile birlikte yoğun bir şekilde başvuru yapılmıştır. Bu nedenle her başvuru ayrı ayrı değerlendirilmektedir.  1000 TL ve 10.000 TL arasındaki tutarlarda başvuru yapılmaktadır. Vade ise talebe göre 6 ay ile 36 aya kadar değişebilmektedir. Faiz oranları ise 0,49 olarak belirlenmiştir. Böyle bir fırsat tüm vatandaşları bu fırsata yöneltmiştir. Talebin yoğun olması ile birlikte başvurular kademeli olarak değerlendirilmektedir. Buna göre talepler 10.000 TL’ ye kadar onaylanmaktadır. Ancak 10.000 TL’ ye başvuruyu gerçekleştirmiş olsa bile bu tutar banka tarafından 3000 TL olarak onaylanmaktadır. Bu nedenle ihtiyacınız bulunması durumunda bu üç kamu bankasında başvuruda bulabilirsiniz. Bu bankalar Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank olma üzere dilediğiniz kanaldan başvuru işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank’ın Ortaya Çıkışı

Türkiye Vakıflar Bankası yani kısaca Vakıfbank 1954 yılında kurulan bir bankadır. 13 Nisan 1954 yılı itibariyle faaliyete geçmiştir. Bankanın kurulması amacı ile Vakıflar Umum Müdürlüğü’ne görev verilmiştir. Bu müdürlük günümüzde Türkiye Cumhuriyeti Vakıflar Genel Müdürlüğü adı ile hizmet vermektedir. Açılış döneminde genel merkezi Ankara olarak belirlenmiştir ancak daha sonra 2011 yılı içerisinde İstanbul’a taşınmıştır. Kuruluş amacı, vakıf varlıklarını ekonomik kalkınmanın ihtiyaçları doğrultusunda en iyi şekilde değerlendirmektir. Kurulduğu günden bu yana gelişimini hızla artırmaya devam etmiştir. Çağdaş bankacılık teknikleri uygulaması sayesinde ülkemizin gelişimine katkı sağlamayı başarmıştır. 2014 yılında Türkiye Bankalar Birliği’nin açıkladığı rapora göre aktif büyüklük açısından ülkemizdeki en büyük yedinci banka olarak belirlenmiştir. Vakıf kültüründen aldığı destek sayesinde hedeflediği en çok tercih edilen banka olma vizyonuna kavuşmaya çalışmaktadır. Vakıfların bankacılık faaliyetlerini yürüttüğünden dolayı Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. adı verilmiştir. Kuruluşunda elli milyon lira sermaye mevcuttur. Dönemin başbakanı Adnan Menderes’in talimatı ile kurulmuştur.

Vakıfbank Ortaklık Yapısı Nasıldır?

2014 Temmuz ayı itibariyle Vakıfbank’ın yüzde 43’lük kısmı Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün temsil ettiği mazbut vakıflara aittir. Bunun haricinde yüzde 15.44’ü mülhak vakıflara, yüzde 0,12’si diğer mülhak vakıfların payındadır. Diğer mazbut vakıfların payı yüzde 0.05, Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Memur ve Hizmetlileri Emekli ve Sağlık Yardım Sandığı Vakfı ise yüzde 16,10’luk bir paya sahiptir. Bunların yanı sıra bankanın yüzde 0,06’sı gerçek ve tüzel kişilere, geriye kalan yüzde 25,19’luk kısmı ise halka açık haldedir.

Vakıfbank Hakkında Temel Bilgiler

İlk olarak bankanın şube sayısına bakıldığında yapılan araştırmalara göre sekiz yüz doksan tane Vakıfbank şubesi olduğu bilinmektedir. ABD New York’ta bir tane, Bahreyn’de Off-Shore ve Erbil’de olmak üzere toplam üç tane şubesi bulunmaktadır. Bunun haricinde yurt dışında toplam üç tane bankada iştiraki bulunmaktadır. Personel sayısına bakıldığında ise yaklaşık personel sayısı on iki binin üzerindedir. Günümüzde kullanılan sloganı ise ‘’Burası sizin yeriniz’’ olarak belirlenmiştir. Bu slogan insanlar arasında oldukça yaygın olarak tanınmaktadır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler