1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Siyonist Yahudiler Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi
Siyonist Yahudiler Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Siyonist Yahudiler Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

Siyonist yahudi işgalcilerin, Filistin halkına yaptığı zulüm bitmek bilmiyor. Siyonist işgalciler korona virüsü bahane göstererek, Mescid-i Aksa’ya baskın yaptı.

A+A-

Siyonist yahudi işgalcilerin, Filistin halkına yaptığı zulüm bitmek bilmiyor. Siyonist işgalciler korona virüsü bahane göstererek, Mescid-i Aksa’ya baskın yaptı. Siyonistler, Covid-19 bahanesiyle Kudüs dâhil işgal altındaki tüm bölgelerdeki geniş kapsamlı kısıtlamalara rağmen mübarek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Siyonist yerleşimcilerin, işgal polisinin yoğun güvenlik önlemleri altında mübarek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyip avluda dolaşarak batıl ayinler yaptığı bildirildi.

Yerel kaynaklar, söz konusu günlük baskınların, salgın bahanesiyle Kudüs başta olmak üzere işgal altındaki Filistin topraklarında uygulanan geniş çaplı kısıtlamalara rağmen gerçekleştiğine dikkat çekti.

Mescid-i Aksa Cuma ve Cumartesi günleri hariç hemen hemen her gün sabah ve öğlen bir dizi baskın ve ihlale maruz kalıyor. Özellikle Yahudi bayramları döneminde bu baskınlar daha da artıyor.

İslami kurumlar, siyonizm karşıtlarını ve İslam ülkelerini, uluslararası hukuk ve insan hakları örgütlerini Mescid-i Aksa ve Kudüs şehrini siyonist işgalcilerin barbarca saldırılarından korumaya davet ediyor.

Önceki ve Sonraki Haberler