1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Şevval Duman İle 20 Ocak Çarşamba Burç Yorumları!
Şevval Duman İle 20 Ocak Çarşamba Burç Yorumları!

Şevval Duman İle 20 Ocak Çarşamba Burç Yorumları!

Şevval Duman günlük burç yorumları, 20 Ocak 2021 Günlük Burç Yorumları! 12 Burcun özellikleri, yükselen burç tablosu, burç tablosu hesaplama, astroloji hakkında merak edilenler bütün detaylar haberimizde...

A+A-

20 Ocak 2021 Günlük Burç Yorumları! Burç özellikleri nelerdir?  Yükselen burç tablosu hesaplama nasıl yapılır? YÜKSELEN BURÇ TABLOSU NEDİR? YÜKSELEN BURÇ TABLOSU NE İŞE YARAR? YÜKSELEN BURÇ HESAPLAMA NASIL YAPILIR? Burçlar ile ilgili merak edilen bütün konular detaylıca haber detayında... Ve Koç Burcu, Boğa Burcu, İkizler Burcu, Yengeç Burcu, Aslan Burcu, Başak Burcu, Terazi Burcu, Akrep Burcu, Yay Burcu, Oğlak Burcu, Kova Burcu, Balık Burcu hakkında merak edilen her şey haber detayında...
 

20 Ocak 2021 Koç Burcu Günlük Yorumu

Koç burcu günlük yorumu alacağın birtakım kararları simgeliyor. Bu kararlar konusunda endişeye kapılmaman gerekecek. Çünkü kararlar almak açısından oldukça olumlu bir dönemde olacaksın. Alacağın kararlar hakkında genellikle hayırlı olacak. Sen iş bulamamış olmak içini ciddi anlamda sıkıntıya sokmuş gibi görüyorum. Ancak bu konuda daha sabırlı olman gerekecek. Arzuların için biraz daha sabırlı davranman gerektiğini gösteriyor. Dalın üzerinde açan çiçekler sabrının sonucunda arzularının gerçekleşeceğini gösteriyor. Gerekeni yapmaya devam ederek sabırlı kalmaya devam ettiğinde güzel neticeler alacak ve mutlu olacaksın. Yaptığın iş görüşmelerin varsa bunlardan birisinin hakkında olumsuz olduğunu görüyorum. Eğer bu işe girersen başının ciddi anlamda ağrıyacağını görüyorum. Aslında bolluk ve berekete işaret etmektedir. Yaşayacağın birtakım maddi sıkıntılar olacak. Ancak zorlukları yenecek ve tüm bu sıkıntıların üstesinden gelmeyi başaracaksın. Yeni ve hakkında hayırlı olan bir işe girerek tüm kötü zamanları unutacaksın.

20 Ocak 2021 Boğa Burcu Günlük Yorumu

Boğa burcu günlük yorumu iş konusunda endişelerinin olduğunu gösterdi. Bu konudaki endişelerin yakın zamanda sağlık sorunlarını da tetikleyecek. Sürekli olarak olumsuz şekilde düşünmek yerine artık odaklanman gerekecek. Aksi halde karamsarlıklarla birlikte strese bağlı hastalıklar baş gösterecek. Aslında darlıktan bolluğa geçileceği anlamını taşımaktadır. Bir işe sahip olmamandan dolayı darlık çekiyor olabilirsin. Eğer böyle bir durumda isen yakın zamanda istediğin gibi bir iş bulabilirsin. Böylelikle de yeniden istediğin parayı kazanacaksın. Haliyle yeniden bolluğa geçeceksin. Aslında sahip olduğun güce ve kudrete yeniden ulaşacaksın. Kendini yeniden oldukça güçlü hissederek gereken emeği vermeye devam edeceksin. Böylelikle de istediğin gibi bir iş bulana kadar pes etmemeye karar vereceksin. Vereceğin emekler karşılığında kısa süre içerisinde sevindirici gelişmeler yaşayacaksın. Bazı haberler de alabilirsin. Alacağın haberlerle birlikte önemli gelişmeler yaşayacaksın. Bu gelişmeler hayatının gidişatını şekillendirecek. Sahip olduğun güç ve mutlulukla her sorunun üstesinden büyük bir kolaylıkla geleceksin.

20 Ocak 2021 İkizler Burcu Günlük Yorumu

İkizler burcu günlük yorumu önümüzdeki dönemlerde yaşam standartlarının artacağı anlamına gelmektedir. Eline geçecek olan birtakım fırsatlar olacak. Bu fırsatları iyi bir şekilde değerlendirmen gerekecek. Bu fırsatları iyi bir şekilde değerlendirdiğin zaman karşılığını alacaksın. Böylelikle de yaşam standartların artacak. Hiç beklemediğin anda hiç beklemediğin bir yerden haber alacaksın. Bu haberle kendini oldukça iyi hissedeceksin ve oldukça sevineceksin. Bu haber işle ilgili bir kapıyı aralayacak. Böylelikle de uzun zamandır beklediğin gibi bir işte çalışmaya başlayacaksın. Bu durum gerek psikolojik gerekse de maddi dengenin giderek düzelmesini sağlayacak. Girdiğin ortamlarda sözü geçen birisi olacağın anlamına gelmektedir. Gireceğin işte iş arkadaşlarına sözünü geçirmeyi başaracaksın. Böylelikle de işini çok daha keyifli bir şekilde yapmaya başlayacaksın. İş hayatındaki ve sosyal hayattaki pürüzlerin giderek sona ereceği demektir. Bu durumların düzelmesiyle birlikte çok daha yeni ve tazelenmiş hissedeceğin bir döneme gireceksin. Böylelikle kendini oldukça iyi hissedeceksin.

20 Ocak 2021 Yengeç Burcu Günlük Yorumu

Yengeç burcu günlük yorumu senin şu an olduğun yerde uzun süredir çalıştığını ve artık oraya çok hakim olduğunu gösteriyor. Hakim olduğun bu kurumun bütün müşterilerini artık tanıyor ve iyi sohbetler kuruyorsun. Kurumunda işlerin yavaş ilerlediğini görüyorum. Kurumunda çalışan birçok kişi yavaş çalışıyor ve müşteriler bundan oldukça şikayetçi. Hatta birkaç kez üst makamlara şikayet edilmiş ve uyarı mektubu almış kurumun. Fakat bu durum çalışmalara etki etmemiş üstelik herkes aynı rahatlığında devam etmiş. Bunun sebebi herkesin konumunu sabit görmesi ve işten çıkarılmayacağına emin olması gibi duruyor. Kurumuna gelen bir müşteri üst makamlardan birisinin tanıdığıymış ve hizmetinden hiç memnun kalmamış. Bu durum yüzünden kurumundaki birkaç kişinin başka bir kuruma atanması ya da pozisyonlarından alınması söz konusu. Sen ise işine önem veren ve müşterilerle iyi geçinmeyi seven bir insan olduğun için bunun farkında olan üstün senin konumunun sabit kalması için çaba gösterecek ve başarılı olacak.

20 Ocak 2021 Aslan Burcu Günlük Yorumu

Aslan burcu günlük yorumu aslında çok yüksek çalışma potansiyeline sahip birisinin bazı engellere takılması olarak gelecek. Sanırım bu kişinin çalışkan oluşu o kişinin gözüne batmış ve ona engel olmak adına her şeyi yapıyor. Son zamanlarda kurumda birisinin adına bir dedikodu duymuş olabilirsin bu dedikodunun aslını araştırmanı tavsiye ediyorum. Bu kişiye iftira atılmış ve kendini savunamayacak kadar saf bir kimse olarak gelecek. Bu kişiyi korumaya çalışacak biraz da olsa işyerine adaletin gelmesini sağlayacaksın. Savunacağın bu kişinin sene karşı minnettarlığı olacak. Bu minnettarlığını senin işlerini yapmaya çalışarak dile getirmeye çalışacak. Bu kişinin hayır duasını alacak ve işlerinde bereketlenme yaşayacaksın. Bir anda prim gelecek ve zam alacaksın. Bu gelen zamdan sonra daha rahat nefes almaya başlayacak ve hep istediğin gibi birikim yapmaya bir adım daha yaklaşacaksın.

20 Ocak 2021 Başak Burcu Günlük Yorumu

Başak burcu günlük yorumu şu an olduğun kurumda yeni olduğunu gösteriyor. Yeni olduğun bu kurumda alışmakta biraz zorluk çekiyorsun. Fakat her gideceğin yerde başlarda bunu yaşamanın normal olduğunu söyleyebilirim. Çünkü çekingen ve sessen yapınla insanlarla iletişim kurmaktan kaçınıyorsun. Kendini insanlardan hep bir adım geride tutuyor ve aynı odada anlatılan konulara dahil olmak yerine sessizce dinlemeyi tercih ediyorsun. Bu yüzden kurumda atılacak olan adımlarda pek etkin olmayacak. Kendini geri çekmeyi devam ettirdiğin sürece kurumu sadece bir işyeri olarak görecek ve oradaki zamanının hemen bitmesini dileyeceksin. Senin kuruma sonradan alışacağını gösteriyor. Kurumundan bazı arkadaşlar edinip dışarda dahi görüşmelere başlayabilirsin. Sen sene gelindiği takdirde geri çevirmeyen bir insansın. Sadece insanlara ilk adımı atarken nasıl atacağını bilemiyor ve gelecek olan tepkilerden çekinerek geri planda durmayı tercih ediyorsun. Seninle arkadaşlık edecek olan kimseler bu durumun farkına varmış ve sene gelmiş olan kişiler olacaklar.

20 Ocak 2021 Terazi Burcu Günlük Yorumu

Terazi burcu günlük yorumu en büyük isteklerinden birisinin de bir ev sahibi olmak olduğunu görüyorum. Bu evi almak için kurumundan emekliliğini bekleyecek ve emekli ikramiyen ile birikimini birleştirerek hayallerini gerçekleştireceksin. Şu an kurumundaki işler sene zor geliyor olabilir, çoğu zaman gitmek dahi istemiyor olabilirsin. Fakat biraz sabırla güzel günler seninle olacak. Alıştığın yerlerde aslında çok sıcakkanlı bir insan olarak biliniyorsun. Yaşının kurumdakilere nazaran oldukça genç olması da seni suskunluğa itmiş. Kurumundaki kişilerin oldukça faydasını göreceksin. Bu kişiler yaşları olsun ya da konumları gereği seni yönlendirecek ve daha hızlı yükselmene destek olacaklar. Zamanla kendini geliştirmeye başlayacak ve bu kişilerin de yönlendirmeleriyle güzel terfiler alacaksın. Yıllarca sürecek olan arkadaşlıklarının başlangıcındasın.

20 Ocak 2021 Akrep Burcu Günlük Yorumu

Akrep burcu günlük yorumu kendini ispat etme çabanı gösteriyor. İşyerindeki üstlerine kendini ispat etmek ve onların aracılığıyla daha iyi bir konuma gelmek adına çok çaba sarf etmişsin. Detaylı olarak baktığımda işe girdiğin andan beri hep daha yukarısını hedeflediğini olduğun yerde kalma gibi bir planının hiç olmadığını görüyorum. Sen elindekiyle yetinmeyen bir insansın. Her ne kadar hırs olarak adlandırmayı tercih etsek bile bu durum biraz da memnuniyetsizliğinden kaynaklı. Seninle şu anda aynı konumda çalışmakta olan kişilere emir vermenin sene keyif vereceği konusu şüphesiz. Aslında istediğin ve çabaladığın terfini artık alacağını gösteriyor. Terfini alacak ve bir kutlama yemeğine çıkacaksın. Bu kutlama yemeğinde aslında üzüleceğini düşündüğün iş arkadaşların olacak. Bu kişilerin senin terfine üzülmek yerine senin adına memnun olduklarını görmek seni bir hayli şaşırtacak.

20 Ocak 2021 Yay Burcu Günlük Yorumu

Yay burcu günlük yorumu oldukça zor zamanların geçmiş ve bu konuma gelene kadar çok çabalamışsın. Geçmişte çekmiş olduğun maddi sıkıntıların acısını şu an çıkardığını görüyorum. Sürekli yardımlarda bulunmaya çalışıyor ve biraz da bol keseden harcamayı kendine hak görüyorsun. Ailene maddi olarak bolluk yaşattığın çıkmış ve çok hayır dualarını alıyorsun. Seni sadece ailenin değil başka insanların da hayır dualarını alıyorsun. Bu harcamaların doğrultusunda zora düşeceğin anlamına gelir. İşyerinden yakın bir zamanda alacak olduğun zam doğrultusunda bu sıkışıklığını atlatacaksın. İşyerinden gelen zamlar seni rahatlatacak bile olsa işyerinde maddi sıkıntı yaşayan kimselerin olduğunu görecek bu kişilere yardım yapmayı ihmal etmeyeceksin. Yapacağın yardımları gizlice yaparak da insanların mahcup olmalarını engelleyeceksin. Çalıştığın ortamda bu davranışların sayesinde çok seviliyorsun ve insanlar senin iş yükünü azaltmana da destekçi oluyorlar. İşyerinde bir müşteriyle geçmiş günlerde bir sorun yaşadığını görüyorum.

20 Ocak 2021 Oğlak Burcu Günlük Yorumu

Oğlak burcu günlük yorumu işyerinde büyük bir sorun olmuş ve bu sorunun işyerinin içinde kalması adına herkes ağız birliği yapmış. Fakat sorun yaşadığın kişi bu konuyu üst makamlara taşıyacak ve işyerindeki birkaç kişinin başının yanmasına sebep olacak. Böyle bir durumda sene yalancı şahitlik teklif edilecek. Sene karşılığında birtakım şeylerin vaat edileceğini görüyorum. Senin öyle bir durumda kendi iç sorgunla kalıp bu durumu cevaplaman gerekecek. Fakat yalancı şahitlik yapman durumunda vicdanının sene hiç rahat vermeyeceğini görüyorum. Pozisyonundan olmak istemeyen üstün ve birkaç kişi daha ısrarcı olabilirler fakat sen her şeye rağmen duruşunu bozmayıp doğruları savunacaksın. Yakın zamanlarda işlerinde senin yükseleceğine işaret ediyor. Yakın bir zamanda terfi alman söz konusu olabilir. Terfi ile birlikte maaş artışın olacak. Bu artış senin planlamadığın bir şekilde gerçekleşecek ve senin kendine vakit ayırmana yardımcı olacak.

20 Ocak 2021 Kova Burcu Günlük Yorumu

Kova burcu günlük yorumu ilerde gelecek olduğun konumu temsil ediyor. Beklemediğin zamanlarda alacağın terfilerle birkaç seneye hayal dahi etmediğin bir konumda olacaksın. Senin için olduğun yer yeterli gibi çıkmış. Sen olduğun yerden memnun ve daha fazlasında gözü olmayan bir insansın. Gözünün tok oluşu sebebiyle hayat sene her zaman daha fazlasını veriyor. Sen çalışmayı seven ve işinden oldukça keyif alan bir kişisin. İşinin sene getirdiklerini çok seviyorsun. İşin dolayısıyla tanıştığın kişilerle dışarıda da oldukça görüşüyor ve iletişimini eksik etmiyorsun. Senin gelecek olduğun konuma birilerinin aracılığıyla geleceğini anlatıyor. Sen özel olarak istekte bulunmasan bile işin aracılığıyla tanımış olduğun bir kişi senin daha fazlasını hak ettiğini düşünüyor. Ve bu kişi hak ettiğin konuma gelmen için araya bazı aracılar sokarak senin daha üst mevkiye gelmeni sağlayacak.

20 Ocak 2021 Balık Burcu Günlük Yorumu

Balık burcu günlük yorumu yaşadığın birçok olay artık hayatında farklı etkiler ile geliyor. Sende bu olayların oldukça sürpriz olacağı şüphesiz görünüyor. Bu durum işyerindeki kimi insanların kıskançlık duygusunu ortaya çıkarmasına sebep olacak ve seni huzursuz edecektir. Konumun gereğiyle sene sözel olarak belli edemeseler bile davranışlarıyla bunu belli edecek olan insanlardan oldukça rahatsızlık duyacaksın. Duymuş olduğun rahatsızlık sebebiyle eski konumuna gelmek için bir dilekçe verebilirsin. Çevrendeki bir kişinin seni uyarmaya çalıştığı çıkmış. Bu kişi senin geldiğin konumdan vazgeçmemen gerektiğini savunuyor. Senin de kararsızlık yaşayacağın ortada. Böyle bir durumda vicdanınla kalıp konuşman gerekecek. İçinden geçen sese kulak verirsen kendini huzurlu hissedeceğin güzel günlerin olacak.

YÜKSELEN BURÇ TABLOSU NEDİR?

Yükselen burçları hesaplama ile ilgili etkili üç adet parametre bulunmaktadır. Bunlardan ilki doğum tarihidir. Yükselen burç bulmak için işe ilk olarak dış burcun tespiti ile başlanmaktadır. Bilindiği üzere burada esas önemli olan şey, ay ve gündür. Yılların, dış burç hesaplanması konusunda herhangi bir etkisi yoktur. Yükselen burç tayini yapıldığı sırada kullanılmakta olan ikinci parametre ve en önemlisi ise doğum saatidir. Yükselen burcunu bulabilmek için ilk olarak doğum saatinin net bir şekilde bilinmesi gerekmektedir, yükselen burcun öğrenilmesinde bu şart vardır. Ve maalesef bu parametrenin eksikliği sonucunda tespitin mümkün olamaması durumu meydana gelmektedir; çünkü yükselen burçlar, doğum sırasında doğu ufkunda yükselen burçtur. Yükselen burcu bulabilmek için kullanılmakta olan üçüncü parametre de doğum yeridir. Bu, çok da fazla dikkate alınmayan bir konudur fakat aslında gerçek bir yükselen burç tayini yalnızca ve yalnızca doğum yerinin de hesaba katılması ile gerçekleştirilebilmektedir. Bu yüzden, saydığımız bu üç parametrenin de her biri yükselen burç için çok büyük bir öneme sahiptir. Peki ama yükselen burç tablosu nedir? Ne işe yarar.

Dış burcun tespit edilmesinin ardından, yükselen burç tablosunda görmekte olduğumuz doğum saati ile kesişen sütunda yazılı olan burçlar, yükselen burçlardır. Ancak bunun öncesinde yükselen burç tablosunun ne olduğunu bilmemiz gerekiyor; yükselen burç tablosu belli saat aralıkları ve ona denk gelen doğum tarihinin kesiştiği noktayı; yani doğduğunuz saat aralığı ile doğum tarihinizin kesiştiği noktada yer alan yükselen burcunuzu size gösteren bir tablodur. Tablonun sol tarafında doğduğunuz saat aralığına göre yukarıda yer alan doğum tarihinin kesiştiği noktada yazan burç, yükselen burcunu belirtmektedir. Her bir burcun son ve ilk günlerinde doğan kişilerin öz burcu doğum yılına göre de değişiklik gösterebilmektedir.

YÜKSELEN BURÇ TABLOSU NE İŞE YARAR

Yükselen burç tablosu, size yükselen burcunuzu bulmanız konusunda yardımcı olan bir tablodur. Tabloların genelinde; sol sütunda tarih aralıkları ve üst sütunda da burçlar yerlerini almaktadır. Doğduğunuz tarihi ve saati tablodan bulup kesiştikleri noktanın hangi burca işaret ettiğini rahatlıkla görmenizi sağlar ve bu sayede de yükselen burcunuzu öğrenmiş olursunuz. Ancak belirtmekte fayda var ki, bu tablolar her zaman doğruyu ve net bilgiyi işaret etmemektedirler. Kesin sonuçları yalnızca kişisel haritanızın hesaplanması ile bulabilmeniz mümkün olabilir. Peki ama yükselen burç nedir? Önemi nedir?

Pek çok insan güneş burcunun ne olduğunu bilmektedir. Koç, Terazi, Balık vs. gibi, insanlar hangi burca mensup oldukları hakkında mutlaka fikir sahibidirler. Doğduğumuz esnada güneş hangi takım yıldızı içerisinde ilerliyor ise işte o insanların güneş burcu olarak belirlenmektedir. Fakat sıra yükselen burçlara geldiği zaman durum biraz daha farklı bir duruma dönüşüyor. Kişi doğduğu sırada doğu ufkunda yükselmekte olan burca, bir başka astrolojik terim olan yükselen burç diyoruz. Yükselen burcun hesaplanması için doğum saatini ve doğum yerini biliyor olmak çok büyük bir öneme sahiptir. Zira yükselen burcunuzu ancak bunlar sayesinde hesaplayabilir ve hangi burca mensup olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Peki yükselen burç ne işe yarar? Yükselen burcunuz sizin sosyal maskenizdir aslında. İlk tanışmalarınızda insanlar güneş burcunuzu değil de yükselen burcunuzu algılamaktadırlar. Fakat sizi tanıdıkça, sizin hakkınızda daha fazla şey öğrendikçe güneş burcunuzu da hissetmeye başlamaktadırlar. Kısaca özetlemek gerekirse ilk izlenimi her zaman yükselen burcu vermektedir. Ve tamamen olmasa bile fiziki görünüm üzerinde de ciddi bir etkisi olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle yüz hatları, surat şekilleri üzerinde fazlasıyla etkili olduğunu gözlemleyebiliriz.

YÜKSELEN BURÇ HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Siz doğduğunuz anda ufuk çizgisinden yükselmekte olan burca teknik olarak yükselen burç ismi verilmektedir. Yükselen burcunuz, kişiliğiniz açısından en az kendi dahil olduğunuz burcunuz kadar büyük bir önem arz etmektedir. Yükselen burç ortalama bir şekilde 2 saatte bir değişim gösterdiğinden dolayı hesaplamada hata olmaması açısından, mutlaka ama mutlaka doğum saatinin doğru bilinmesi gerekmektedir. Peki ama yükselen burç hesaplama işlemi nasıl yapılmaktadır? Yükselen burç neye göre hesaplanmaktadır?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, yükselen burç, kişi doğduğu esnada ufuk çizgisinden yükselmekte olan burçtur ve kişi doğduğu sırada yükselen bu takım yıldıza verilmiş olan astrolojik teknik bir terim olarak bilinmektedir. Yükselen burcunuz, görünüşü ve sizin kendinizi nasıl, ne şekilde gördüğünüzü temsil etmekte olan bir burçtur. Yükselen burcunuzu hesaplamak için ilk bilmeniz gereken şey doğum saatiniz olmalıdır. Dahil olduğunuz burcun aksine yalnızca doğum tarihi yeterli değildir. Ortalama 2 saatte bir değişim göstermekte olduğu için, yükselen burcu hesaplarken doğum saati büyük bir önem taşımaktadır. Yani eğer elinizde net bir doğum saatiniz yoksa, bu bilgiye sahip değilseniz yükselen burcunuzu ne yazık ki hesaplayamazsınız.

12 bölüme ayrılmış olan bir burç haritası üzerinde yükselen burç 1. bölümde yer almaktadır. Gün, saat ve dakika şeklinde doğdunuz an, yükselen burcunuz hakkında bilgiler sunmaktadır. Hatta doğum yeriniz de yükselen burcunuz üzerinde etkili bir rol oynamaktadır. Örneğin İstanbul ve İzmir’de aynı anda doğmuş olan bebeklerin burç dereceleri birbirinden farklı bir şekilde oluşmaktadır. Bunun nedeni de güneş ve dünya arasındaki açıdan kaynaklanmaktadır. İşte bütün bu nedenlerden dolayı doğum anınızı eksiksiz bir şekilde bilmek, yükselen burç hesaplaması sırasında ciddi bir önem taşır.
 

Burçlar Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Astroloji alanında gökyüzünde bulunan 12 takım yıldızına verilen isim burç olarak ifade edilmektedir. Tarihi geçmişi uzun dönemleri kapsayan burçların her biri farklı konumlarda hareket eder. Bu dizilim ise bazı oluşumları, insanlar üzerinde yarattığı etkiyi ve burçlara olan yeni oluşumları simgeler.

Koç Burcu Özellikleri

Ateş grubunda yer alan Koç Burcu değişken yapıya sahip, yönetici gezegeni Mars, rengi ise ateş kırmızısı ve narçiçeğidir. Uğurlu taşları arasında pırlanta, yakut, demir ve ametist taşı yer alır. Koç burcunun şanslı sayısı 9, şanslı günü Salı, metali ise demirdir. Zıt burcu Terazi, sevdiği çiçekler ise hanımeli, lale, sardunya ve gelinciktir. 12 Burç kuşağı arasında ilk burç Koç burcudur. Enerjik yapısıyla tanınan Koç burcu üyeleri, egosu yüksek bir burçtur. Heyecanlı ve dinamik yapıları en belirgin özellikleri arasındadır. Sabırsız, bencil yapıda olan Koç burcu üyeleri genellikle başlamış oldukları işlerin sonucu beklemezler. Kıskanç, olaylara karşı abartılı yaklaşımları ise zaman zaman olumsuz bir özellik haline gelir. Fiziksel olarak yüz çehresi uzun, kol ve bacak yapıları güçlüdür. Spor yapmayı seven, diş bakımına özen gösteren bakımlı bir özelliğe sahiptir.

Boğa Burcu Özellikleri

Toprak grubuna mensup, sabit fikirli ve negatif düşünceye sahip olan Boğa burcu mensuplarının yönetici gezegeni Venüs olarak bilinir. Uğurlu taşı elmas, şanslı sayısı 6, şanslı günü Cuma, zıt burcu ise Akrep burcudur. En sevdiği renkler; ateş pembesi, eflatun ve açık mavidir. Boğa burcunun çiçekleri ise pembe gül, menekşe, şebboy ve pembe karanfildir. Sabit fikirli yapıları en belirgin özellikleri olup, yardımsever yapılarının arkasında istemedikleri durumlarda bu yardımlarını dile getirerek kırıcı olabilirler. Nefret ve intikam duygularının gelişmiş olduğu Boğa burçları yıllar boyu intikamlarını sürdürebilir. Oldukça sabırlı bir yapıya sahiptirler. Maddi olarak eli sıkı olarak tabir edilebilir. Bu nedenle Boğa burçları genç yaşta mal mülk sahibi olabilirler. Genellikle esmer, saçları gür, sağlam bir boyun yapısına sahiptirler. Elleri ve bilekleri kuvvetli olan bu kişiler el sanatlarında oldukça başarıdırlar.

İkizler Burcu Özellikleri

Hava grubunda olan İkizler burcu üyeleri, pozitif bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda değişken ruh haline sahip olup, yönetici gezegeni Merkür, uğurlu taşı akiktir. En sevdiği renkler; gri, siyah, mavi ve sarıdır. Şanslı sayısı 5 rakamı, şanslı günü Çarşamba, metali ise cıvadır. Çiçekleri; açelya, mimoza, lavanta ve çiğdemdir. Anlaşamadığı burç Yay burcudur. Hızlı ve atik yapıları ile birden fazla işi birlikte yapabilirler. Değişkenlikleri her ortama ayak uydurmalarına en büyük destektir. Birden fazla duyguyu aynı anda yaşayabilir, insanlarda anlaşılamaz bir etki bırakabilir. Bilgileri olmayan konularda bilmediklerini belli etmezler. Zeki, akıllı ve bu yönüyle oldukça etkileyici bir yapıya sahiptirler. Oldukça tutumlu olan Yay burçları, başkasının parasına karşı tutumlu değildir. Uzun boylu, kumral ve zarif bir fiziki özelliğe sahiptirler. Keskin gözlere sahiptirler.

Yengeç Burcu Özellikleri

Su grubuna sahip olan Yengeç burçlarının negatif bir özelliğe sahip olması olumsuz özellikleri arasındadır. Yönetici gezegeni Ay, şanslı sayısı 2, uğurlu taşı incidir. En sevdiği renkler; gümüş, eflatun ve gridir. Şanslı günü Pazartesi, anlaşamadığı burç ise Oğlak burcudur. En sevdiği çiçekler; zambak, nilüfer ve beyaz güldür. Aşırı hassas, takıntılı ve alıngan bir yapıya sahiptir. Sorumluluk sahibi olan Yengeç burçları, duygusal bir burçtur. Detaylara önem veren ve mükemmeliyetçi yapıda olan Yengeç burcu üyeleri; düşünceli, neşeli, anlayışlı, yardımsever ve iyi kalplidir. Alıngan ve hassas yapılarından dolayı kendisini üzen kişileri affetmezler ya da çok zor bağışlarlar. Yengeç burçları tartışmaktan hoşlanmaz, sabırlıdır, ailesi ve sevdiklerine çok düşkündür. Müziğe ve dine karşı konulara ilgilidir. Annesine ve ailesine çok düşkün olan Yengeç burcu erkekleri evlenmekte biraz zorlanırlar. Duygularını belli etmek istemezler. Yuvarlak yüz hatlarına sahip olup, orta boylu yapıya sahiptirler. Beyaz tenli, kumral ve renkleri soluktur. Gözleri ela, mavi, yeşil olabilir. Güzel ve yakışıklı bir yüze sahiptirler. Kilo almaya müsait bir yapıları olsa da genellikle fit görünüme sahiptirler.

Aslan Burcu Özellikleri

Ateş grubunda olan Aslan burcu mensuplarının yönetici gezegeni Güneş’tir. Şanslı sayısı 1 ve 4 olup, en şanslı günü Pazar günüdür. En anlaşamadığı burç Kova, metali ise altındır. En sevdiği çiçekler; ayçiçeği, sarı krizantem ve kasımpatıdır. Lider ve yönetici özelliklerine sahip olan Aslan burçları, egosu yüksek, merhametli, vicdanlı, hassas ve sert görüntüsünün altında oldukça iyimser bir yapıya sahiptir. Organizasyon, yönetim ve idare işlerinde oldukça başarılıdırlar. İkna edici kabiliyete sahip olan Aslan burcunun neredeyse ikna edemeyeceği kimse yoktur. Güçlü yapılarının yanında mütevazı bir özelliğe sahiptir. Bu mütevazı duruşu suiistimal edildiğinde ise gerçek bir aslana dönüşürler. Hayır diyebilen yapıları ile istemedikleri ve mantığına yatmayan hiçbir şeyi kabul etmezler. Bu durum inat gibi görünse de davranış olarak oldukça mantıklıdır. Orta boylu ya da uzun boya sahiptirler. Kasları güçlü, buğday benizli, açık renk saçları kendine güvenli yürüyüşleri vardır. En dikkat çeken yeri ise saçları ve gözleridir. Bakışlarını yönelttikleri kişiyi adeta hipnoz eder ve dikkatini çekerek akıllarda kalır. Gururlu ve çalışkan yapıları ile kimseye zarar vermezler. Finans, yönetim, organizasyon, sanat ve daha birçok işte çalışabilir, her çalıştığı işi başarı ile yapar.

Başak Burcu Özellikleri

Toprak burcu olan, değişken yapıya sahip Başak burçları mesafeli ve soğuk yapısıyla dikkat çeker. Duruş itibari ile çok fazla kişi ile ilişki kurmayan Başak burcu üyeleri, iç dünyasında bambaşka kişilerdir. Yönetici gezegeni Merkür olup, şanslı sayısı 5, şanslı günü ise Çarşamba olarak bilinir. En sevdiği çiçekler; zambak, sarı menekşe, lavanta ve açelyadır. Yaşamlarının büyük bir bölümünü çalışmakla geçiren Başak burcu mensupları, detaycı ve bilgiye sürekli açtır. Pratik yapılarıyla birçok işi halledebilirler. Ayrıntılar arasında oldukça vakit geçirir ve bir konuda karar verirken yıllarca sabırla bekleyebilir. Bu huyları diğer burçlara mensup kişilerin sabrını zorlayabilir. Mükemmeliyetçi yapılarıyla hayır kelimesini en iyi kullanan burçlar arasındadır. Soğuk ve mesafeli görüntülerinin ardında oldukça sıcak yapıya sahiptirler. Mizahi yönleri gelişmiş Başak burçlarının, kelimelerle arası oldukça iyidir. Zarif bir yapıya sahip olup kadın ve erkek olarak ince, uzun fiziki yapıya sahiptir. Esmer ya da beyaz tenli olan Başak burçlarının saçları ise koyu ve uzundur. Bakışları etkileyici, soğuk görüntüsü karizmatiktir. Klasik ve sade kıyafetlerden hoşlanırlar. Bakımı, güzel olan şeyleri severler. Onlar için kaliteli karakter ve kişilik önceliklidir.

Terazi Burcu Özellikleri

Hava burcu, pozitif, enerjik, şanslı sayısı 6, şanslı günü Cuma, yönetici gezegeni Venüs’tür. En sevdiği çiçekler; sarıpapatya, krizantem, beyaz gül olup, pastel renklerden hoşlanırlar. Kararsız, çekici, etkili bir havası olan Terazi burçları, negatif enerjinizi anında ortadan kaldırmayı başarır. Mütevazı ve tebessüm eden mizacının altında ego gizlidir. Kolay olmayan bu burçların hayatına girmek için standardınızı yüksekte tutmalısınız. Yuvarlak yüzlü, beyaz tenli, belirgin ve koyu renk gözlere sahiptirler.

Akrep Burcu Özellikleri

Su grubu, şanslı rakamı 9, şanslı günü Salı, anlaşamadığı burç ise Boğa’dır. Ateş çiçeği ve kırmızı çiçekleri severler. Bakışları duygularını aktarmakta en belirgin yerdir. Çalışkan, kendi dünyasında yaşayan, düşüncelerini belli etmeyen ve halinde sadelikten yana kişilerdir. Cinsellik onlar için önemli olup aksi halde hemen uzaklaşırlar. Hırslı, kıskanç, duygusal, cinsellik hormonları yüksek bir burçtur. Kurmuş oldukları cinsel yaşam bilinenden oldukça farklıdır. Karşı cinsin buna saygı göstermesini ve uyum sağlamasını beklerler. İş yaşamında başarılı, kendinden emin, tuttuğunu koparan bir yapıya sahiptir.

Yay Burcu Özellikleri

Ateş grubu, yönetici gezegeni Jüpiter ve Neptün’dür. Şanslı rakamı 3, şanslı günü Perşembe, rengi ise turkuaz ve mordur. Yetenekli, felsefe konularında başarılı, geçmişten ders çıkaran bir yapıya sahiptir. Araştırmayı sever, yeni olan her şeyi keşfetmeye meraklıdır. Çekici, uzun boylu, ince yapılı, beyaz tenlidirler. Güvenli ve iyi bir bakışa sahiptir.

Oğlak Burcu Özellikleri

Toprak grubunda, yönetici gezegeni Satürn, şanslı sayısı 8, şanslı günü Cumartesi, anlaşamadığı burçlar yengeçtir. Çalışkan, güçlü yapıya sahip, insan ilişkilerinde mesafelidirler. Güvenilir, dürüst, cömert, geleneklere bağlı özelliklere sahiptirler. Genellikle ince yapıya sahip olup, orta boylu, siyah saçlı, belirgin çene yapısına sahiptirler.

Kova Burcu Özellikleri

Hava grubu, şanslı sayısı 4, şanslı günü Pazar, yönetici gezegeni Satürn ve Uranüs’tür. Anlaşamadığı burç ise Aslan’dır. Sabit düşünceli, akılcı, sezgi gücü yüksek burçlardır. Bildiğini okuyan, sabit fikirli ve inatçı yapıları ile zor bir burçtur. Mesafeli, yeniliklere açık ve özgürdür. Bu nedenle aile hayatı onlar için zordur. Orta ya da uzun boylu olabilir. Açık ten rengi, açık renk saçlara sahiptir. Yüz hatları güzel olup, ani çıkan ve iyileşen hastalıklara karşı hassastır.

Balık Burcu Özellikleri

Yönetici gezegeni Jüpiter ve Neptün olan Balık burçlarının şanslı rakamı 3, şanslı günü, Perşembe, şanslı taşı ise Ay taşıdır. Sabırlı, cömert, duygusal, hassas bir yapıya sahiptir. İç dünyalarında oldukça mutlu hayaller kurar. Kıskanç, sabırlı yapısının altında oldukça agresiftir. Kırılgan ancak oldukça güçlüdürler. Soluk benizli, kahverengi gözleri, koyu renk saçları, uzun ve narin yapısıyla oldukça dikkat çekicidir. Sağlıkla ilgili konularda oldukça hassas ve üşütmeye meyillidirler. Psikoloğa sıklıkla gidebilen, hassas ve kırılgan bir yapıya sahiptirler.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.