1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Elazığ Afad Müdürü Pıhtılı Palu`da
Şanlıurfa'da Tedbir Amaçlı 30 Gün Yasaklar Getirildi?

Şanlıurfa'da Tedbir Amaçlı 30 Gün Yasaklar Getirildi?

Son dakika: Şanlıurfa'da tedbir amaçlı 30 gün süreyle kısıtlamalar getirildi. Valilikten yapılan son dakika açıklamasında, açık alan etkinlikleri 30 gün süreyle yasaklandı. işte yasak getirilen alanlar...

A+A-

Son dakika: Şanlıurfa'da tedbir amaçlı 30 gün süreyle kısıtlamalar getirildi. Valilikten yapılan son dakika açıklamasında, açık alan etkinlikleri 30 gün süreyle yasaklandı. Peki tedbir amaçlı yasaklar nelere getirildi? Nerelerde yasaklar uygulanacak?

Şanlıurfa'da yürüyüş, toplantı, basın açıklaması, oturma eylemi ve stant açma gibi tüm açık alan etkinliklerinin 30 gün süreyle yasaklandığı bildirildi.

Şanlıurfa Valiliğinden yapılan açıklamada, "Valilik ile Kaymakamlık makamlarının uygun göreceği etkinlikler ve 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyetleri Kanunu Ek-1 maddesi kapsamındaki oyun, temsil ve çeşitli şekillerdeki gösteri ve etkinlikleri, ticari kimliği bulunan özel hukuk tüzel kişiliklerinin ticari faaliyetleri hariç olmak üzere, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11. maddesi ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 19. maddesine istinaden yapılması muhtemel tüm açık alan etkinlikleri (toplanma, yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, miting, stant açma, çadır kurma, bildiri/broşür dağıtma, afiş/pankart asma, vb.) diğer illerden katılımlarla birlikte,  27.Ocak 2021 saat 00.01'den 25 Şubat 2021 saat 23.59'a kadar 30 gün süreyle il merkezi ve ilçelerimiz dâhil olmak üzere Şanlıurfa coğrafi sınırları içerisinde yasaklanmıştır." denildi.

Editör
Önceki ve Sonraki Haberler