1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Can Salı İçerisinde Ölüme İtilen 31 Düzensiz Göçmen Kurtarıldı
Meteoroloji Çığ Tehlikesinde Bulundu

Meteoroloji Çığ Tehlikesinde Bulundu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, bazı iller için çığ tehlikesinde bulunarak halkı ve yetkilileri doğabilecek olumsuzluklara karşı uyardı. Meteoroloji tarafından çığ tehlikesi yapılan iller haber detayda...

A+A-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre güney, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, İç Anadolu'nun doğusu, Güneydoğu Anadolu ile İstanbul'un doğusu, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, İzmir, Manisa, Aydın, Afyon, Denizli'nin güneyi, Burdur, Mersin ve Adana'nın kuzeyi, Osmaniye, Hatay, K. Maraş'ın güney ve doğusu, Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl ve Bitlis çevrelerinin yağmur ve sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, akşam saatlerinden sonra Erzurum, Muş, Kars ve Ağrı çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis olayı bekleniyor.

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsünün olduğu dik yamaçlarda çığ oluşma tehlikesi bulunuyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, ülke genelinde mevsim normallerinin 5 ila 10 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgârın genellikle güney ve güneydoğu, doğu bölgeler ile zamanla Kıyı Ege'de kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Editör
Önceki ve Sonraki Haberler