1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Mardin’de Kuralları İhlal Eden 48 Kişiye Maske Cezası Kesildi
Mardin’de Kuralları İhlal Eden 48 Kişiye Maske Cezası Kesildi

Mardin’de Kuralları İhlal Eden 48 Kişiye Maske Cezası Kesildi

Mardin haber: Mardin'de yeni tip salgın Corona virüs (Covid-19) önlemleri nedeniyle maske takma kuralına aldırış etmeyen 48 vatandaşa toplamda 42 bin 670 lira ceza kesildi.

A+A-

Mardin Valiliği ve ilçe kaymakamlıkları tarafından görevlendirilen ekipler, Covid-19’un yayılmasını engellemek için alınan tedbirler kapsamında hane ziyaretlerini sürdürüyor, izolasyonda kalan vatandaşların takibini yapıyor ve maske denetimlerini aralıksız sürdürüyor

Ekipler, bu kapsamda son bir haftada Artuklu ilçesinde 466, Kızıltepe’de 187, Midyat’ta 152, Nusaybin’de 85, Derik’te 61, Mazıdağı’nda 89, Savur’da 27, Dargeçit’te 85, Ömerli’de 6 ve Yeşilli’de 24 olmak üzere toplamda Mardin genelinde bin 182, haneyi ziyaret etti.

Görevlendirilen ekipler gerçekleştirdikleri ziyaretlerinde hanede yaşayan şahısların her türlü gıda ve sağlık ihtiyaçlarını giderirken izolasyon sürecinde olması gerekirken evde bulunmayan şahıslara da cezai işlem uyguladı.

Ekipler, son bir hafta içerisinde maske denetimlerinde kurallara uymadıkları belirlenen 48 şahsa da 42 bin 670 TL cezai işlem uyguladı.

Editör
Etiketler : , , ,
Önceki ve Sonraki Haberler