1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Küçük Mutfaklar için En İyi Dekorasyon Önerileri
Küçük Mutfaklar için En İyi Dekorasyon Önerileri

Küçük Mutfaklar için En İyi Dekorasyon Önerileri

Küçük mutfaklar mutfakta vakit geçirmeyi seven insanlar için adeta bir kâbustur. Fakat bazı ufak dekorasyonlar ve dokunuşlar ile mutfağı olduğundan daha güzel göstermek mümkündür. En iyi dekorasyon önerileri haber detayında...

A+A-

İşte biz de sizlere tam olarak küçük mutfağınızı büyük göstermeniz için önerilerde bulunduk. Gelin beraber bu önerilere göz atalım.

Küçük Mutfaklar İçin Boya Rengi Önerisi

Mutfağınız küçük ise mutfak duvarınızın rengini mutlaka açık renkte seçin. Böylelikle mutfağınız daha aydınlık görünecektir. Eğer çok sadelik sevmiyorsanız farklı renkli bir boya ile küçük desenler çizebilirsiniz.

Küçük Mutfaklar İçin Fayans Önerisi

Eğer imkânınız var ise mutfak fayanslarınızı ayna özelliği gösteren fayanslar ile değiştirin. Aynalı fayanslar ışığı daha çok yansıtacak ve mutfağınız daha geniş görünecektir.

Küçük Mutfaklar İçin Perde Önerisi

Perde bir odanın gelinidir. Perdeniz sadece mutfak değil her oda için çok önemlidir. Perdenizi mutfağınız küçük olduğu için kesinlikle sade seçin. Desenler veya yazılar olan stor perdeler kullanmayın. Sade ve tek renk bir perde seçin. Krem rengi bir perde veya stor perde seçmeniz oldukça iyi olur.

Küçük Mutfaklar İçin Halı Önerisi

Halı her odada resmen tamamlayıcı görevi görür. Mutfağınız küçük ise kesinlikle desensiz sade bir halı seçin. Halınızı çok açık renk istemiyorsanız orta tonlarda sade bir halı seçin. Karışık, çok renkli ve desenli halılar mutfağınızı dar gösterir.

Küçük Mutfaklar İçin Dolap Önerisi

Eğer imkânınız el veriyorsa mutfak dolaplarınızı parlak bir malzemeden yapılan dolap olarak değiştirin. Açık renkte bir dolap olmasına da ayrıca özen gösterin. Açık ve parlak dolaplar mutfağın daha büyük gözükmesini sağlar.

Küçük Mutfaklar İçin Masa Önerileri

Eğer mutfağınızda yemek masası kullanacaksanız çok büyük bir masayı asla tercih etmeyin. Ve mümkün oldukça masanızı yanlamasına mutfağın kenar kısmına koyun. Böylelikle mutfakta hareket alanınız oldukça çoğalır. L tipi bir masadan kesinlikle uzak durun. L tipi masalar mutfakta oldukça yer kaplar ve mutfağı dar gösterir.

Küçük Mutfaklarda Dolap İçi Ve Tezgâh Üstü Önerileri

Küçük mutfaklarda genelde dolap sayısı da oldukça az oluyor. Siz mutfağınızda oldukça az eşya kullanın. Dolaplarınızı belli bir sistemde yerleştirip fazla alan oluşturmaya çalışın. Tezgâhınızın üzerinde fazla mutfak malzemesi bırakmamaya özen gösterin. Süsler, biblolar kullanmaktan vazgeçin.

Önceki ve Sonraki Haberler