1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bağlar'da Yılın İlk Asfaltı Ahmet Arif Caddesi’ne Döküldü
İstanbul'da Kabe'ye LGBT'li Sapıklar Tarafından Yapılan Saygısızlığa 5 Yeni Gözaltı 2 Kişi de Aranıyor

İstanbul'da Kabe'ye LGBT'li Sapıklar Tarafından Yapılan Saygısızlığa 5 Yeni Gözaltı 2 Kişi de Aranıyor

İstanbul Valiliği tarafından yapılan son dakika sıcak haberde, Boğaziçi Üniversitesi önünde "Kabe" provokasyonu yapan cinsel sapkınlardan oluşan 5 kişinin yakalandığını ve 2 kişinin de arandığını duyurdu.

A+A-

Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe fotoğrafının üzerine sinsel sapkınların simelerinin konulmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 5 kişi gözaltına alındı, 2 kişinin ise arama çalışmaları devam ediyor.

Konuyla ilgili Valilikten yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüste cuma günü rektörlük binası karşısına 'Kabe üzerine şahmeran temalı figür ve LGBT-İ bayrak teması' içeren resim asıldığı tespit edilmiştir. İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizce "Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılamak" fiilini işleyen şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalarda; D.D., S.N.B, H.K., R.Ö. ve S.C.U. isimli şüpheliler gözaltına alınmış, diğer 2 şüphelinin yakalanması çalışmaları devam etmektedir. Cumhuriyet Başsavcılığı kararıyla Boğaziçi Üniversitesi Güzel Sanatlar Kulübünde yapılan aramada söz konusu resmin asıldığı taşınabilir sunta pano ve çeşitli eylemlerde kullanılan afiş ve pankartlar bulunmuştur. Bununla beraber Boğaziçi Üniversitesi LGBTi+ Kulübünde yapılan aramada; PKK terör örgütü amblemli ve propaganda içerikli yasaklanmış bir kitap, LGBTİ bayrakları ile eylemlerde kullanılan çeşitli afiş ve pankartlar ele geçirilmiştir. Savcılık talimatıyla R.Ö adlı şahıs serbest bırakılmış, diğer şüphelilerle ilgili işlemler devam etmektedir.  İslam Dininin mukaddes mekanı ve Müslümanların Kıblesi Kabe-i Muazzamaya yönelik bu çirkin saldırıyı esefle kınıyoruz."

Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler