1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Muhammed Emin Saraç Hoca Son Yolculuğuna Uğurlandı
İstanbul Valiliğinden Kadıköy'deki Eylemler Hakkında Açıklama

İstanbul Valiliğinden Kadıköy'deki Eylemler Hakkında Açıklama

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Kadıköy'de başlatılan gösterilerde gözaltına alınan 65 kişiden 58'inin çeşitli örgütlerle ilişkili olduğu ve haklarında daha önce işlem yapıldığı açıklandı.

A+A-

HDP'nin çağrısıyla dün akşam Kadıköy'de başlatılan gösteriye dair İstanbul Valiliği'nden açıklama geldi.

İstanbul Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Kadıköy İskele Meydanında Kadıköy Kaymakamlığınca pandemiyle mücadele önlemleri kapsamında alınan toplanma, gösteri ve yürüyüş yasaklama kararına aykırı olarak dün toplanan şahısların yasa dışı eylemleri sonucu 65 şüphelinin, Cumhuriyet Başsavcılığı talimatları doğrultusunda İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınmıştır.

Gözaltına alınan 65 şüpheliden 58'inin farklı silahlı terör örgütleriyle iltisaklı-irtibatlı ve haklarında daha önce işlem yapıldığı, 7 şahsın da herhangi bir suç kaydının bulunmadığı anlaşılmıştır. Gözaltına alınan 58 şüpheliden, 1 şahsın DHKP-C silahlı terör örgütü üyesi olduğu ve arandığı, 28 şahsın DHKP-C, MLKP, TKEP/L, TİKKO, THKPC, TKML terör örgütleriyle, 22 şahsın PKK/KCK silahlı terör örgütüyle ilgili geçmişte suç kayıtlarının bulunduğu, 7 şahsın farklı silahlı terör örgütleriyle iltisaklı oldukları tespit edilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Vatan Caddesi'ndeki Güvenlik Şube Müdürlüğüne götürülen şüphelilerin işlemlerinin sürdüğü belirtildi.

Editör
Önceki ve Sonraki Haberler