1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. İşgalci Yahudiler Filistin’de Cami Yıktı! Sağlık Kurumunu İşgal Etti
İşgalci Yahudiler Filistin’de Cami Yıktı! Sağlık Kurumunu İşgal Etti

İşgalci Yahudiler Filistin’de Cami Yıktı! Sağlık Kurumunu İşgal Etti

Yılardır bütün dünyanın gözleri önünde, Filistin halkını ve İslami değerleri hedef seçen siyonist işgalciler, yine kendilerine yakışanı yaparak bu sabah bir camiyi yıkıp bir sağlık kurumunu da işgal etti.

A+A-

Koruma ve Direniş Komitesi Koordinatörü Fuad el-Amur, işgalcilerin, bu sabah yıkım araçları öncülüğünde el-Halil kentine bağlı bulunan Mesafir Yatta bölgesinde Ummu Kıssa Camii'ne saldırıp yıktığını duyurdu.

Diğer yandan siyonist işgalciler, Mesafir Yatta bölgesindeki er-Rekiz köyünde Filistinli Muhammed Ebu Aram’a ait kalaydan yapılmış bir sağlık kurumuna el koydu.

Bölgeyi kontrolü altına almak isteyen işgal ordusuyla bölge halkının karşı karşıya gelmesi sonucu çatışmalar meydana geldi. Çıkan çatışmalarda işgalciler bölgeyi terk etmek zorunda kaldı.

İşgal altındaki Filistin topraklarına yerleştirilen siyonist yerleşimciler ve işgal ordusu buldukları her fırsatta topraklarını terk etmeleri için Mesafir Yatta sakinlerine saldırıyor, ev ve araçlarını kundaklıyor, bahçelerini telef ediyor veya hayvanlarına zarar veriyor.

Önceki ve Sonraki Haberler