1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. İran'dan İşgalci Yahudilere: Yerle Bir Ederiz!
İran'dan İşgalci Yahudilere: Yerle Bir Ederiz!

İran'dan İşgalci Yahudilere: Yerle Bir Ederiz!

İşgalci siyonistlere, İran'dan çok sert yanıt... Siyonist yahudilerin İran'a saldırı düzenleyeceği tehditlerine karşı, İran'dan cevap gecikmedi: İsrail'i vururuz.

A+A-

İşgalci siyonistlere, İran'dan çok sert yanıt... Siyonist yahudilerin İran'a saldırı düzenleyeceği tehditlerine karşı, İran'dan cevap gecikmedi: İsrail'i vururuz. İran Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Tuğgeneral Ebulfazl Şikarçi, siyonist işgal rejiminin sözde genelkurmay başkanı Kochavi'nin İran'a saldırı tehditlerine karşı sert bir dille cevap verdi. 

İran devlet televizyonuna göre, işgal rejiminin sözde genelkurmay başkanı Aviv Kochavi'nin, Tahran'ın nükleer tesislerine muhtemel bir saldırı için orduya hazır olma talimatı vermesinin ardından İran Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Tuğgeneral Ebulfazl Şikarçi herhangi bir saldırıda Tel Aviv ve Hayfa'yı vuracaklarını belirtildi. 

İşgal rejiminin tehditlerini "psikolojik savaş" olarak değerlendirdiklerini belirten Şikarçi, "Onların en küçük hatasında hem İran'a saldırı için hazırladıkları füze üslerini vururuz hem de mümkün olan en kısa sürede Hayfa ve Tel Aviv'i yerle bir ederiz." dedi.

Şikarçi, "Bunu siyonist rejim için değil tüm dünya için söylüyoruz. Hem Ayetullah Ali Hamaney'in fetvasında hem de İran'ın savunma doktrininde nükleer silah üretmek, edinmek ya da kullanmak diye bir kategorimiz bulunmuyor." diye konuştu.

Terörsit Kochavi, dün bir konferansta yaptığı konuşmada, İran'ın nükleer programını önlemek için orduya yeni operasyonel planlar hazırlaması talimatı verdiğini duyurmuştu.

Editör
Önceki ve Sonraki Haberler