1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İran Dışişleri Bakanı Görüşme Öncesi Önemli Açıklamada Bulundu
İran Dışişleri Bakanı Görüşme Öncesi Önemli Açıklamada Bulundu

İran Dışişleri Bakanı Görüşme Öncesi Önemli Açıklamada Bulundu

Bugün Türkiye'ye gelen Muhammed Cevad Zarif​, Türk yetkilileriyle görüşmeden önce  İran televizyonuna çeşitli açıklamalar bulundu.

A+A-

Bugün Türkiye'ye gelen Muhammed Cevad Zarif​, Türk yetkilileriyle görüşmeden önce  İran televizyonuna konuşma yaptı. Türkiye ile İran arasında ikili ilişkiler ve bölgesel meselelerdeki iş birliğinin hayati öneme sahip olduğunu vurguladı.

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Türkiye'ye gelen İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Türkiye'deki yetkililerle görüşmeden önce İran devlet televizyonuna konuştu.

Zarif, Türkiye ile ilişkilere büyük önem verdiklerini belirterek, "İlişkilerimiz sürekli istişareleri gerektiriyor çünkü Türkiye ile ikili ilişkiler ve bölgesel iş birliği hayati öneme sahip." dedi.

Ermenistan işgalinden kurtarılan Karabağ ile ilgili iş birliği platformu önerilerine ilişkin de konuşan Zarif, "Bu mekanizma daha önce Sayın Erdoğan ve bölgedeki diğer yetkililer tarafından gündeme getirilmişti. Bu konuda da görüşmelerim oldu. Görüşmelerin sonucunu Türk yetkililerle paylaşacağım çünkü bu özellikle transit alanında iş birliği açısından önemli bir konu." ifadelerini kullandı.

Editör
Önceki ve Sonraki Haberler