1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İzmir Alaçatı'da Hortum: 5 Yaralı
İletişim Başkanı Altun'dan Twitter'a Ayar

İletişim Başkanı Altun'dan Twitter'a Ayar

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Son zamanlarda Twitter'ın, Türkiye'ye karşı tutumu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin paylaşımlarına kısıtlama getirmesiyle alakalı açıklama yaptı.

A+A-

​"Dünyayı 'sanal kaotiklik' illüzyonuna mahkum etmek ne yazık ki bu platformların misyonu haline gelmiştir" diyerek Twitter'in kısıtlama uygulamasına tepki gösteren Altun, sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

Sosyal medya platformlarının her geçen gün siyaset kurumunun ve millet temsilcilerinin sesini kısarak toplumları kuşattığına şahit oluyoruz. Demokrasinin özü olan halk iradesinin ve halk temsilcilerinin böylesine fütursuzca bir sansüre maruz kalması asla kabul edilemez.

Toplumları ifsad etmek, millî ve manevi değerleri yok sayarak her türlü gayriahlaki hareketi meşru göstermek, marjinal grupların eylemlerini toplumların geneline isnat ederek dünyayı 'sanal kaotiklik' illüzyonuna mahkum etmek ne yazık ki bu platformların misyonu haline gelmiştir.

Küresel sömürü düzeninin bir başka faaliyet kolu olan bu platformlar 'zihin ve değerler sömürüsünde' üzerine düşeni çok iyi yapmaktadır. Bu keyfîliğin ve cüretin sonu tüm değerlerin bir bir silindiği ve zihinlerin yalanlarla tutsak edildiği bir dünyadır. Asla izin vermeyeceğiz.

Twitter, Boğaziçi Üniversitesindeki protestolar ve cinsel sapkın sözleri nedeniyle Bakan Soylu ve Bahçeli'nin bazı tweetlerine kısıtlama getirmiş, "nefret suçu" ve "taciz içeren davranış" etiketi koymuştu.

Editör
Önceki ve Sonraki Haberler