1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Hindistan'da Covid-19'dan Dolayı Ölü Sayısı 155 Bine Ulaştı
Hindistan'da Covid-19'dan Dolayı Ölü Sayısı 155 Bine Ulaştı

Hindistan'da Covid-19'dan Dolayı Ölü Sayısı 155 Bine Ulaştı

Hindistan Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan, Covid-19 verilerine göre son 24 saat içinde hayatını kaybedenlerin sayısının 123 olduğu bildirildi. 

A+A-

Son Dakika Dünya - Hindistan Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan, Covid-19 verilerine göre son 24 saat içinde hayatını kaybedenlerin sayısının 123 olduğu bildirildi. Hindistan Sağlık Bakanlığı, Covid-19 salgını sebebiyle ülke genelinde son 24 saatte 123 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Böylelikle Hindistan'da virüs kaynaklı can kaybı 153 bin 847'ye yükselmiş oldu.

Hindistan Sağlık Bakanlığı, Covid-19 vakaları ve ölü sayısına ilişkin açıklamada bulundu.

Açıklamada, salgın nedeniyle 123 kişinin daha öldüğü ve böylece ülkede toplam can kaybının 153 bin 847'ye yükseldiği ifade edildi.

Ülkede son 24 saatte 11 bin 666 yeni vaka tespit edildiği ve böylece vaka sayısının 10 milyon 701 bini aştığı belirtildi.

Hindistan; ABD ve Brezilya'nın ardından 3'üncü en yüksek ölüm oranına; ABD'nin ardından ise dünyanın 2'inci en yüksek vaka sayısına sahip. Bununla beraber eylül ayından bu yana rakamların istikrarlı bir şekilde düştüğü kaydediliyor.

COVAX planı

Dünya Sağlık Örgütü ve GAVI tarafından ortaklaşa yürütülen COVAX planı, yoksul ve orta gelirli ülkelere teşhis testi, ilaç ve aşı sağlamayı amaçlıyor.

GAVI aşıları ittifakının tahminlerine göre Hindistan, COVAX küresel aşı paylaşım planı kapsamında destek aldıktan sonra bile Covid-19 aşılama programının ilk aşamasında 1,4 milyar ila 1,8 milyar dolar harcamak zorunda kalacak.

Hükümetler, ilaç şirketleri, hayır kurumları ve uluslararası kuruluşlardan müteşekkil bir ittifak olan GAVI, Hindistan ile bir destek paketi üzerine görüşmelerde bulunduğunu duyurmuştu.


Halk Gazetesi  Dünya  Hindistan'da Covid-19'dan Dolayı Ölü Sayısı 155 Bine Ulaştı - Son Dakika Dünya

Önceki ve Sonraki Haberler