1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Batman'daki Uyuşturucu Operasyonunda 6 Kişi Tutuklandı

Görenler Gözlerine İnanamadı! 6 Ayaklı Kuzu - Video Haber

Görenler bir daha baktı, baktıkça gözlerine inanamadı, inanamadıkça tekrar-tekrar baktılar. Yeni doğan kuzu yavrusu tam 6 ayaklı dünyaya geldi. Hiç bir sağlık problemi de yok fazla ayaklarından hariç. Garip olay, Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde yaşandı.

A+A-

Bu ilginç olay Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde meydana geldi. Yaklaşık 2 hafta önce 4’ü önde 2’si arkada olmak üzere toplamda 6 ayaklı olarak dünyaya gelen kuzunun fazla bulunan 2 ayağı dışında herhangi bir sağlık problemi bulunmuyor.


Çınar ilçe merkezine18 kilometre mesafede bulunan Düzova (Qerhêta) Mahallesinde 6 ayaklı olarak yaşama merhaba diyen kuzunun sahibi, kuzuyu gören vatandaşların şaşırmaktan kendilerini alamadığını açıkladı.
 

Yaklaşık yarım asırdır hayvancılıkla geçimini sağladığını ancak yaşadıkları bölgede ilk defa böyle garip bir olayla karşılaştığını açıklayan kuzu sahibi Abdulhakim Bulut, kuzunun yaklaşık olarak 2 hafta önce ters doğumla dünyaya geldiğini bildirdi.
 

64 yaşındaki hayvan sahibi, “Bugüne kadar böyle bir şey ile karşılaşmadım. Kuzunun herhangi bir rahatsızlığı yok, sütünü içiyor. Sadece Allah-u Teala bu şekilde yaratmış, 6 ayağı var. 4 ayak ön kısımda, 2 ayak da arka kısımda bulunuyor.” şeklinde açıklamada bulundu.

gorenler-gozlerine-inanamadi-6-ayakli-kuzu.jpg

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler