Genital Estetik Nedir? Genital Estetik Çeşitleri

Genital Estetik Nedir? Genital Estetik Çeşitleri

Genital bölgelerde doğuştan ya da sonradan meydana gelebilen şekil bozuklukları, renk değişiklikleri, oransal ya da boyutsal memnuniyetsizlikler, Devamı haberimizde...

A+A-

Genital Estetik İçin Sebepler

Kişide özgüven kaybı, cinsel ilişkiden zevk alamama, utanma,çekingenlik ve hatta psikolojik sorunlar yaratabilir. Bu durum,karşı cinsle ilişkilerde sorun yaratabileceği gibi, kişilerin cinsel hayattan uzaklaşmasına da sebep olabilmektedir.

Genital Bölgede Estetik Bozuklukları ve Nedenleri

Kadınlarda; doğuştan iç dudaklar büyük, uzun ya da asimetrik olabilir. Dış dudaklar yeterli dolgunlukta olmayabilir. Klitoriste yapısal bozukluklar görülebilir. Bu yapısal durumlar haricinde, kadınlarda en temel sebep doğumdur. Zorlu doğumlarda atılan kesiler,görsel ve işlevsel bozukluklar yaratabilir. Çok sayıda doğum yapan kadınlarda, vajina elastikiyetini kaybedebilir ve sarkmalar meydana gelebilir. Ayrıca ilerleyen yaş ve geçirilmiş ameliyatlar çeşitli bozukluklar yaratabilir. Yapısal ya da epilasyon kaynaklı renk değişimleri de estetik bozukluklardandır. Kızlık zarı tamiri de bu grup içerisine dâhil edilebilir.

Erkeklerde; genellikle boy uzatma ve kalınlaştırma gerektiren problemler söz konusudur. Yapısal, hastalık ya da travma kökenli asimetriler (penis eğriliği) görülebilir. Bunlara, çeşitli travmatik durumlar sonunda oluşabilecek erektil dokunun yapısal bütünlüğündeki bozulmalar da eklenebilir.Sünnet hataları da estetik bozukluklar içinde önemli yer tutar.

Kadınlarda Genital Estetik Çeşitleri

İç Dudak Estetiği (Labioplasti):İç dudakları küçültme ya da sarkmaları toplama sebebiyle yapılmaktadır. En sık yapılan operasyonlardan biridir.

Dış Dudak Estetiği (Yağ Enjeksiyonu): Dış dudakların dolgunluklarını sağlayarak, buruşukluk ve sarkmaların giderilmesi amaçlanır.Kişinin vücudundan alınan yağ dokusu işlemden geçirilerek dış dudaklara enjekte edilir.

Vajina Daraltma (Vajinoplasti): Hem kadın hem de erkek için cinsel hazzı arttırmak amaçlanır.Vajina duvarı daraltılıp sıkılaştırılır.

Klitoris Estetiği (Klitoropeksi): Klitorisin uyarılmasını arttırarak cinsel haz ve orgazm problemlerini ortadan kaldırmak için yapılan operasyonlardır. Klitorisin üzerindeki fazla deri katlanmalarının çıkarılma işlemidir.

Peeling (Kimyasal Soyma): Aşırı pigmentasyonu olan kişilerde renk açma işlemidir.

Kızlık Zarı Tamiri (Hymenoplasti): Kızlık zarının onarılması işlemidir.

Erkeklerde Genital Estetik Çeşitleri

Penis Büyütme: Kilolu hastalarda,kasık bölgesine liposuction (yağ alma) ameliyatı yapılarak, gömülmüş penis ortaya çıkarılır. Bir diğer yöntemde ise, penisi leğen kemiğine bağlayan bağ kesilir. Penis kalınlaştırma isekişinin kendisinden alınan yağ dokusu enjekte edilerek yapılır.

Penis Eğriliği ve Diğer Yapısal Bozukluklar: Mevcut durumun değerlendirilmesine istinaden, ilaç kullanımından çeşitli cerrahi işlemlerinuygulanmasına kadar seçenekler bulunmaktadır.

Sünnet Hatalarının Düzeltilmesi:Estetik operasyonlarla düzeltilebilmektedir.

Editör
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler