1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Eli Kanlı Terör Örgütü "PKK"
Eli Kanlı Terör Örgütü "PKK"

Eli Kanlı Terör Örgütü "PKK"

30 yılda teröre daha doğrusu teröriste verilen kurban sayısı 30 bini aşmış durumda. Türkiye’nin her dönem, özellikle de seçim arefelerinde ve büyük...

A+A-

30 yılda teröre daha doğrusu teröriste verilen kurban sayısı 30 bini aşmış durumda. Türkiye’nin her dönem, özellikle de seçim arefelerinde ve büyük patronların istekleri doğrultusunda hortlayan aslında hiçbir etnik gruba bağlı olmayan PKK terörü artık ülkemizin kanayan yarası değil paraziti olmuştur. Genci yaşlısı, kadını erkeği artık şunun farkındadır ki, PKK terör örgütü ne ABD ne de İsrail projesidir. Zaten buna da gerek yoktur. Her dönem özellikle de iktidar kesimi sıkıştıkça PKK’ya vurulan ağır darbeler dile geliyor malum medya tarafından. Onlarca terörist sözde af yasasından faydalanıyor ve sosyal hayata kazandırılıyor. Ancak ne hikmettir ki hiçbir itirafçı da bu “Amerikan oyunudur” demiyor, diyemiyor, dedittirilmiyor. Artık şu bir gerçektir ki ne zaman cebi dolu, iktidar hevesliler istediklerini alamıyor işte o zaman PKK terörü baş gösteriyor.

Türkiye’nin en büyük iç sorunlarından birisi haline getirilen PKK içeride Türk-Kürt kavgasını başlatmış, birbirine kardeş iki köyü, iki aileyi ve hatta iki kardeşi birbirine düşman etmiştir. Dünya arenasında umduğunu bulamayan iktidar sahipleri orada yediği çalımı içeride PKK kabusuyla kapatma hayallari kurmaktadır. Çünkü her iktidarın bir itibarı ve bir ağırlığı olmalıdır. Ancak ne yazık ki daha kendi toplumuna(Kürt vatandaşlar dahil) söz geçiremeyen yöneticilerimiz bu ağırlığı günden güne kaybetmektedir. Bunun son örneğini 2015 genel seçimleri arefesinde yaşadık. Sözüm ona IŞID’e karşı yapılacak kara operasyonuna ilişkin yapılan bir toplantı da, MİT Müsteşarımız (ki kendisi seçim uğrana bu kutsal daha doğrusu bir zamanlar kutsal olan bu görevden istifa etmiş ve iktidar partisinden millet vekili aday adayı olma çabasına girmiştir) sorun olmaz geçeriz karşı tarafa bizim topraklara iki bomba sallarız savaş bahanemiz olur demişti. Daha doğrusu dememişti sözleri montajlanmıştı...

Terörü kimlerin kontrol ettiği, aslında o hep bahsedilen dış mihrakların oyunu olmadığı aşikardır. Bugün ne gariptir neredeyse yarım yüzyıldır yok edemediğimiz PKK hiçbir zaman çatışmaya gelememiştir. Özellikle iktidarın büyük umutlarla giriştiği “sözde” çözüm süreci tamda PKK terör örgütünün can çekiştiği evrede başlamıştır. Asker araziye inmiş günlerce kışlaya dönmemiş, adeta Kandil Dağı’nı leş yığınına çevirmişken bir anda ne olduysa bebek katilleri masanın karşına oturmuş ve yıllarca liderleriyle ada keyfi sürmüşlerdir.

PKK terör örgütü aslında hiçbir zaman kinini bitirmedi, hiçbir zaman barış istemedi. Onların tek isteği biraz zamandı. Çünkü örgüt büyük yara almış, dünya da baş gösteren ekonomik kriz onları da vurmuş ve adeta çözülme aşamasına sürüklenmişlerdi. İşte tam bu aşamada ellerini tutanlar şimdi 40 günde verdiğimiz 42 şehidimize ağlıyorlar.

Kürtlerin savunduğu daha doğrusu PKK terör örgütü PKK’nın ağzına sakız yaptığı sözde özgürlük hareketi, tarihte hiçbir zaman bu şekilde yürütülmemiştir. Bilhassa özgürlüğüne düşkün toplumlar bu tür haksız ithamlara maruz kalmamak için daha hassas davranmışlardır. Bunun en güzel örneğini Milli Mücadele yıllarında görebiliriz. Toprak kurtarılırken ve daha ziyade PKK terör örgütünce de sıkça kullanılan (ki bunun içinin kofluğu meydan da) özgürlük hareketi Türk milleti tarafından güdülürken ne bir bebek kundakta öldürülmüş ne de silahsız bir asker hedef alınarak katliam yapılmıştır.

Tüm bunlardan anlıyoruz ki derdi özgürlük olan (Kürtlerin ne kadar özgürlük istediği aşikar) haksızlığa uğradığını savunan hiçbir toplum meclise girmez. Giren de hiçbir zaman eş başkanları gibi gücünü terör örgütlerinden almaz. Aynı zaman da dağdaki bir teröristin sözüne hiçbir güven olmayacağını biz son 30 yılda onlarca kez gördük, görmeye de devam ediyoruz. Bir zamanlar barış süreci çığırtkanlığı yapanlar şimdi sivil asker ayrım yapmadan katliam yapıyorlar. Son söz olarak, ne bir bebek katiline ne de bir caniye asla ama asla güven olmaz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.