1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Spor Yaparak Zayıflamak İçin Yapılması Gerekenler
​Eğitime Destek İçin Tablet Götüren Öğretmenler Yolda Mahsur Kaldı

​Eğitime Destek İçin Tablet Götüren Öğretmenler Yolda Mahsur Kaldı

Pandemi nedeniyle, uzaktan eğitime destek amaçlı, Malatya kırsal bölgede bulunan öğrencilere tablet götürmek isteyen öğretmenler, elverişsiz hava şartlarından dolayı yolda mahsur kaldı.

A+A-

Malatya’da kırsal mahallelere uzaktan eğitime destek amaçlı tablet dağıtımına giden öğretmenler, tipi ve çığ nedeniyle yolda mahsur kaldı. Öğretmenler, karla mücadele ekipleri tarafından kurtarıldı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığına bağlı ekipler, tipi ve çığ nedeniyle kapanan yollarda, karla mücadele çalışmalarına devam ediyor.

Yeşilyurt Porga mahallesindeki grup yolunda Aşağıköy, Ortaköy, Öncü ve Salkonak mahallelerindeki öğrencilere tablet dağıtmaya giden öğretmenler, tipi ve çığ nedeniyle kapanan yoldan dolayı ulaşım sağlanamayınca, Malatya Büyükşehir Belediyesi ekiplerinden yardım talebinde bulundu.

Ekipler, kapanan grup yolunda kar temizleme çalışmaları yaparak yolu tekrar ulaşıma açıp, öğrencilere tablet dağıtımı için bölgeye gitmeye çalışan öğretmenlerin Aşağıköy, Ortaköy, Öncü ve Salkonak mahallelerine ulaşımlarını sağladı. Yapılan çalışmalarla yolların açılmasının ardından bölgeye giden öğretmenler, öğrencilere tablet dağıtımlarını gerçekleştirdi. Öğretmenler, kapanan yolun açılmasından dolayı ekiplere teşekkür etti.

Karla mücadele çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Mehmet Mert, ekiplerin 7/24 esasına göre aralıksız bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü ifade ederek, "Malatya genelinde kar yağışı olmamasına rağmen yüksek kesimlerde yağan kar ile birlikte vatandaşlarımızın olumsuzluklar yaşamaması için çalışıyoruz. Sıkıntılı olan bölgelerimizde sabit ekiplerimiz bulunuyor. Bunlardan biri olan Porga Grup yolu yüksekliği bakımından tipi ve çığ düşmesinin yoğun yaşandığı bir bölge. Bölgede sabit olarak yer alan ekiplerimiz sürekli yol açma çalışmasını yapmakta. 5 kişilik bir ekiple Porga Grup yolu bölgesinde aralıksız çalışıyoruz. Özellikle bu bölgelerde telefonla ulaşım yok. Bu anlamda vatandaşlarımızın bizlere veya Jandarma ekiplerine ulaşma şansıda yok. Bu anlamda sabit bölgede bulunan ekiplerimiz sürekli yolu açık tutmak için çalışıyorlar." dedi.

​Eğitime Destek İçin Tablet Götüren Öğretmenler Yolda Mahsur Kaldı

Önceki ve Sonraki Haberler