1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Çocuğun Okul Başarısını Artırma Yolları
Çocuğun Okul Başarısını Artırma Yolları

Çocuğun Okul Başarısını Artırma Yolları

Her çocuğun zekâsı ve yetenekleri farklıdır. Çocuklarını, sürekli yaşıtları ile mukayese eden ailelerin çocuklarında; stres ve başarısızlık kaçınılmazdır....

A+A-

Her çocuğun zekâsı ve yetenekleri farklıdır. Çocuklarını, sürekli yaşıtları ile mukayese eden ailelerin çocuklarında; stres ve başarısızlık kaçınılmazdır. Bu şekildeki hırslar çocukların geleceği için büyük zararları beraberinde getirir. Çocuğun okul başarısını artırmak için hayat boyu onun yanında olmak önemlidir. İyi yaptığı ve yanlış yaptığı her hareketinde, ailesinin arkasında duracağını bilen çocukların, özgüveni yerinde olacak ve kabiliyetleri doğrultusunda iş hayatı ilerleyecektir.

Çocuklara Küçük Yaşlarda Sorumluluk Duygusu Aşılamak

Küçük yaşlarda; küçük sorumluluklar alan çocuklar, ilerleyen yaşlarda oldukça başarılı olmaktadır. Örneğin evde hayvan beslemek isteyen çocuklara, hayvan bakımı gibi sorumluluklar verilebilir. Evcil hayvan bakımı; çocukların severek yapacağı ve birçok alışkanlık kazanacağı eğlenceli bir sorumluluktur.

Çocuğun Başarılı İnsanlar İle Fazla Vakit Geçirmesini Sağlamak

Kariyer yapmış, çalışkan ve prensipli insanlar, bir süre sonra çocuklarda hayranlık uyandırır. Bu tür insanlar ile vakit geçiren çocuklar, fark etmeden mesajı alacak ve kendi yaşantısını da başarı yönünde programlayacaktır. Çocuğa örnek teşkil etmesi için başarılı insanlar ile çocukları yakınlaştırmak her zaman işe yarar.

Çocuğun Kendini İfade Etmesini Sağlayın

Her hareketine müdahale edilen çocukların, kendine güveni kaybolacaktır. Bağımsız bırakılan ve sadece yanlış yaptığında konuşarak anlatılan çocukların, kendine güveni tam olur. Çocuklar hep eleştirilmek yerine, doğru hareketlerinde övülmek ister. Doğru davranış biçiminde ailesinin yaşadığı gurur, onu daha fazla doğru yapmaya yönlendirecektir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.