1. HABERLER

  2. Boşanan Kadın Babasının Maaşını Alabilir Mi?
Boşanan Kadın Babasının Maaşını Alabilir Mi?

Boşanan Kadın Babasının Maaşını Alabilir Mi?

Boşanan Kadın Babasının Maaşını Alabilir Mi? Evlilik akdi sona eren kadınların mağdur edilmemesi amacıyla kendilerine pek çok kurum ya da kuruluş aracılığı ile yardımlar yapılır. "Boşanan kadının hakları", "boşanan kadına yardım", Konularını ele aldık.

A+A-

Evlilik akdi sona eren kadınların mağdur edilmemesi amacıyla kendilerine pek çok kurum ya da kuruluş aracılığı ile yardımlar yapılır. Ayrıca boşanan kadınların gerek görülmesi halinde kurumlara başvurmaları neticesinde sağ ya da vefat eden babalarının maaşlarının belli bir oranını almaları mümkündür.

Ölen annesinin sigorta uygulamalarından faydalanma hususu dul bayanlar açısından 2020 senesi düzenlemeleri ile beraber ele alınmış olacaktır. Boşanan kadın belirli bir süre dahilinde sağlık sigortasından da faydalanma imkanını elinde tutacaklardır. Eşlerinden boşanan kadınların babalarına maaşlarını alabilmeleri amacıyla çeşitli şartlarının yerine getirilmesi gerekir.

Boşanan Kadınlara Yapılan Yardımlar Nelerdir?

Boşanan kadınlara boşanma durumları ile ilgili meydana gelecek olan maddi problemlerinin giderilmesi amacıyla yapılan pek çok destekleme ödemesi bulunmaktadır. Boşanma esnasında kadınların mağdur edilmemesi adına kendilerine hakim tarafından tedbir amacıyla nafaka bağlanırken çocuğun velayetini alanlara iştirak nafakası ve boşanma davasında maddi problemler sebebiyle sıkıntıya düşecek kadınlar açısından yoksulluk nafakası bağlanmaktadır.

Güncel nafaka kanunu şeklinde içeriğin tamamının okunması daha da fayda sağlayacaktır. Boşanan kadınlara Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, il ve ilçelerde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile belediyeler çeşitliliği nakdi yardımlarda bulunmaktadır.

Maaş Bağlanılması İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Makalenin başında da belirtildiği gibi eşlerinden boşanan kadınların babalarının maaşını alabilmeleri için ya da kendilerine başka kurum ve kuruluşlar tarafından maaş bağlanabilmesi için çeşitli koşulların yerine getirilmesi gerekir. Maaş başvurusunda bulunan kadına bir ay içerisinde olumlu veya olumsuz bir cevap verilecektir. Babası vefat etmiş olan kadınlar genel itibari ile olumlu bir cevap alırlar. Fakat maaş bağlanacak hisse oranı, annesinin hayatta olup olmaması durumuna göre değişiklik gösterebilir. Maaş bağlanılabilmesi için ise gereken şartlar aşağıda tek tek belirlenmiştir.

Yönetici
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler