1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Adıyaman'da Araç Aramasında Bulunan Faturasız Matkaplara El Konuldu

Başkan Erdoğan Tohma Köprüsü'nün Açılışında Seslendi

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, video konferans aracılığıyla katılım sağladığı Malatya'daki Tohma Köprüsü'nün açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu.

A+A-

Malatya'daki Tohma Köprüsü'nün açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye, küresel düzeyde yürütülen mega projelerin yarısından fazlasını tek başına gerçekleştiren bir ülke olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Malatya ovasının iki yakasını birbirine bağlayan bu köprü bölge ulaşımının can damarlarından birisidir. Bu köprünün bölgenin turizm ve ticaretine önemli katkıda bulunacağını düşünüyorum. Bu sıkıntılı süreçte bile tarım üretimimiz sanayi üretimimiz rekor üstüne rekor kırıyor. Tüm alanlardaki yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz." dedi.

Mega projelerin yarısından fazlasının Türkiye'de olduğuna dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Milletimizin desteği ve teşvikiyle 18 yılda her alanda Türkiyenin çehresini değiştirdik. Bugün Türkiye, küresel düzeyde yürütülen mega projelerin yarısından fazlasını tek başına gerçekleştiren bir ülkedir. Ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirmek için daha büyük projelere daha büyük yatırımlara yöneldik. Cumhuriyetin ilk yıllarındaki kalkınma atılımı maalesef daha sonra akamete uğramış, başlatılan sanayileşme hamlelerinin önü birer birer kesilmiştir. Menderes'in yeniden başlattığı kalkınma hamlesinin cevabı darbeyle verilmiştir. Türkiye kalkınma mücadelesindeki gecikmişliğinin bedelini uzunca bir dönem ihmal edilmişlik, geri kalmışlık, fakirlik olarak ödemiştir. Bugün Türkiye, küresel düzeyde yürütülen mega projelerin yarısından fazlasını tek başına gerçekleştiren bir ülkedir." ifadelerini kullandı.

"Ülkemize yönelik sinsi hesaplar içinde olan uluslararası spekülatörlerden terör örgütlerine kadar her alçaklığın altından benzer gayretlerin çıktığını da gördük." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'nin kalkınmasını, büyümesini, güçlenmesini, bölgesel ve küresel güç hedeflerini hayata geçirmesini istemeyen kim varsa hep projelerimize saldırdı." şeklinde konuştu.

Başkan Erdoğan Tohma Köprüsü'nün Açılışında Seslendi

Başkan Erdoğan Tohma Köprüsü'nün Açılışında Seslendi

Başkan Erdoğan Tohma Köprüsü'nün Açılışında Seslendi

Editör
Önceki ve Sonraki Haberler