1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Adıyaman'da 119 Ev Karantinaya Alındı
Başkan Erdoğan CoronaVac Aşısından Sonra İlk Açıklamasını Yaptı.

Başkan Erdoğan CoronaVac Aşısından Sonra İlk Açıklamasını Yaptı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, korona virüs aşısının ilk dozunu dün yaptırdıktan sonra basın mensuplarına karşı ilk açıklamasını yaptı. Kendisiyle beraber CoronaVac aşısını toplamda 300 bin kişinin olduğunu belirtti.

A+A-

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Covid-19 aşısının ilk dozunu yaptırdıktan sonra Ankara Şehir Hastanesi çıkışında bekleyen basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Erdoğan, tamamlanan MYK Toplantısının ardından Ankara Şehir Hastanesine geçti.

Erdoğan, burada CoronaVac aşısının ilk dozunu vurdu.

Hastane çıkışı açıklamada bulunan Erdoğan, kendisinin ve MYK üyelerinin Covid-19 aşısını yaptırdığını, şu ana kadar yaklaşık 300 bin kişinin de aşı yaptırdığını bildirdi.

Siyasilere aşı çağrısında bulunan Erdoğan, "Başta siyasi liderler olmak üzere, bunun yanında tüm milletvekillerimiz olmak üzere, lider kadrolar olmak üzere bu kampanyayı güçlü kılma noktasında onların da belirlenmiş olan aşılanma noktalarında bu aşıyı teşvik ederlerse çok isabetli olacağına inanıyorum." dedi.

Erdoğan, "Burada Bilim Kurulu'nun belirlediği bir süreç var. Bunlar da yaş gruplarına göre bu sürecin içerisinde. Şu anda ilk etapta gelen aşı miktarı belli. Ardından yaklaşık 24-30 milyon doz gelecek. Süratle bunu sürdürelim istiyoruz. Nerelerde bu kampanyayı nasıl sürdüreceğimizi Sağlık Bakanlığımız belirlemiş vaziyette. Bu süreç dün itibarıyla başladı, yoğun bir şekilde devam ediyor, devam edecek." ifadelerini kullandı.

Salgın nedeniyle hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, hastalara şifa temennilerinde bulunan Erdoğan, "Tüm sağlık çalışanlarına bu süreçte ortaya koydukları performans sebebiyle şahsım, milletim adına teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bu süreç içerisinde ortaya konan gayretin karşılığı ne bizler nezdinde ne de Rabbimin nezdinde karşılıksız kalmayacaktır. Teşekkür ediyorum." dedi.

Erdoğan, "Şu tabii ortada, demek ki müracaatlar iyi ve hastanelerimizdeki performans da bayağı iyi. Bütün doktorlarımız, hemşirelerimiz hakikaten yoğun bir performans koyuyorlar. Bayağı seri oluyor demek ki. 5 dakika aşı, 15 dakika da bekleme, istirahat. Ondan sonra zaten serbest oluyor. Onun için de bu süreç içerisinde İhsan hocama da çok çok teşekkür ediyorum. Onun ve ekibinin gayretleri var. Allah kendilerinden razı olsun."

Şu an yapılan aşıların Çin aşısı olduğunu hatırlatan Erdoğan, "Bunun dışında çalışmalar var. Almanya ile olan irtibatlarımız var. Bunun yanında bizim kendi çalışmalarımız var. Onlar da Mayıs civarında devreye girecek. İkinci doz aşıyı 28 gün sonra olacağım." diye kaydetti.

Editör
Önceki ve Sonraki Haberler