1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Ankara'da Fuhuş Çetesi Operasyonu
Ankara'da Fuhuş Çetesi Operasyonu

Ankara'da Fuhuş Çetesi Operasyonu

Ankara'da, geçim darlığı çeken ve zor durumda olan kadınları, çeşitli vaatlerle kandırarak tuzaklarına düşürdükleri çete, Ankara İl Emniyet Müdürlüğü tarafından çökertildi.

A+A-

Ankara'da, zor durumda olan kadınları çeşitli yollar ile tuzaklarına düşürerek borçlandıran, darp ederek fuhşa zorlayan çeteye yönelik gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda 8 şüpheli gözaltına alındı.

Yenimahalle ilçesinde, kadınları tehdit ederek fuhşa zorlayan çeteye yönelik düzenlenen operasyon adreslerinde yapılan aramalarda bir adet ruhsatsız tabanca, bir adet şarjör ve 87 adet fişek ele geçirildi.

Ankara İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada konuyla ilgili şu bilgilere yer verildi:
"Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğümüzce ilimiz Yenimahalle ilçesinde, fuhuş amaçlı dizayn ettirdikleri özel dairelerde yetiştirme yurdundan çıkan, uyuşturucu kullanma alışkanlığı olan, ailevi veya ekonomik olarak zor durumda kalan kadınları tehdit ederek fuhşa zorlayan, darp eden ve borçlandırarak zorla senet imzalatan 8 şüpheli, 27 Ocak günü gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda yakalanarak gözaltına alınmıştır."

Açıklamada, şüphelilere ait adreslerde yapılan aramalarda bir adet ruhsatsız tabanca, bir adet şarjör ve 87 adet fişeğin ele geçirildiği belirtildi.

Editör
Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler