1. HABERLER

  2. ASTROLOJİ

  3. 28 Şubat 2021 Günlük Burç Yorumları
28 Şubat 2021 Günlük Burç Yorumları

28 Şubat 2021 Günlük Burç Yorumları

28 Şubat 2021 günlük burç yorumları astrolojiye önem verenler tarafından sıkça aranmakta. 28 Şubat burç yorumları tarafından bugün ne gibi mesajlar veriliyor, 28 Şubat günlük burç yorumlarının aşk, ekonomi ve yaşamımız hakkında verdiği mesajlara dikkat...

A+A-

28 Şubat 2021 günlük burç yorumları astrolojiye önem verenler tarafından sıkça aranmakta. 28 Şubat burç yorumları tarafından bugün ne gibi mesajlar veriliyor, 28 Şubat günlük burç yorumlarının aşk, ekonomi ve yaşamımız hakkında verdiği mesajlara dikkat... 28 Şubat günlük burçlar hakkında merak edilen önemli bilgileri derleyerek haber detaya ekledik...

28 Şubat 2021 Koç Burcu Günlük Yorumu

Koç burcu günlük yorumu sizi bağlayan bir şeyden kurtulacağınızı simgeliyor. Sürekli aynı saatler içinde çalışmaktan sıkılmış ve hep aynı konumda anılmaktan bunalmışsınız. Bu işten istifa etmek istiyor fakat bir türlü o cesareti bulamıyorsunuz. İçinizdeki heyecanı takip etmekle, bedeninizin arasındaki rahatlık arasındaki ikilemde kalmış bir durumdasınız. Üstelik çevrenizdekilerden fikir almaya kalktığınızda da insanlar işinizin ne kadar iyi olduğunu anlatıyor ve böyle bir şeye kalkışmamanız gerektiğini söylüyorlar.

28 Şubat 2021 Boğa Burcu Günlük Yorumu

Boğa burcu günlük yorumu sizin uzunca süredir düşündüğünüz kararı bir anda gerçekleştireceğinizi temsil ediyor. Bir anda istifa edip yeni heyecanlar aramaya başlayabilirsiniz. Sizin anlatıcı olarak bir konumda işe girmeniz mümkün. Yeni bir iş bulmanız uzun bir zamanınızı almayacak. Girecek olduğunuz işte sürekli toplantılar düzenleyecek ve hep bir şeyleri açıklayacaksınız. Bu işin tam size göre olduğunu düşünüyorsunuz. İnsanlara bir şeyler anlatmak, insanları bir konuya inanmaları için ikna etmek tam size göre bir iş.

28 Şubat 2021 İkizler Burcu Günlük Yorumu

İkizler burcu günlük yorumu durağan olmayan ve sürekli yeni hedefler peşinde koşacağınız bu işte oldukça mutlu olacaksınız. Yükselme ihtimalinizin yüksek olduğu ve kendinize yükselme hedefleri koyduğunuz bu işte gece gündüz çalışmak sizi hiç de yormayacak. Seve seve çalışacağınız güzel bir işinizin olacağını ve kısa sürede yükselişe geçeceğinizi söylemem mümkün. Zaten sizin özgürlük seven yapınıza da aksi söylenemezdi.

28 Şubat 2021 Yengeç Burcu Günlük Yorumu

Yengeç burcu günlük yorumu devletin önemli sayılabilecek bir kurumunda uzun yıllardan beri çalıştığınızı söyleyebilirim. Çalışıyor olduğunuz bu kuruma dair bütün işleyişe hakimsiniz. Kurumda çalışan çoğu kişiyi tanıyor ve onlarla iyi geçiniyor olduğunuzu söylemek mümkün. Oldukça konuşmayı seviyor ve insanlara daima iyi yaklaşılması gerektiğini savunuyorsunuz. Bu yapınız sayesinde kurumdaki herkes sizin hakkınızda iyi konuşuyor. Sizin hakkınızda iyi konuşulan şeyler kulağınıza geliyor ve sizin kendinizi daha iyi hissetmenize sebep oluyor.

28 Şubat 2021 Aslan Burcu Günlük Yorumu

Aslan burcu günlük yorumu sizin hakkınızda söylenecek olan olumsuz bir konuya işaret ediyor. Bir projede hata yapacak ve bunu fark etmeyeceksiniz. Projenizin hatasını fark eden diğer çalışan ise bunu gizliden gizliye yapacak birisine benzemiyor. Sizin yapmış olduğunuz bu hatadan dolayı son zamanlardaki bütün projelerinizi tekrar incelemeye kalkışacak. Bu durum sizin onurunuzu kıracak gibi duruyor. Her zaman sağlam duruşlu ve insanların karşısında dik durmayı seven yapınız bu olayla biraz kırılabilir.

28 Şubat 2021 Başak Burcu Günlük Yorumu

Başak burcu günlük yorumu kurumunuzda çalışan diğer çalışanlar bu kişiyi önemsememeniz gerektiğini savunsalar bile siz bu kişiyi oldukça fazla önemseyecek ve kendinize dert edineceksiniz. Bu kişinin yapmış olduğu bu davranışın aslı sizin herkes tarafından seviliyor oluşunuz. Sizin herkesle iyi geçiniyor oluşunuzu kaldıramayan bu kişi sizin işyerinizdeki itibarınızı sarsmak ve kendinize olan güveninizi yitirmenize sebep olmak istiyor. Size destek olan kişilerle bu olayı atlatacak ve o kişiyle herkesin arasında belirli bir mesafe olmasını sağlayacaksınız.

28 Şubat 2021 Terazi Burcu Günlük Yorumu

Terazi burcu günlük yorumu yaşadığınız olaylar her yerde dillendiriyor olduğunuzdan dolayı çevrenizdeki herkesten farklı bir öneri alıyorsunuz. Fakat size oldukça samimi birisinin size verecek olduğu akıl kafanıza yatabilir. Ekstra bir işte çalışmayı teklif edecek olan bu kişiye oldukça ılımlı bakacaksınız. Size bu işi teklif edecek olan kişinin bir tanıdığının işyerine akşamları çalışmaya gitmeyi düşünebilirsiniz. Fakat hanenizde bu adımınız olumlu karşılanmıyor. Hanenizdekilerin karşı çıkmasına rağmen siz çalışmaya başlayacak gündüz farklı akşam farklı işte çalışacaksınız.

28 Şubat 2021 Akrep Burcu Günlük Yorumu

Akrep burcu günlük yorumu oldukça iyi bir gelire sahip bir işinizin olduğunu söyleyebilirim. Gelirinizin size az geldiğini ve çalışmanızın fazla rahat olduğunu düşünüyorsunuz. Çalışmaktan size artan vakitlerden şikayetçi olduğunuzu görüyorum. Daha fazla çalışıp daha çok kazanmak istiyorsunuz fakat bu şu an çalıştığınız işyerinde mümkün değilmiş gibi duruyor. Sabit bir işte sabit bir maaşla çalışan bir insan olarak bunun size yetersizliğinden şikayetçi oluyorsunuz.

28 Şubat 2021 Yay Burcu Günlük Yorumu

Yay burcu günlük yorumu bu süreçlerde siz herkese oldukları konumun ne kadar iyi olduğundan bahsediyor ve bu fikirlerinden caydırmaya çalışıyorsunuz. Sizi seven ve sayan bu insanlara lafınıza oldukça fazla değer veriyorlar. Sizin tecrübenize de güvenen bu insanlardan bir kısmı sizi dinleyerek yapıyor oldukları mesleğe devam etmeye karar veriyorlar. Siz ise insanlara bu mesleği yaparken de ekstra bir şeylerle uğraşabilecekleri konusunda yol gösteriyorsunuz. Her zaman ikinci bir seçeneğin olduğuna inanan bu yapınız sayesinde çok hayır duası aldığınızı söyleyebilirim.

28 Şubat 2021 Oğlak Burcu Günlük Yorumu

Oğlak burcu günlük yorumu çevreniz sanki size bir şeyler anlatmaya çalışıyor gibi. Sizin eskiden beri hayaliniz olan bir meslekte çalıştığınızı söyleyebilirim. Her zaman masa başında ve rahat edebileceğiniz bir işiniz olsun istemişsiniz. Prim usulü çalışmak ya da her an çıkarılma endişesi içinde olmak size göre değil. Çevrenizdeki birkaç kişinin sizinle aynı kurumda çalışıyor olduğunu söyleyebilirim. Bu kişiler işlerinden vazgeçmeye meyillenmişler. Size gelip bu fikirlerini açıyorlar.

28 Şubat 2021 Kova Burcu Günlük Yorumu

Kova burcu günlük yorumu sabit bir maaş ve sabit bir işle çalışıyor olmak sizin için oldukça güven verici. Siz evcimen birisisiniz ve aynı rutinleri sürekli yaşamak size keyif veriyor. Planlarınızın dışına çıkmayı sevmiyor ve düzeninizi bozmayı sevmiyorsunuz. Her gün aynı saatte işe varıyor aynı saatte aynı tarz yemekleri yemeyi seviyorsunuz. Yenilikler size göre değil hatta terfi alma isteğinde bile değilsiniz. Pozisyonunuzun değişmesi durumunda sorumluluğunuzun artacağını düşünüyor ve bundan kaçınıyorsunuz.

28 Şubat 2021 Balık Burcu Günlük Yorumu

Balık burcu günlük yorumu çalışırken boş vakitlerinizi değerlendirebilirsiniz. Boş oturmayı istemeyen bir kişi olarak oldukça güzel işler ortaya dökebilirsiniz. Bu ikinci işinizle birlikte geliriniz oldukça artacak ve kendiniz için büyük bir alışverişe çıkmanız mümkün. Bu alışverişte fazla açılıp daha çok iş çıkartmaya çalışabilirsiniz. İkinci işinize bağlılığınız bazen uykusuz gecelerinizle sonuçlanabilir. Her şeye rağmen istediğiniz mesleği yapmak sizi mutlu edecektir.

Burçlar Nedir?

Astroloji alanında gökyüzünde bulunan 12 takımyıldızına verilen isim burç olarak ifade edilmektedir. Tarihi geçmişi uzun dönemleri kapsayan burçların her biri farklı konumlarda hareket eder. Bu dizilim ise bazı oluşumları, insanlar üzerinde yarattığı etkiyi ve burçlara olan yeni oluşumları simgeler.

Koç Burcu

Ateş grubunda yer alan Koç Burcu değişken yapıya sahip, yönetici gezegeni Mars, rengi ise ateş kırmızısı ve narçiçeğidir. Uğurlu taşları arasında pırlanta, yakut, demir ve ametist taşı yer alır. Koç burcunun şanslı sayısı 9, şanslı günü Salı, metali ise demirdir. Zıt burcu Terazi, sevdiği çiçekler ise hanımeli, lale, sardunya ve gelinciktir. 12 Burç kuşağı arasında ilk burç Koç burcudur. Enerjik yapısıyla tanınan Koç burcu üyeleri, egosu yüksek bir burçtur. Heyecanlı ve dinamik yapıları en belirgin özellikleri arasındadır. Sabırsız, bencil yapıda olan Koç burcu üyeleri genellikle başlamış oldukları işlerin sonucu beklemezler. Kıskanç, olaylara karşı abartılı yaklaşımları ise zaman zaman olumsuz bir özellik haline gelir. Fiziksel olarak yüz çehresi uzun, kol ve bacak yapıları güçlüdür. Spor yapmayı seven, diş bakımına özen gösteren bakımlı bir özelliğe sahiptir.

Boğa Burcu

Toprak grubuna mensup, sabit fikirli ve negatif düşünceye sahip olan Boğa burcu mensuplarının yönetici gezegeni Venüs olarak bilinir. Uğurlu taşı elmas, şanslı sayısı 6, şanslı günü Cuma, zıt burcu ise Akrep burcudur. En sevdiği renkler; ateş pembesi, eflatun ve açık mavidir. Boğa burcunun çiçekleri ise pembe gül, menekşe, şebboy ve pembe karanfildir. Sabit fikirli yapıları en belirgin özellikleri olup, yardımsever yapılarının arkasında istemedikleri durumlarda bu yardımlarını dile getirerek kırıcı olabilirler. Nefret ve intikam duygularının gelişmiş olduğu Boğa burçları yıllar boyu intikamlarını sürdürebilir. Oldukça sabırlı bir yapıya sahiptirler. Maddi olarak eli sıkı olarak tabir edilebilir. Bu nedenle Boğa burçları genç yaşta mal mülk sahibi olabilirler. Genellikle esmer, saçları gür, sağlam bir boyun yapısına sahiptirler. Elleri ve bilekleri kuvvetli olan bu kişiler el sanatlarında oldukça başarıdırlar.

İkizler Burcu

Hava grubunda olan İkizler burcu üyeleri, pozitif bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda değişken ruh haline sahip olup, yönetici gezegeni Merkür, uğurlu taşı akiktir. En sevdiği renkler; gri, siyah, mavi ve sarıdır. Şanslı sayısı 5 rakamı, şanslı günü Çarşamba, metali ise cıvadır. Çiçekleri; açelya, mimoza, lavanta ve çiğdemdir. Anlaşamadığı burç Yay burcudur. Hızlı ve atik yapıları ile birden fazla işi birlikte yapabilirler. Değişkenlikleri her ortama ayak uydurmalarına en büyük destektir. Birden fazla duyguyu aynı anda yaşayabilir, insanlarda anlaşılamaz bir etki bırakabilir. Bilgileri olmayan konularda bilmediklerini belli etmezler. Zeki, akıllı ve bu yönüyle oldukça etkileyici bir yapıya sahiptirler. Oldukça tutumlu olan Yay burçları, başkasının parasına karşı tutumlu değildir. Uzun boylu, kumral ve zarif bir fiziki özelliğe sahiptirler. Keskin gözlere sahiptirler.

Yengeç Burcu

Su grubuna sahip olan Yengeç burçlarının negatif bir özelliğe sahip olması olumsuz özellikleri arasındadır. Yönetici gezegeni Ay, şanslı sayısı 2, uğurlu taşı incidir. En sevdiği renkler; gümüş, eflatun ve gridir. Şanslı günü Pazartesi, anlaşamadığı burç ise Oğlak burcudur. En sevdiği çiçekler; zambak, nilüfer ve beyaz güldür. Aşırı hassas, takıntılı ve alıngan bir yapıya sahiptir. Sorumluluk sahibi olan Yengeç burçları, duygusal bir burçtur. Detaylara önem veren ve mükemmeliyetçi yapıda olan Yengeç burcu üyeleri; düşünceli, neşeli, anlayışlı, yardımsever ve iyi kalplidir. Alıngan ve hassas yapılarından dolayı kendisini üzen kişileri affetmezler ya da çok zor bağışlarlar. Yengeç burçları tartışmaktan hoşlanmaz, sabırlıdır, ailesi ve sevdiklerine çok düşkündür. Müziğe ve dine karşı konulara ilgilidir. Annesine ve ailesine çok düşkün olan Yengeç burcu erkekleri evlenmekte biraz zorlanırlar. Duygularını belli etmek istemezler. Yuvarlak yüz hatlarına sahip olup, orta boylu yapıya sahiptirler. Beyaz tenli, kumral ve renkleri soluktur. Gözleri ela, mavi, yeşil olabilir. Güzel ve yakışıklı bir yüze sahiptirler. Kilo almaya müsait bir yapıları olsa da genellikle fit görünüme sahiptirler.

Aslan Burcu

Ateş grubunda olan Aslan burcu mensuplarının yönetici gezegeni Güneş’tir. Şanslı sayısı 1 ve 4 olup, en şanslı günü Pazar günüdür. En anlaşamadığı burç Kova, metali ise altındır. En sevdiği çiçekler; ayçiçeği, sarı krizantem ve kasımpatıdır. Lider ve yönetici özelliklerine sahip olan Aslan burçları, egosu yüksek, merhametli, vicdanlı, hassas ve sert görüntüsünün altında oldukça iyimser bir yapıya sahiptir. Organizasyon, yönetim ve idare işlerinde oldukça başarılıdırlar. İkna edici kabiliyete sahip olan Aslan burcunun neredeyse ikna edemeyeceği kimse yoktur. Güçlü yapılarının yanında mütevazı bir özelliğe sahiptir. Bu mütevazı duruşu suiistimal edildiğinde ise gerçek bir aslana dönüşürler. Hayır diyebilen yapıları ile istemedikleri ve mantığına yatmayan hiçbir şeyi kabul etmezler. Bu durum inat gibi görünse de davranış olarak oldukça mantıklıdır. Orta boylu ya da uzun boya sahiptirler. Kasları güçlü, buğday benizli, açık renk saçları kendine güvenli yürüyüşleri vardır. En dikkat çeken yeri ise saçları ve gözleridir. Bakışlarını yönelttikleri kişiyi adeta hipnoz eder ve dikkatini çekerek akıllarda kalır. Gururlu ve çalışkan yapıları ile kimseye zarar vermezler. Finans, yönetim, organizasyon, sanat ve daha birçok işte çalışabilir, her çalıştığı işi başarı ile yapar.

Başak Burcu

Toprak burcu olan, değişken yapıya sahip Başak burçları mesafeli ve soğuk yapısıyla dikkat çeker. Duruş itibari ile çok fazla kişi ile ilişki kurmayan Başak burcu üyeleri, iç dünyasında bambaşka kişilerdir. Yönetici gezegeni Merkür olup, şanslı sayısı 5, şanslı günü ise Çarşamba olarak bilinir. En sevdiği çiçekler; zambak, sarı menekşe, lavanta ve açelyadır. Yaşamlarının büyük bir bölümünü çalışmakla geçiren Başak burcu mensupları, detaycı ve bilgiye sürekli açtır. Pratik yapılarıyla birçok işi halledebilirler. Ayrıntılar arasında oldukça vakit geçirir ve bir konuda karar verirken yıllarca sabırla bekleyebilir. Bu huyları diğer burçlara mensup kişilerin sabrını zorlayabilir. Mükemmeliyetçi yapılarıyla hayır kelimesini en iyi kullanan burçlar arasındadır. Soğuk ve mesafeli görüntülerinin ardında oldukça sıcak yapıya sahiptirler. Mizahi yönleri gelişmiş Başak burçlarının, kelimelerle arası oldukça iyidir. Zarif bir yapıya sahip olup kadın ve erkek olarak ince, uzun fiziki yapıya sahiptir. Esmer ya da beyaz tenli olan Başak burçlarının saçları ise koyu ve uzundur. Bakışları etkileyici, soğuk görüntüsü karizmatiktir. Klasik ve sade kıyafetlerden hoşlanırlar. Bakımı, güzel olan şeyleri severler. Onlar için kaliteli karakter ve kişilik önceliklidir.

Terazi Burcu

Hava burcu, pozitif, enerjik, şanslı sayısı 6, şanslı günü Cuma, yönetici gezegeni Venüs’tür. En sevdiği çiçekler; sarıpapatya, krizantem, beyaz gül olup, pastel renklerden hoşlanırlar. Kararsız, çekici, etkili bir havası olan Terazi burçları, negatif enerjinizi anında ortadan kaldırmayı başarır. Mütevazı ve tebessüm eden mizacının altında ego gizlidir. Kolay olmayan bu burçların hayatına girmek için standardınızı yüksekte tutmalısınız. Yuvarlak yüzlü, beyaz tenli, belirgin ve koyu renk gözlere sahiptirler.

Akrep Burcu

Su grubu, şanslı rakamı 9, şanslı günü Salı, anlaşamadığı burç ise Boğa’dır. Ateş çiçeği ve kırmızı çiçekleri severler. Bakışları duygularını aktarmakta en belirgin yerdir. Çalışkan, kendi dünyasında yaşayan, düşüncelerini belli etmeyen ve halinde sadelikten yana kişilerdir. Cinsellik onlar için önemli olup aksi halde hemen uzaklaşırlar. Hırslı, kıskanç, duygusal, cinsellik hormonları yüksek bir burçtur. Kurmuş oldukları cinsel yaşam bilinenden oldukça farklıdır. Karşı cinsin buna saygı göstermesini ve uyum sağlamasını beklerler. İş yaşamında başarılı, kendinden emin, tuttuğunu koparan bir yapıya sahiptir.

Yay Burcu

Ateş grubu, yönetici gezegeni Jüpiter ve Neptün’dür. Şanslı rakamı 3, şanslı günü Perşembe, rengi ise turkuaz ve mordur. Yetenekli, felsefe konularında başarılı, geçmişten ders çıkaran bir yapıya sahiptir. Araştırmayı sever, yeni olan her şeyi keşfetmeye meraklıdır. Çekici, uzun boylu, ince yapılı, beyaz tenlidirler. Güvenli ve iyi bir bakışa sahiptir.

Oğlak Burcu

Toprak grubunda, yönetici gezegeni Satürn, şanslı sayısı 8, şanslı günü Cumartesi, anlaşamadığı burçlar yengeçtir. Çalışkan, güçlü yapıya sahip, insan ilişkilerinde mesafelidirler. Güvenilir, dürüst, cömert, geleneklere bağlı özelliklere sahiptirler. Genellikle ince yapıya sahip olup, orta boylu, siyah saçlı, belirgin çene yapısına sahiptirler.

Kova Burcu

Hava grubu, şanslı sayısı 4, şanslı günü Pazar, yönetici gezegeni Satürn ve Uranüs’tür. Anlaşamadığı burç ise Aslan’dır. Sabit düşünceli, akılcı, sezgi gücü yüksek burçlardır. Bildiğini okuyan, sabit fikirli ve inatçı yapıları ile zor bir burçtur. Mesafeli, yeniliklere açık ve özgürdür. Bu nedenle aile hayatı onlar için zordur. Orta ya da uzun boylu olabilir. Açık ten rengi, açık renk saçlara sahiptir. Yüz hatları güzel olup, ani çıkan ve iyileşen hastalıklara karşı hassastır.

Balık Burcu

Yönetici gezegeni Jüpiter ve Neptün olan Balık burçlarının şanslı rakamı 3, şanslı günü, Perşembe, şanslı taşı ise Ay taşıdır. Sabırlı, cömert, duygusal, hassas bir yapıya sahiptir. İç dünyalarında oldukça mutlu hayaller kurar. Kıskanç, sabırlı yapısının altında oldukça agresiftir. Kırılgan ancak oldukça güçlüdürler. Soluk benizli, kahverengi gözleri, koyu renk saçları, uzun ve narin yapısıyla oldukça dikkat çekicidir. Sağlıkla ilgili konularda oldukça hassas ve üşütmeye meyillidirler. Psikoloğa sıklıkla gidebilen, hassas ve kırılgan bir yapıya sahiptirler.

YÜKSELEN BURÇ TABLOSU NEDİR?

Yükselen burçları hesaplama ile ilgili etkili üç adet parametre bulunmaktadır. Bunlardan ilki doğum tarihidir. Yükselen burç bulmak için işe ilk olarak dış burcun tespiti ile başlanmaktadır. Bilindiği üzere burada esas önemli olan şey, ay ve gündür. Yılların, dış burç hesaplanması konusunda herhangi bir etkisi yoktur. Yükselen burç tayini yapıldığı sırada kullanılmakta olan ikinci parametre ve en önemlisi ise doğum saatidir. Yükselen burcunu bulabilmek için ilk olarak doğum saatinin net bir şekilde bilinmesi gerekmektedir, yükselen burcun öğrenilmesinde bu şart vardır. Ve maalesef bu parametrenin eksikliği sonucunda tespitin mümkün olamaması durumu meydana gelmektedir; çünkü yükselen burçlar, doğum sırasında doğu ufkunda yükselen burçtur. Yükselen burcu bulabilmek için kullanılmakta olan üçüncü parametre de doğum yeridir. Bu, çok da fazla dikkate alınmayan bir konudur fakat aslında gerçek bir yükselen burç tayini yalnızca ve yalnızca doğum yerinin de hesaba katılması ile gerçekleştirilebilmektedir. Bu yüzden, saydığımız bu üç parametrenin de her biri yükselen burç için çok büyük bir öneme sahiptir. Peki ama yükselen burç tablosu nedir? Ne işe yarar.

Dış burcun tespit edilmesinin ardından, yükselen burç tablosunda görmekte olduğumuz doğum saati ile kesişen sütunda yazılı olan burçlar, yükselen burçlardır. Ancak bunun öncesinde yükselen burç tablosunun ne olduğunu bilmemiz gerekiyor; yükselen burç tablosu belli saat aralıkları ve ona denk gelen doğum tarihinin kesiştiği noktayı; yani doğduğunuz saat aralığı ile doğum tarihinizin kesiştiği noktada yer alan yükselen burcunuzu size gösteren bir tablodur. Tablonun sol tarafında doğduğunuz saat aralığına göre yukarıda yer alan doğum tarihinin kesiştiği noktada yazan burç, yükselen burcunu belirtmektedir. Her bir burcun son ve ilk günlerinde doğan kişilerin öz burcu doğum yılına göre de değişiklik gösterebilmektedir.

YÜKSELEN BURÇ TABLOSU NE İŞE YARAR

Yükselen burç tablosu, size yükselen burcunuzu bulmanız konusunda yardımcı olan bir tablodur. Tabloların genelinde; sol sütunda tarih aralıkları ve üst sütunda da burçlar yerlerini almaktadır. Doğduğunuz tarihi ve saati tablodan bulup kesiştikleri noktanın hangi burca işaret ettiğini rahatlıkla görmenizi sağlar ve bu sayede de yükselen burcunuzu öğrenmiş olursunuz. Ancak belirtmekte fayda var ki, bu tablolar her zaman doğruyu ve net bilgiyi işaret etmemektedirler. Kesin sonuçları yalnızca kişisel haritanızın hesaplanması ile bulabilmeniz mümkün olabilir. Peki ama yükselen burç nedir? Önemi nedir?

Pek çok insan güneş burcunun ne olduğunu bilmektedir. Koç, Terazi, Balık vs. gibi, insanlar hangi burca mensup oldukları hakkında mutlaka fikir sahibidirler. Doğduğumuz esnada güneş hangi takım yıldızı içerisinde ilerliyor ise işte o insanların güneş burcu olarak belirlenmektedir. Fakat sıra yükselen burçlara geldiği zaman durum biraz daha farklı bir duruma dönüşüyor. Kişi doğduğu sırada doğu ufkunda yükselmekte olan burca, bir başka astrolojik terim olan yükselen burç diyoruz. Yükselen burcun hesaplanması için doğum saatini ve doğum yerini biliyor olmak çok büyük bir öneme sahiptir. Zira yükselen burcunuzu ancak bunlar sayesinde hesaplayabilir ve hangi burca mensup olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Peki yükselen burç ne işe yarar? Yükselen burcunuz sizin sosyal maskenizdir aslında. İlk tanışmalarınızda insanlar güneş burcunuzu değil de yükselen burcunuzu algılamaktadırlar. Fakat sizi tanıdıkça, sizin hakkınızda daha fazla şey öğrendikçe güneş burcunuzu da hissetmeye başlamaktadırlar. Kısaca özetlemek gerekirse ilk izlenimi her zaman yükselen burcu vermektedir. Ve tamamen olmasa bile fiziki görünüm üzerinde de ciddi bir etkisi olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle yüz hatları, surat şekilleri üzerinde fazlasıyla etkili olduğunu gözlemleyebiliriz.

YÜKSELEN BURÇ HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Siz doğduğunuz anda ufuk çizgisinden yükselmekte olan burca teknik olarak yükselen burç ismi verilmektedir. Yükselen burcunuz, kişiliğiniz açısından en az kendi dahil olduğunuz burcunuz kadar büyük bir önem arz etmektedir. Yükselen burç ortalama bir şekilde 2 saatte bir değişim gösterdiğinden dolayı hesaplamada hata olmaması açısından, mutlaka ama mutlaka doğum saatinin doğru bilinmesi gerekmektedir. Peki ama yükselen burç hesaplama işlemi nasıl yapılmaktadır? Yükselen burç neye göre hesaplanmaktadır?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, yükselen burç, kişi doğduğu esnada ufuk çizgisinden yükselmekte olan burçtur ve kişi doğduğu sırada yükselen bu takım yıldıza verilmiş olan astrolojik teknik bir terim olarak bilinmektedir. Yükselen burcunuz, görünüşü ve sizin kendinizi nasıl, ne şekilde gördüğünüzü temsil etmekte olan bir burçtur. Yükselen burcunuzu hesaplamak için ilk bilmeniz gereken şey doğum saatiniz olmalıdır. Dahil olduğunuz burcun aksine yalnızca doğum tarihi yeterli değildir. Ortalama 2 saatte bir değişim göstermekte olduğu için, yükselen burcu hesaplarken doğum saati büyük bir önem taşımaktadır. Yani eğer elinizde net bir doğum saatiniz yoksa, bu bilgiye sahip değilseniz yükselen burcunuzu ne yazık ki hesaplayamazsınız.

12 bölüme ayrılmış olan bir burç haritası üzerinde yükselen burç 1. bölümde yer almaktadır. Gün, saat ve dakika şeklinde doğdunuz an, yükselen burcunuz hakkında bilgiler sunmaktadır. Hatta doğum yeriniz de yükselen burcunuz üzerinde etkili bir rol oynamaktadır. Örneğin İstanbul ve İzmir’de aynı anda doğmuş olan bebeklerin burç dereceleri birbirinden farklı bir şekilde oluşmaktadır. Bunun nedeni de güneş ve dünya arasındaki açıdan kaynaklanmaktadır. İşte bütün bu nedenlerden dolayı doğum anınızı eksiksiz bir şekilde bilmek, yükselen burç hesaplaması sırasında ciddi bir önem taşır.

Önceki ve Sonraki Haberler