1. HABERLER

  2. ASTROLOJİ

  3. 27 Şubat 2021 Günlük Burç Yorumları!
27 Şubat 2021 Günlük Burç Yorumları!

27 Şubat 2021 Günlük Burç Yorumları!

27 Şubat 2021 günlük burç yorumları hakkında merak edilenleri sizler için derledik. 27 Şubat günlük burç yorumları bizlere ne gibi mesajlar veriyor? 27 Şubat burç yorumları haber detayda...

A+A-

27 Şubat 2021 günlük burç yorumları hakkında merak edilenleri sizler için derledik. 27 Şubat günlük burç yorumları bizlere ne gibi mesajlar veriyor? 27 Şubat burç yorumları haber detayda... 27 Şubat günlük burç yorumları astrolojiye önem veren kişiler tarafından sıkça merak edilip aranır oldu. Sizler için 27 Şubat 2021 günlük burç yorumlarını derleyerek haber detaya ekledik.
 

27 Şubat 2021 Koç Burcu Günlük Yorumu

Koç burcu günlük yorumu sizin çalışkanlığınızı simgeliyor. Sürekli çalışmaya alışmış bir insan olarak şu an evinizde oturmak sizin yapınıza çok ters. Evde oturmaktan bunalmış ve kısa bir depresyon dönemine girmişsiniz. Bu depresyon döneminin kısa süre içinde geçeceğini söylemek mümkün. Kendinizi daha çok bunaltmamanız lazım arkadaşlarınızın davetlerini sürekli geri çeviriyorsunuz. Bu davetlerden belki birkaçını kabul etseniz kendinizi nasıl iyi hissedeceğinizin farkına varacaksınız. Evde oturarak işin size gelmesini bekliyor iş bulmak adına bir çaba göstermiyorsunuz.

27 Şubat 2021 Boğa Burcu Günlük Yorumu

Boğa burcu günlük yorumu gün içinde size tavsiyem boş durduğunuz vakitlerde kendinizi yalnızca iş aramaya değil kendinizi geliştirmeye de adamanız olacaktır. Unutmayın ki en güzel iş başvuruları başka bir yerde çalışıyorken olumlu sonuçlar doğurur, küçük balık büyük balığı çağırır. Çaba göstermediğiniz sürece mutlu olacağınız bir işin sizi bulması oldukça zor görünüyor. Fakat bir arkadaşınızın tavsiyesiyle başvurduğunuz bir yer var. Buradan olumlu sonuç almanız olası duruyor. Size referans olan arkadaşınız bu işyerinde sözü geçen birisi.

27 Şubat 2021 İkizler Burcu Günlük Yorumu

İkizler burcu günlük yorumu sizin dominant yapınızı simgeliyor. Girecek olduğunuz işte hemen bir söz sahibi olmak istiyorsunuz. Kontrol size verildiği müddetçe rahatsınız. Kontrol elinizden alındığı zaman kendinizi oldukça kötü hissediyorsunuz. Gireceğiniz işte hemen söz sahibi olmanız mümkün değil, söz sahibi olmak için bir süre o yere emek vermeniz gerekecek. Belirli işler yapıp kendinizi kanıtladıktan sonra da kimseye hesap vermeyeceksiniz.

27 Şubat 2021 Yengeç Burcu Günlük Yorumu

Yengeç burcu günlük yorumu size sandığınızdan daha fazla söz hakkı verilecek. Size verilen söz haklarına dayanarak kişilere kötü davranmamanızı tavsiye ediyorum. Yoksa bu kişilerin ağız birliği yapacağı ve sizi olduğunuz konumdan aşağı çekmeye çalışacakları çıkmış. Paranın kontrol ettiği insanlardan olmamanızı tavsiye ediyorum. Yoksa bir anda yükseldiğiniz gibi bir anda da inişiniz hiç de zor değil. Biraz daha hedeflerine çabalayan bir insan olmanızı tavsiye ediyorum. Böyle olduğunuz zaman isteklerinizin sizi nasıl da hemen bulduğuna şaşıracaksınız.

27 Şubat 2021 Aslan Burcu Günlük Yorumu

Aslan burcu günlük yorumu sizin türlü istekleriniz olduğunu ve hepsinin kafanızda belirli süreler arasında gerçekleşmesini istediğinizi gösteriyor. İstediğiniz her şeyi gerçekleştirmeniz maalesef mümkün değil. Biraz gerçek hayata dönmüş olduğumuzda sizin uzunca bir süredir işsiz olduğunuzu görüyorum. Bu durum artık sizi oldukça bunaltmış ve yapmış olduğunuz başvurulardan hiç olumlu dönüşler alamamışsınız. Kendinize ait bir hayat ve bağımsızlık istiyorsunuz. Bu isteğinizin önce maddi özgürlüğünüzü kazanmanızla gerçekleşeceğinin farkındasınız.

27 Şubat 2021 Başak Burcu Günlük Yorumu

Başak burcu günlük yorumu ümidinizi artık yitirmeye başladığınız şu zamanlarda sizi rahatlatan tek şeye sığınmışsınız, hayal kurmak. Planlarınızın, hayallerinizin hepsi sizin aslında ümitsizliğinizden kaynaklı duruyor. Sizin şu an olduğunuz durumu kabullenmemeniz gerekiyor. Biraz çabalamanız halinde size maddi gelir sağlayacak bir iş yapmaya başlayacaksınız. Evinizden yürüteceğinizi gördüğüm bu işte sosyal medya kullanımınız önemli olacak. Belirli ürünleri pazarlayarak ve bunlar üstünden primler kazanarak geçiminizi sağlayacaksınız.

27 Şubat 2021 Terazi Burcu Günlük Yorumu

Terazi burcu günlük yorumu girdiğiniz iş sizin maddi olarak bir süre rahat nefes almanızı sağlayacak fakat siz öte taraftan iş aramalarınıza devam edeceksiniz. Geçici süreli olarak bulacağınız bu işte sabrınızı yitirmediğiniz sürece kapınızı diğer işlere hep aralık bırakacaksınız. Geçmişten tanıdığınız ve hiç ummadığınız birisinin referansıyla bir işe kabul edileceksiniz. Kabul edilecek olduğunuz bu işe başvururken aslında çok da ümidinizin olmadığı ortada.

27 Şubat 2021 Akrep Burcu Günlük Yorumu

Akrep burcu günlük yorumu yaşadığınız döngüyü kırmak da hayli zorlayacak sizi. Çünkü yeni iş arayışında olmak sizin pek alıştığınız bir durum değil. Siz kurulu düzeninizi seven başka alışkanlıklara açık olmayan bir insansınız. Sizin için her gün aynı rutin devam etse bundan şikayetçi olmazsınız fakat yeni şeylere açık olmazsanız yükselemez ya da kendinizi geliştiremezsiniz. Ayrılmış olduğunuz işinizi çok seviyor ve hala orada çalışmak istiyorsunuz.

27 Şubat 2021 Yay Burcu Günlük Yorumu

Yay burcu günlük yorumu son zamanlarda gördüğünüz maddi sıkıntılar sonucunda işten çıkartılmış ve bir daha geri dönüş alamamışsınız. Alıştığınız işe benzer bir iş arıyor fakat bir türlü bulamıyorsunuz. Yıllarınızı verdiğiniz işten başkasını yapmanın size ne kadar zor geldiğini hissedebiliyorum fakat yeni olabilecek işinizde de oldukça keyif alacaksınız. Bu durum ilerleyen günlerde hayatınızda daha farklı anlar olması için tüm etkilerini de sunacak.

27 Şubat 2021 Oğlak Burcu Günlük Yorumu

Oğlak burcu günlük yorumu bu ara pek istemeseniz bile bazı kişilerden iş istemek durumunda kalabilirsiniz. Sizin için oldukça rahatsız edici bu durum sonucunda tanıdığınız bir kişi aracılığıyla güzel bir işe yerleşmeniz mümkün. Bu kişiyi çok sevdiğinizi söyleyemem fakat konu iş oldu mu yardım istemek zorunda kalacaksınız. Bu kişi biraz da olsa böbürlenerek bu işinizi gerçekleştirecek. Tanıdığınız kişinin kısa boylu, kilolu olduğu çıkmış. Bu kişi daima çevresindekilere hava atmayı seven birisi ve sizin işinizi de çevrenize oldukça fazla dillendirecek.

27 Şubat 2021 Kova Burcu Günlük Yorumu

Kova burcu günlük yorumu fakat ummadığınız yerden gelecek olan bu destekle artık siz de isteklerinize adım adım yaklaşacaksınız. Geriye yapacağınız tek iş olarak isteklerinizi listelemek ve bu listenizdekileri sırayla gerçekleştirmek olacak. Bu konuda rahatsızlığınızı açıkça belli edemeseniz bile başka bir iş arayışına gireceksiniz. Fevri davranmayıp bu işinizde bir süre idare edebilirseniz maddi olarak kendinizi toparlamanız mümkün.

27 Şubat 2021 Balık Burcu Günlük Yorumu

Balık burcu günlük yorumu bu hafta sonu başınıza gelebilecek birçok güzel şeyin aslında sizin ile alakalı olacağına işaret ediyor. Her ne kadar tüm günü evde geçirmek zorunda kalsanız bile kendiniz ile iyi zaman geçirecek ve aslında ne yapmak istediğiniz için tüm emekleri vereceksiniz. Tüm farklılıkları ile almanız son zamanlarda kalbinizde oluşan kırgınlıkların artık son bulmasına yardım edecek.

Burçlar Nedir?

Astroloji alanında gökyüzünde bulunan 12 takımyıldızına verilen isim burç olarak ifade edilmektedir. Tarihi geçmişi uzun dönemleri kapsayan burçların her biri farklı konumlarda hareket eder. Bu dizilim ise bazı oluşumları, insanlar üzerinde yarattığı etkiyi ve burçlara olan yeni oluşumları simgeler.

Koç Burcu

Ateş grubunda yer alan Koç Burcu değişken yapıya sahip, yönetici gezegeni Mars, rengi ise ateş kırmızısı ve narçiçeğidir. Uğurlu taşları arasında pırlanta, yakut, demir ve ametist taşı yer alır. Koç burcunun şanslı sayısı 9, şanslı günü Salı, metali ise demirdir. Zıt burcu Terazi, sevdiği çiçekler ise hanımeli, lale, sardunya ve gelinciktir. 12 Burç kuşağı arasında ilk burç Koç burcudur. Enerjik yapısıyla tanınan Koç burcu üyeleri, egosu yüksek bir burçtur. Heyecanlı ve dinamik yapıları en belirgin özellikleri arasındadır. Sabırsız, bencil yapıda olan Koç burcu üyeleri genellikle başlamış oldukları işlerin sonucu beklemezler. Kıskanç, olaylara karşı abartılı yaklaşımları ise zaman zaman olumsuz bir özellik haline gelir. Fiziksel olarak yüz çehresi uzun, kol ve bacak yapıları güçlüdür. Spor yapmayı seven, diş bakımına özen gösteren bakımlı bir özelliğe sahiptir.

Boğa Burcu

Toprak grubuna mensup, sabit fikirli ve negatif düşünceye sahip olan Boğa burcu mensuplarının yönetici gezegeni Venüs olarak bilinir. Uğurlu taşı elmas, şanslı sayısı 6, şanslı günü Cuma, zıt burcu ise Akrep burcudur. En sevdiği renkler; ateş pembesi, eflatun ve açık mavidir. Boğa burcunun çiçekleri ise pembe gül, menekşe, şebboy ve pembe karanfildir. Sabit fikirli yapıları en belirgin özellikleri olup, yardımsever yapılarının arkasında istemedikleri durumlarda bu yardımlarını dile getirerek kırıcı olabilirler. Nefret ve intikam duygularının gelişmiş olduğu Boğa burçları yıllar boyu intikamlarını sürdürebilir. Oldukça sabırlı bir yapıya sahiptirler. Maddi olarak eli sıkı olarak tabir edilebilir. Bu nedenle Boğa burçları genç yaşta mal mülk sahibi olabilirler. Genellikle esmer, saçları gür, sağlam bir boyun yapısına sahiptirler. Elleri ve bilekleri kuvvetli olan bu kişiler el sanatlarında oldukça başarıdırlar.

İkizler Burcu

Hava grubunda olan İkizler burcu üyeleri, pozitif bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda değişken ruh haline sahip olup, yönetici gezegeni Merkür, uğurlu taşı akiktir. En sevdiği renkler; gri, siyah, mavi ve sarıdır. Şanslı sayısı 5 rakamı, şanslı günü Çarşamba, metali ise cıvadır. Çiçekleri; açelya, mimoza, lavanta ve çiğdemdir. Anlaşamadığı burç Yay burcudur. Hızlı ve atik yapıları ile birden fazla işi birlikte yapabilirler. Değişkenlikleri her ortama ayak uydurmalarına en büyük destektir. Birden fazla duyguyu aynı anda yaşayabilir, insanlarda anlaşılamaz bir etki bırakabilir. Bilgileri olmayan konularda bilmediklerini belli etmezler. Zeki, akıllı ve bu yönüyle oldukça etkileyici bir yapıya sahiptirler. Oldukça tutumlu olan Yay burçları, başkasının parasına karşı tutumlu değildir. Uzun boylu, kumral ve zarif bir fiziki özelliğe sahiptirler. Keskin gözlere sahiptirler.

Yengeç Burcu

Su grubuna sahip olan Yengeç burçlarının negatif bir özelliğe sahip olması olumsuz özellikleri arasındadır. Yönetici gezegeni Ay, şanslı sayısı 2, uğurlu taşı incidir. En sevdiği renkler; gümüş, eflatun ve gridir. Şanslı günü Pazartesi, anlaşamadığı burç ise Oğlak burcudur. En sevdiği çiçekler; zambak, nilüfer ve beyaz güldür. Aşırı hassas, takıntılı ve alıngan bir yapıya sahiptir. Sorumluluk sahibi olan Yengeç burçları, duygusal bir burçtur. Detaylara önem veren ve mükemmeliyetçi yapıda olan Yengeç burcu üyeleri; düşünceli, neşeli, anlayışlı, yardımsever ve iyi kalplidir. Alıngan ve hassas yapılarından dolayı kendisini üzen kişileri affetmezler ya da çok zor bağışlarlar. Yengeç burçları tartışmaktan hoşlanmaz, sabırlıdır, ailesi ve sevdiklerine çok düşkündür. Müziğe ve dine karşı konulara ilgilidir. Annesine ve ailesine çok düşkün olan Yengeç burcu erkekleri evlenmekte biraz zorlanırlar. Duygularını belli etmek istemezler. Yuvarlak yüz hatlarına sahip olup, orta boylu yapıya sahiptirler. Beyaz tenli, kumral ve renkleri soluktur. Gözleri ela, mavi, yeşil olabilir. Güzel ve yakışıklı bir yüze sahiptirler. Kilo almaya müsait bir yapıları olsa da genellikle fit görünüme sahiptirler.

Aslan Burcu

Ateş grubunda olan Aslan burcu mensuplarının yönetici gezegeni Güneş’tir. Şanslı sayısı 1 ve 4 olup, en şanslı günü Pazar günüdür. En anlaşamadığı burç Kova, metali ise altındır. En sevdiği çiçekler; ayçiçeği, sarı krizantem ve kasımpatıdır. Lider ve yönetici özelliklerine sahip olan Aslan burçları, egosu yüksek, merhametli, vicdanlı, hassas ve sert görüntüsünün altında oldukça iyimser bir yapıya sahiptir. Organizasyon, yönetim ve idare işlerinde oldukça başarılıdırlar. İkna edici kabiliyete sahip olan Aslan burcunun neredeyse ikna edemeyeceği kimse yoktur. Güçlü yapılarının yanında mütevazı bir özelliğe sahiptir. Bu mütevazı duruşu suiistimal edildiğinde ise gerçek bir aslana dönüşürler. Hayır diyebilen yapıları ile istemedikleri ve mantığına yatmayan hiçbir şeyi kabul etmezler. Bu durum inat gibi görünse de davranış olarak oldukça mantıklıdır. Orta boylu ya da uzun boya sahiptirler. Kasları güçlü, buğday benizli, açık renk saçları kendine güvenli yürüyüşleri vardır. En dikkat çeken yeri ise saçları ve gözleridir. Bakışlarını yönelttikleri kişiyi adeta hipnoz eder ve dikkatini çekerek akıllarda kalır. Gururlu ve çalışkan yapıları ile kimseye zarar vermezler. Finans, yönetim, organizasyon, sanat ve daha birçok işte çalışabilir, her çalıştığı işi başarı ile yapar.

Başak Burcu

Toprak burcu olan, değişken yapıya sahip Başak burçları mesafeli ve soğuk yapısıyla dikkat çeker. Duruş itibari ile çok fazla kişi ile ilişki kurmayan Başak burcu üyeleri, iç dünyasında bambaşka kişilerdir. Yönetici gezegeni Merkür olup, şanslı sayısı 5, şanslı günü ise Çarşamba olarak bilinir. En sevdiği çiçekler; zambak, sarı menekşe, lavanta ve açelyadır. Yaşamlarının büyük bir bölümünü çalışmakla geçiren Başak burcu mensupları, detaycı ve bilgiye sürekli açtır. Pratik yapılarıyla birçok işi halledebilirler. Ayrıntılar arasında oldukça vakit geçirir ve bir konuda karar verirken yıllarca sabırla bekleyebilir. Bu huyları diğer burçlara mensup kişilerin sabrını zorlayabilir. Mükemmeliyetçi yapılarıyla hayır kelimesini en iyi kullanan burçlar arasındadır. Soğuk ve mesafeli görüntülerinin ardında oldukça sıcak yapıya sahiptirler. Mizahi yönleri gelişmiş Başak burçlarının, kelimelerle arası oldukça iyidir. Zarif bir yapıya sahip olup kadın ve erkek olarak ince, uzun fiziki yapıya sahiptir. Esmer ya da beyaz tenli olan Başak burçlarının saçları ise koyu ve uzundur. Bakışları etkileyici, soğuk görüntüsü karizmatiktir. Klasik ve sade kıyafetlerden hoşlanırlar. Bakımı, güzel olan şeyleri severler. Onlar için kaliteli karakter ve kişilik önceliklidir.

Terazi Burcu

Hava burcu, pozitif, enerjik, şanslı sayısı 6, şanslı günü Cuma, yönetici gezegeni Venüs’tür. En sevdiği çiçekler; sarıpapatya, krizantem, beyaz gül olup, pastel renklerden hoşlanırlar. Kararsız, çekici, etkili bir havası olan Terazi burçları, negatif enerjinizi anında ortadan kaldırmayı başarır. Mütevazı ve tebessüm eden mizacının altında ego gizlidir. Kolay olmayan bu burçların hayatına girmek için standardınızı yüksekte tutmalısınız. Yuvarlak yüzlü, beyaz tenli, belirgin ve koyu renk gözlere sahiptirler.

Akrep Burcu

Su grubu, şanslı rakamı 9, şanslı günü Salı, anlaşamadığı burç ise Boğa’dır. Ateş çiçeği ve kırmızı çiçekleri severler. Bakışları duygularını aktarmakta en belirgin yerdir. Çalışkan, kendi dünyasında yaşayan, düşüncelerini belli etmeyen ve halinde sadelikten yana kişilerdir. Cinsellik onlar için önemli olup aksi halde hemen uzaklaşırlar. Hırslı, kıskanç, duygusal, cinsellik hormonları yüksek bir burçtur. Kurmuş oldukları cinsel yaşam bilinenden oldukça farklıdır. Karşı cinsin buna saygı göstermesini ve uyum sağlamasını beklerler. İş yaşamında başarılı, kendinden emin, tuttuğunu koparan bir yapıya sahiptir.

Yay Burcu

Ateş grubu, yönetici gezegeni Jüpiter ve Neptün’dür. Şanslı rakamı 3, şanslı günü Perşembe, rengi ise turkuaz ve mordur. Yetenekli, felsefe konularında başarılı, geçmişten ders çıkaran bir yapıya sahiptir. Araştırmayı sever, yeni olan her şeyi keşfetmeye meraklıdır. Çekici, uzun boylu, ince yapılı, beyaz tenlidirler. Güvenli ve iyi bir bakışa sahiptir.

Oğlak Burcu

Toprak grubunda, yönetici gezegeni Satürn, şanslı sayısı 8, şanslı günü Cumartesi, anlaşamadığı burçlar yengeçtir. Çalışkan, güçlü yapıya sahip, insan ilişkilerinde mesafelidirler. Güvenilir, dürüst, cömert, geleneklere bağlı özelliklere sahiptirler. Genellikle ince yapıya sahip olup, orta boylu, siyah saçlı, belirgin çene yapısına sahiptirler.

Kova Burcu

Hava grubu, şanslı sayısı 4, şanslı günü Pazar, yönetici gezegeni Satürn ve Uranüs’tür. Anlaşamadığı burç ise Aslan’dır. Sabit düşünceli, akılcı, sezgi gücü yüksek burçlardır. Bildiğini okuyan, sabit fikirli ve inatçı yapıları ile zor bir burçtur. Mesafeli, yeniliklere açık ve özgürdür. Bu nedenle aile hayatı onlar için zordur. Orta ya da uzun boylu olabilir. Açık ten rengi, açık renk saçlara sahiptir. Yüz hatları güzel olup, ani çıkan ve iyileşen hastalıklara karşı hassastır.

Balık Burcu

Yönetici gezegeni Jüpiter ve Neptün olan Balık burçlarının şanslı rakamı 3, şanslı günü, Perşembe, şanslı taşı ise Ay taşıdır. Sabırlı, cömert, duygusal, hassas bir yapıya sahiptir. İç dünyalarında oldukça mutlu hayaller kurar. Kıskanç, sabırlı yapısının altında oldukça agresiftir. Kırılgan ancak oldukça güçlüdürler. Soluk benizli, kahverengi gözleri, koyu renk saçları, uzun ve narin yapısıyla oldukça dikkat çekicidir. Sağlıkla ilgili konularda oldukça hassas ve üşütmeye meyillidirler. Psikoloğa sıklıkla gidebilen, hassas ve kırılgan bir yapıya sahiptirler.

YÜKSELEN BURÇ TABLOSU NEDİR?

Yükselen burçları hesaplama ile ilgili etkili üç adet parametre bulunmaktadır. Bunlardan ilki doğum tarihidir. Yükselen burç bulmak için işe ilk olarak dış burcun tespiti ile başlanmaktadır. Bilindiği üzere burada esas önemli olan şey, ay ve gündür. Yılların, dış burç hesaplanması konusunda herhangi bir etkisi yoktur. Yükselen burç tayini yapıldığı sırada kullanılmakta olan ikinci parametre ve en önemlisi ise doğum saatidir. Yükselen burcunu bulabilmek için ilk olarak doğum saatinin net bir şekilde bilinmesi gerekmektedir, yükselen burcun öğrenilmesinde bu şart vardır. Ve maalesef bu parametrenin eksikliği sonucunda tespitin mümkün olamaması durumu meydana gelmektedir; çünkü yükselen burçlar, doğum sırasında doğu ufkunda yükselen burçtur. Yükselen burcu bulabilmek için kullanılmakta olan üçüncü parametre de doğum yeridir. Bu, çok da fazla dikkate alınmayan bir konudur fakat aslında gerçek bir yükselen burç tayini yalnızca ve yalnızca doğum yerinin de hesaba katılması ile gerçekleştirilebilmektedir. Bu yüzden, saydığımız bu üç parametrenin de her biri yükselen burç için çok büyük bir öneme sahiptir. Peki ama yükselen burç tablosu nedir? Ne işe yarar.

Dış burcun tespit edilmesinin ardından, yükselen burç tablosunda görmekte olduğumuz doğum saati ile kesişen sütunda yazılı olan burçlar, yükselen burçlardır. Ancak bunun öncesinde yükselen burç tablosunun ne olduğunu bilmemiz gerekiyor; yükselen burç tablosu belli saat aralıkları ve ona denk gelen doğum tarihinin kesiştiği noktayı; yani doğduğunuz saat aralığı ile doğum tarihinizin kesiştiği noktada yer alan yükselen burcunuzu size gösteren bir tablodur. Tablonun sol tarafında doğduğunuz saat aralığına göre yukarıda yer alan doğum tarihinin kesiştiği noktada yazan burç, yükselen burcunu belirtmektedir. Her bir burcun son ve ilk günlerinde doğan kişilerin öz burcu doğum yılına göre de değişiklik gösterebilmektedir.

YÜKSELEN BURÇ TABLOSU NE İŞE YARAR

Yükselen burç tablosu, size yükselen burcunuzu bulmanız konusunda yardımcı olan bir tablodur. Tabloların genelinde; sol sütunda tarih aralıkları ve üst sütunda da burçlar yerlerini almaktadır. Doğduğunuz tarihi ve saati tablodan bulup kesiştikleri noktanın hangi burca işaret ettiğini rahatlıkla görmenizi sağlar ve bu sayede de yükselen burcunuzu öğrenmiş olursunuz. Ancak belirtmekte fayda var ki, bu tablolar her zaman doğruyu ve net bilgiyi işaret etmemektedirler. Kesin sonuçları yalnızca kişisel haritanızın hesaplanması ile bulabilmeniz mümkün olabilir. Peki ama yükselen burç nedir? Önemi nedir?

Pek çok insan güneş burcunun ne olduğunu bilmektedir. Koç, Terazi, Balık vs. gibi, insanlar hangi burca mensup oldukları hakkında mutlaka fikir sahibidirler. Doğduğumuz esnada güneş hangi takım yıldızı içerisinde ilerliyor ise işte o insanların güneş burcu olarak belirlenmektedir. Fakat sıra yükselen burçlara geldiği zaman durum biraz daha farklı bir duruma dönüşüyor. Kişi doğduğu sırada doğu ufkunda yükselmekte olan burca, bir başka astrolojik terim olan yükselen burç diyoruz. Yükselen burcun hesaplanması için doğum saatini ve doğum yerini biliyor olmak çok büyük bir öneme sahiptir. Zira yükselen burcunuzu ancak bunlar sayesinde hesaplayabilir ve hangi burca mensup olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Peki yükselen burç ne işe yarar? Yükselen burcunuz sizin sosyal maskenizdir aslında. İlk tanışmalarınızda insanlar güneş burcunuzu değil de yükselen burcunuzu algılamaktadırlar. Fakat sizi tanıdıkça, sizin hakkınızda daha fazla şey öğrendikçe güneş burcunuzu da hissetmeye başlamaktadırlar. Kısaca özetlemek gerekirse ilk izlenimi her zaman yükselen burcu vermektedir. Ve tamamen olmasa bile fiziki görünüm üzerinde de ciddi bir etkisi olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle yüz hatları, surat şekilleri üzerinde fazlasıyla etkili olduğunu gözlemleyebiliriz.

YÜKSELEN BURÇ HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Siz doğduğunuz anda ufuk çizgisinden yükselmekte olan burca teknik olarak yükselen burç ismi verilmektedir. Yükselen burcunuz, kişiliğiniz açısından en az kendi dahil olduğunuz burcunuz kadar büyük bir önem arz etmektedir. Yükselen burç ortalama bir şekilde 2 saatte bir değişim gösterdiğinden dolayı hesaplamada hata olmaması açısından, mutlaka ama mutlaka doğum saatinin doğru bilinmesi gerekmektedir. Peki ama yükselen burç hesaplama işlemi nasıl yapılmaktadır? Yükselen burç neye göre hesaplanmaktadır?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, yükselen burç, kişi doğduğu esnada ufuk çizgisinden yükselmekte olan burçtur ve kişi doğduğu sırada yükselen bu takım yıldıza verilmiş olan astrolojik teknik bir terim olarak bilinmektedir. Yükselen burcunuz, görünüşü ve sizin kendinizi nasıl, ne şekilde gördüğünüzü temsil etmekte olan bir burçtur. Yükselen burcunuzu hesaplamak için ilk bilmeniz gereken şey doğum saatiniz olmalıdır. Dahil olduğunuz burcun aksine yalnızca doğum tarihi yeterli değildir. Ortalama 2 saatte bir değişim göstermekte olduğu için, yükselen burcu hesaplarken doğum saati büyük bir önem taşımaktadır. Yani eğer elinizde net bir doğum saatiniz yoksa, bu bilgiye sahip değilseniz yükselen burcunuzu ne yazık ki hesaplayamazsınız.

12 bölüme ayrılmış olan bir burç haritası üzerinde yükselen burç 1. bölümde yer almaktadır. Gün, saat ve dakika şeklinde doğdunuz an, yükselen burcunuz hakkında bilgiler sunmaktadır. Hatta doğum yeriniz de yükselen burcunuz üzerinde etkili bir rol oynamaktadır. Örneğin İstanbul ve İzmir’de aynı anda doğmuş olan bebeklerin burç dereceleri birbirinden farklı bir şekilde oluşmaktadır. Bunun nedeni de güneş ve dünya arasındaki açıdan kaynaklanmaktadır. İşte bütün bu nedenlerden dolayı doğum anınızı eksiksiz bir şekilde bilmek, yükselen burç hesaplaması sırasında ciddi bir önem taşır.

 

Önceki ve Sonraki Haberler