2020 Kordon Dantel Gelinlik Modelleri

2020 Kordon Dantel Gelinlik Modelleri

2020 yılı zor geçse de evlilik hayallerini bekletmek istemeyen çiftler hazırlıklarına çoktan başladı.

A+A-

Bu hazırlıkların başında ise gelinlik seçimi vardır. Her kızın hayali olan gelinlik için elbette birçok model bulunmaktadır. Bunlardan biri de 2020 yılının gözde gelinlik modellerinden biri olan "kordon dantel gelinlik"tir.

Dantel Nedir?

Tığ yardımı ile ipliğin çeşitli örgü şekillerinde örülmesidir.

Fabrikalarda seri üretim halinde yapılsa bile el yapımı dantelin yeri her zaman ayrıdır. Kültürümüzün bir parçası haline gelmiş olan danteller her yerde kullanılabilmektedirler. Bu kullanışlılık ve zarafet gelinlik modellerimize de yansımıştır. Eski ile yeniyi birleştirmek ise pek âlâ mümkün. Örneğin; Fransız danteli.. Dantelin gelenekselliğini müthiş bir modernlikle göz önüne getirmektedir.

Başka bir örnek olan kordon danteli ise adeta kültürümüzün zarif bir yansımasıdır.

Kordon Danteli Nedir?

Genellikle ipekten yapılan kalın iple örülen ya da bir kumaşın etrafına işlenen örgü biçimidir.

 Kordon Danteli İçin Gerekli Malzemeler

-
Tığ

 - İpekten yapılmış kalın iplik

Gerisi danteli dikecek olan ustanın maarifetidir.

Ustanın iş sevgisi ve deneyimiyle ortaya oldukça iyi şeyler çıkabilmektedir.

2020 yılında yeniliğe olan merakımız ve birçok anlamda ilerlememizden dolayı eski yıllara oranla daha "yaratıcı" sayılabilecek modeller ortaya çıkarmamızda hiç şaşırtıcı olmayacaktır şüphesiz.

Kordon Dantel Gelinlik Maaliyeti

Kordon dantelinin gelinliğe işlenmesi oldukça emek istiyor açıkçası ve bu da maaliyet olarak sıradan bir butik gelinliğinden daha maaliyetli olacaktır ama buna değer mi diye sorarsanız, kesinlikle evet deriz. Çünkü insan ömründe sadece bir kez evleniyor ve o günün ileride anlatılmaya değer olması için sizin de o gün çok mutlu olmanız gerekiyor. Mutlu anlar için para önemsenmeyebilir. Mutluluğumuz için birtakım şeylerden fedakarlık yapmalıyız.

Her kültürde farklılık gösteren gelinlik modelleri; zamana bağlı olarakta değişim gösterir. Sürekli ve hızlı tüketim halinde olan dünyamızda gelinlik modellerinin modası da değişkenlik göstermektedir.

Onlardan biri de Kordon dantelinden yapılanıdır. Fransız dantel gelinlik modelleri kadar modern olmamakla birlikte oldukça geleneksel ve şık bir modeldir. 2020 yılında da severek kullanacaklar.

Kaynak: Moda Şevval

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.